Tokio 2020 - Koszykówka: rewelacyjne Japonki górą w 1/2 finału

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 06.08.2021, 15:32

Niespodzianką zakończył się drugi półfinału turnieju koszykarek. Gospodynie rozgromiły Francuzki 87:71 i w niedzielnym finale zagrają z Amerykankami.

Japonki samym awansem do strefy medalowej zapewniły sobie historyczny sukces. Nigdy wcześniej w turnieju olimpijskim koszykarki z Kraju Kwitnącej Wiśni tak daleko nie zaszły. Dotarcie do tej fazy nie było jednak przypadkiem, bowiem w Tokio przegrały tylko z Amerykankami. Co ciekawe już podczas tych zawodów mierzyły się w grupie z dzisiejszymi rywalkami - Francuzkami. Wówczas wygrały 74:70.

Dzisiejszy mecz zaczął się jednak po myśli Les Bleus. Po pierwszej kwarcie bliżej awansu do finału były właśnie Francuzki, które w końcówce tej odsłony meczu odskoczył gospodyniom na osiem punktów. W drugiej kwarcie do głosu doszły Japonki. W końcu zaczęły brylować w rzutach zza łuku. Trójki Yuki Miyazawy oraz Saki Hayashi pozwoliły im na dogonienie Francuzek. Azjatki nie zwalniały tempa i na przerwę schodziły już z siedmiopunktowym prowadzeniem.

Japonia - Francja 87:71 (14:22, 27:12, 27:16, 19:21)