Tokio 2020 - Piłka wodna: podsumowanie półfinałów oraz meczów o miejsca 5-8.

• Dodał: Tomasz Bill
  • Data publikacji: 06.08.2021, 14:10

Ćwierćfinały za nami, więc przyszła pora na półfinały waterpolo na tegorocznych igrzyskach olimpijskich wraz z meczami o miejsca 5-8. Podsumowanie dzisiejszych spotkań poniżej.

W pierwszym meczu o miejsca 5-8 na turnieju ponownie spotkały się dwie drużyny z Bałknów. Chorwacja podejmowała Czarnogórę. Spotkanie było bardzo wyrównane i widać było, że obu drużynom zależało na zwycięstwie. Po czterech kwartach z tego starcia zwycięsko wyszli Chorwaci i to oni powalczą o tytuł 5., bądź 6. najlepszej drużyny turnieju. Czarnogóra z kolei zmierzy się z drużyną z Włoch w meczu o 7. miejsce.

W innym meczu o miejsca 5-8 Włochy podejmowały drużynę z  USA. W przerwie spotkania na tablicy widniał wynik 3:5. W 3 i 4 kwarcie Włochom udało się nawiązać kontakt z Amerykanami, jednakże to nie wystarczyło. Reprezentacja USA wygrała to spotkanie 7:6 i w meczu o 5. miejsce zmierzy się z reprezentacją Chorwacji.

Świetnie dysponowana na tym turnieju reprezentacja Grecji po raz drugi na tych igrzyskach nie dała szans Węgrom. To właśnie Grecy powalczą o złoty medal w meczu przeciwko reprezentacji Serbii, która po niezwykle zaciętym spotkaniu z Hiszpanią wygrała 10:9 i zagra w finale igrzysk 8-ego sierpnia.

Drużyna z Węgier będzie musiała zadowolić się meczem o trzecie miejsce, w którym zmierzy się z reprezentacją Hiszpanii, która w półfinale uległa reprezentacji Serbii.

Spotkania finałowe zaplanowano na 8-ego sierpnia. Zapraszamy do śledzenia relacji live z wydarzeń sportowych na naszej stronie.

Wyniki i tabele

Tomasz Bill – Poinformowani.pl

Tomasz Bill

Na co dzień jestem właścicielem agencji językowej Alfa Lingua. O sobie mówię, że jestem naczelnym wodzem kreatywności i językowych sukcesów oraz "weekendowym" dziennikarzem. Zawodowo zajmuję się nie tylko prowadzeniem szkoleń czy tłumaczeniami, ale przede wszystkim pomagam rozwijać marki osobiste oraz firmy poprzez storytelling. Moją pasją jest rozwój osobisty, w dość szerokim zakresie, motoryzacja i sporty motorowe oraz nauka języków obcych. Jestem istnym Germanofilem i wszystko co ma w nazwie "niemiecki" przyprawia mnie o gęsią skórkę. W wolnym czasie trenuję boks, czytam naprawdę od groma książek i spędzam aktywnie czas z najbliższymi.