Piłka Nożna - el. LKE: Śląsk bliżej decydującej rundy!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 05.08.2021, 22:15

Spotkanie 3. rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy pomiędzy Śląskiem Wrocław a Hapoelem Beer Szewa zakończyło się zwycięstwem Polaków. Po golach Exposito i Picha dla wrocławian i bramce Bareiro dla gości padł wynik 2:1.

Spotkanie dobrze się nie rozpoczęło, a już zostało przerwane i to na dodatek na prawie 20 minut. Powodem tego było odpalenie rac na trybunach i całkowite zadymienie stadionu. Po wznowieniu gry to wrocławianie kontrolowali grę, co potwierdzili golem w 28. minucie. Świetnym uderzeniem, Ariela Harusha pokonał niezawodny Erik Exposito. Przez kolejne minuty Śląsk dalej miał mecz pod pełną kontrolą i w konsekwencji Hapoel praktycznie wcale nie istniał na placu gry. Zmieniło się to dopiero w okolicach doliczonego czasy gry, kiedy to goście mocniej ruszyli do przodu. Szybko zostali za to wynagrodzeni, bowiem w piątej minucie dodatkowego czasu Mariano Bareiro strzałem głową doprowadził do wyrównania. W 17. minucie doliczonego czasu Robert Pich został faulowany w polu karnym i sam dość pewnie zamienił „jedenastkę” na gola.

Drugie 45 minut rozpoczęło się podobnie jak pierwsza część gry, czyli wrocławianie w pełni kontrolowali grę i mieli optyczną przewagę. Nie potrafili oni jednak podwyższyć prowadzenia, a z każdą kolejną minutą Izraelczycy mieli coraz więcej do powiedzenia i zaczęli przejmować inicjatywę. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i to polska ekipa zwyciężyła 2:1.

Wynik ten spowodował, że Śląsk znajduje się w minimalnie lepszej sytuacji przed meczem rewanżowym, chociaż z pewnością mecz w Izraelu nie będzie łatwym zadaniem dla wrocławian.

Śląsk Wrocław – Hapoel Beer Szewa 2:1 (2:1)

Bramki: 28’ Exposito, 45+17’ Pich – 45+5’ Bareiro

Śląsk: Putnocky – Tamas, Golla, Lewkot – Garcia, Makowski, Mączyński, Janasik – Schwarz (90+3’ Pawłowski), Exposito (81’ Piaecki), Pich

Hapoel: Harush – Keltjens, Tibi, Vitor, Abaid – Gordana (60’ Yosefi), Bareiro – Ansah (60’ Petrucci), Safuri (60’ Micha), Acolatse (76’ Shviro) – Yehezkel (76’ Hatuel)

Żółte kartki: 50’ Tamas - 45+17’ Abaid, 53’ Ansah, 69’ Micha

Sędzia: Pavel Orel