Fortuna 1 Liga: Odra zaskakująco gromi w Bielsku-Białej

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 06.08.2021, 22:27

Spotkanie 2. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Podbeskidziem Bielsko-Biała a Odrą Opole zakończyło się zwycięstwem gości. Po bramkach Kamińskiego, Nowaka i Trojaka triumfowali oni aż 3:0.

W pierwszej tegorocznej kolejce bielszczanie zremisowali z beniaminkiem Górnikiem Polkowice 1:1, zaś zawodnicy „Oderki” zostali rozgromieni przez legnicką Miedź aż 4:1. Dość zdecydowanym faworytem tej rywalizacji wydawali się gospodarze.

Obaj trenerzy mogli skorzystać w tym meczu praktycznie ze wszystkich zawodników ze swoich kadr.

Spotkanie to od początku było bardzo wyrównane i żadna z ekip nie potrafiła przejąć na dłużej inicjatywę. W końcu w 43. minucie opolanie wyszli na prowadzenie. Po dalekiej wrzutce, obrońcom „Górali” urwał się Mateusz Kamiński i otworzył wynik tej rywalizacji.

Od początku drugich 45 minut to bielszczanie zdecydowanie ruszyli do ataku i widać było, że chcą jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Mieli jednak spore problemy z ograniem dobrze dysponowanej defensywy Odry. Pomimo czerwonej kartki otrzymanej w końcowej fazie meczu, gospodarze nie poddawali się i ciągle dążyli do gola. I w końcu zobaczyliśmy drugą bramkę w tym meczu…jednak była ona ponownie autorstwem gości. Konrad Nowak po indywidualnej akcji oddał potężny strzał na bramkę Michala Peskovicia i nie dał najmniejszych szans na interwencję Słowakowi. Kiedy wydawało się, że już nic gorszego nie może spotkać miejscowych, w piątej minucie doliczonego czasu gry stracili oni trzecią bramkę. Rezultat 3:0 przypieczętował Miłosz Trojak.

Wynik ten spowodował, że Odra zdobyła bardzo cenne trzy „oczka” z wyżej notowanym rywalem. Z kolei bielszczanie mogą być bardzo zawiedzeni kolejną strata punktów pomimo naprawdę solidnej gry.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Odra Opole 0:3 (0:1)

Bramki: 43’ Kamiński, 90+1’ Nowak, 90+5’ Trojak

Podbeskidzie: Pesković – Rodriguez, Kowalski-Haberek, Mikołajewski – Gach (73’ Costa), Bieroński (73’ Merebasvili), Frelek, Roginić (79’ Gutowski) – Polkowski (60’ Goku) – Biliński, Scalet

Odra: Kuchta – Maćkowiak, Kamiński, Niziołek, Spychała (83’ Żak) – Trojak, Kostrzycki – Sauczek (75’ Nowak), Marzec, Janus (75’ Mikinić) – Czapliński (69’ Piech)

Żółte kartki: 49’ Mikołajewski, 57’ Rodriguez, 90+2’ Costa – 90+2’ Nowak

Czerwone kartki: 77’ Rodriguez

Sędzia: Mariusz Złotek