Tokio 2020 - Piłka nożna kobiet: Amerykanki z brązem, fantastyczne bramki Rapinoe!
Creative Commons

• Dodał: Hubert Dondalski
  • Data publikacji: 05.08.2021, 11:55

Turniej kobiet piłki nożnej na igrzyskach olimpijskich w Tokio powoli zmierza ku końcowi. Dzisiejszego dnia reprezentacja kobiet Stanów Zjednoczonych podejmowała Australijki w meczu o brązowy medal. Po świetnym spotkaniu, pełnym bramek i to nie byle jakich, mecz zakończył się wynikiem 3:4 dla Amerykanek. Szczególnie warto zobaczyć dwie bramki Megan Rapinoe.

Jak można się było spodziewać, Amerykanki głodne i poddenerwowane po porażce z Kanadyjkami wyjdą na rywalki pełne motywacji i chęci do zgarnięcia brązowego medalu. Od początku kontrolowały przebieg spotkania i naciskały na Australijki. W 8. minucie doszło do czegoś fantastycznego - Megan Rapinoe wykonywała rzut rożny i w cudowny sposób dokręciła piłkę, która wpadła do bramki! Niesamowita bramka! Okres dominacji Amerykanek o dziwo nie potrwał zbyt długo. The Maltidas przeprowadziły zgrabną akcję, która zakończyła się bramką wyrównującą, a zdobywczynią była najlepsza snajperka tej drużyny, czyli Samantha Kerr!

Australijki szybko zostały sprowadzone na ziemie - w 21. minucie piłka wpadła do ich pola karnego, a tam Megan Rapinoe popisała się fantastycznym strzałem z woleja, która zostawił Micah bez żadnych szans! Przed końcem pierwszej połowy do inicjatywy powróciły Amerykanki, ale brakowało przede wszystkim tego ostatniego dotyku. W dalszym ciągu główne groźby wysyłała Megan Rapinoe. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy, tuż przed jej końcem trzecią bramkę dla Amerykanek potężnym strzałem z linii pola karnego zdobyła Carli Lloyd.

Druga połowa spotkania zaczęła się od ponownej dominacji Amerykanek, czego efektem była czwarta bramka. W 51. minucie Carli Lloyd otrzymała długie podanie od kompanki z zespołu, wykorzystała błąd Kennedy i pewnym strzałem pokonała golkiperkę rywalek. Na odpowiedź nie trzeba było czekać - trzy minuty później Kyah Simon dośrodkowała w pole karne, a pięknym strzałem głową popisała się Caitlin Foord! Grad bramek! Australijki ruszyły za ciosem - kilka minut po drugiej bramce przed doskonałą szansą stanęła Samantha Kerr, ale jej strzał wylądował na prawym słupki bramki Adrianny Franch.

W 69. minucie Amerykankom udało się zdobyć piątą bramkę, ale Carli Lloyd, na jej nieszczęście była na spalonym. Obie ekipy po 70. minucie lekko spuściły z tonu. Do głosu coraz bardziej zaczęły dochodzić Australijki. W doliczonym czasie gry The Maltidas złapały kontakt - pięknym strzałem zza pola karnego popisała się Emily Gielnik! Czasu było jednak za mało i po siedmiu minutach doliczonego czasu gry pani arbiter Laura Fortunato zakończyła to spotkanie. Amerykanki z brązowym medalem!

Australia - Stany Zjednoczone 3:4 (1:3)

Bramki: 18' Kerr, 53' Foord, 90+1' Gielnik - 8', 21' Rapinoe, 45+1' 51' Lloyd

Australia: Micah - Kennedy, Polkinghorne (73' Gielnik), Catley - Raso (67' Nevin), van Egmond, Logarzo (67' Cooney-Cross), Yallop (88' Brock) - Simon (67' Fowler), Kerr, Foord

Stany Zjednoczone: Franch - O'Hara, Sauerbrunn, Davidson, Dunn - Ertz, Horan, Mewis (61' Lavelle) - Press (85' Sonnett), Lloyd (80' Morgan), Rapinoe (61' Heath)

Sędzia: Laura Fortunato