Tokio 2020 - Piłka Nożna: Meksykanie z brązowymi krążkami!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 06.08.2021, 13:10

Spotkanie o trzecie miejsce w turnieju piłkarskim w Igrzyskach Olimpijskich 2020 pomiędzy Meksykiem a Japonią zakończyło się zwycięstwem Meksykanów. Po golach Cordovy, Vasqueza oraz Vegi dla Meksyku oraz trafieniu Mitomy dla Japonii padł wynik 1:0.

Zawodnicy „Trójkolorowych” ulegli w półfinale po rzutach karnych Brazylijczykom, zaś piłkarze „Niebieskich Samurajów” musieli uznać wyższość Hiszpanii, z którą przegrali po dogrywce 1:0. W tym meczu delikatnym faworytem wydawali się być Meksykanie, chociaż z pewnością Japończycy jako gospodarze całej imprezy również byli należycie zmotywowani, jak i również pokonali swoich przeciwników 2:1 w fazie grupowej.

Spotkanie rozpoczęło się świetnie dla ekipy z Ameryki, bowiem już w 12. minucie wyszła ona na prowadzenie. Sebastian Cordova pewnie zamienił „jedenastkę” na gola. Dziesięć minut później mieliśmy na tablicy wynik już 2:0. Cordova dośrodkował futbolówkę, a bramkę głową zdobył Johan Vasquez.

Od początku drugich 45 minut Japończycy mocniej ruszyli do ataku, jednak w 58. minucie to „Trójkolorowi” zdobyli trzecie trafienie. Ponownie błysnął Cordova, a gola uderzeniem głową zdobył Alexis Vega. Chwilę później mogło być już 4:0, ale kolejno Uriel Antuna oraz Henry Martin strzelali niecelnie. W końcu w 78. minucie Azjaci zdobyli kontaktową bramkę. Guilermo Ochoe pokonał po świetnej akcji Kaoru Mitoma. Więcej goli już jednak nie zobaczyliśmy i to Meksyk po triumfie 3:1 może świętować zdobycie brązowych krążków.

Meksyk – Japonia 3:1 (2:0)

Bramki: 12’ Cordova(k.), 22’ Vasquez, 58’ Vega – 78’ Mitoma

Meksyk: Ochoa – Angulo, Vasquez, Montes, Sanchez – Rodriguez (86’ Esquivel), Romo – Vega (78’ Alvarado), Cordova (78’ Beltran), Lainez (58’ Antuna) – Martin (86’ Aguirre)

Japonia: Tani – Nakayama (62’ Mitoma), Tomiyasu, Yoshida, Sakai – Soma (46’ Hatate), Tanaka (71’ Itakura), Endo (80’ Miyoshi), Doan – Kubo – Hayashi (62’ Ueda)

Żółte kartki: 27’ Vasquez, 42’ Sanchez, 90+3’ Ochoa – 20’ Endo, 80’ Ueda

Sędzia: Barnlak Tessema Weyesa