Fortuna 1 Liga: Resovia górą w starciu z GKS-em Tychy

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 06.08.2021, 20:10

Spotkanie 2. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Resovią Rzeszów a GKS-em Tychy zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po bramce Antonika triumfowali oni 1:0.

W pierwszej tegorocznej kolejce rzeszowianie zremisowali z beniaminkiem GKS-em Katowice 2:2, zaś „Tyscy” podzielili się punktami w hitowym meczu z ŁKS-em Łódź po remisie 1:1. Dość zdecydowanym faworytem tej rywalizacji wydawali się goście z Górnego Śląska.

Obaj trenerzy mogli skorzystać w tym meczu praktycznie ze wszystkich zawodników ze swoich kadr.

Już od samego początku dość zaskakująco to rzeszowianie mieli przewagę, co potwierdzili w 16. minucie, kiedy to Konrada Jałochę pokonał Kamil Antonik. Kolejne minuty to dość wyrównana gra, bez większej przewagi żadnej ze stron.

Drugie 45 minut również były naprawdę wyrównane, jednak więcej goli już nie zobaczyliśmy i to Resovia sensacyjnie ograła ekipę „Tyskich” 1:0.

Wynik ten spowodował, że Resovia zameldowała się przynajmniej tymczasowo na pozycji lidera rozgrywek. Z kolei tyszanie mogą być bardzo zawiedzeni zdobyczą zaledwie jedno punktową po dwóch kolejkach.

Resovia Rzeszów – GKS Tychy 1:0 (1:0)

Bramki: 16’ Antonik

Resovia: Pindroch – Eizenchart, Podhorin, Komor, B. Jaroch – Soljić, Wasiluk – Antonik (84’ Hilbrycht), Hebel (58’ Mróz), Twardowski (68’ Adamski) – Strózik (68’ Wróbel)

GKS: Jałocha – Wołkowicz, Szymura, Nedić, Mańka – Steblecki (59’ K. Piątek), Żytek, Grzeszczyk, J. Piątek (73’ G. Jaroch), Staniucha (59’ Janiak) - Malec

Żółte kartki: 88’ Hilbrycht, 89’ Podhorin – 10’ Nedić, 71’ Janiak, 84’ Żytek

Czerwone kartki: 79’ Janiak

Sędzia: Konrad Kiełczewski