Tokio 2020 - Kajakarstwo: trzecie złoto Carrington, Polki poza finałem A

• Data publikacji: 05.08.2021, 06:02

Kolejnego dnia rywalizacji kajakarskiej na Sea Forest Waterway rozegrano cztery finały, w tym w C1 na 200 metrów, gdzie Dorota Borowska zajęła czwarte miejsce. W K1 na 500 metrów triumfowała Lisa Carrington, dla której to trzeci złoty medal zdobyty w Tokio. Justyna Iskrzycka i Marta Walczykiewicz wystartowały w finale B.

W jednym z dzisiejszych finałów, w C1 na 200 metrów oglądaliśmy Dorotę Borowską. Polska kanadyjkarka była blisko zdobycia olimpijskiego medalu, ale zajęła czwarte miejsce. Więcej TUTAJ.

Miejsca w finale A w K1 na 500 metrów nie wywalczyły Justyna Iskrzycka i Marta Walczykiewicz. Na tym dystansie rozegrano aż cztery półfinały, więc do medalowego wyścigu awansowały tylko dwie najlepsze zawodniczki. Iskrzycka w swoim półfinale zajęła czwarte miejsce za Tamarą Csipes (Węgry), Hermien Peters (Belgia) i Caitlin Regal (Nowa Zelandia). Walczykiewicz była trzecia, finiszując za Linneą Stensils (Szwecja) i Emmą Joergensen (Dania). Obydwie reprezentantki naszego kraju awansowały do finału B. W nim lepiej popłynęła Justyna Iskrzycka, która zajęła trzecie miejsce, plasując się za Caitlin Regal (Nowa Zelandia) i Sabriną Hering-Pradler (Niemcy). Marta Walczykiewicz zameldowała się na mecie na piątej pozycji.

W finale A najlepsza okazała się Lisa Carrington. Dla Nowozelandki to już trzeci złoty medal na tych igrzyskach. Przedwczoraj triumfowała na 200 metrów oraz w dwójce na 500 metrów razem z Caitlin Regal. W jedynce na tym samym dystansie prowadziła praktycznie od startu do mety i wyprzedziła o 639 tysięcznych Tamarę Csipes. Brązowy medal ze stratą półtorej sekundy wywalczyła Emma Joergensen.

O olimpijskie medale rywalizowali kajakarze na najkrótszym dystansie, czyli 200 metrów. Wyścig był bardzo wyrównany. Po zwycięstwo sięgnął Sandor Totka. Węgier wyprzedził o 45 tysięcznych Włocha Manfrediego Rizzę. Brązowy medal zdobył obrońca tytułu z Rio de Janeiro, Liam Heath. Ostatnim akcentem dnia był finał K2 na 1000 metrów mężczyzn. Najlepsi okazali się Jean van der Westhuyzen i Thomas Green. Australijczycy prowadzili, ale wyraźnie zbliżali się do nich Max Hoff i Jacob Schopf. Ostatecznie kajakarze z Antypodów obronili się przed atakiem Niemców. Brązowy medal zdobyli Josef Dostal i Radek Slouf z Czech.