Tenis - WTA San Jose: ćwierćfinałowa porażka Linette
Keith Allison/ Wikimedia

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 06.08.2021, 23:06

Magda Linette odpadła w ćwierćfinale turnieju kategorii WTA 500 w San Jose. Po 2 godzinach i 20 minutach gry lepsza okazała się wyżej notowana rywalka. Polka mimo prowadzenia w decydującej partii, uległa Darii Kasatkinie z Rosji.

Mimo, że Magda Linette oddała tylko jeden punkt swojej rywalce w dwóch pierwszych gemach tego pojedynku, to Daria Kasatkina jako pierwsza w meczu doprowadziła do przełamania. Rosjanka w piątej rozgrywce wykorzystała drugą szansę na wygranie serwisu Polki i objęła prowadzenie. 29-latka nie pozostała dłużna swojej przeciwniczce, odpowiadając przełamaniem powrotnym w następnym gemie. Niestety Linette nie utrzymała koncentracji, a po chwili ponownie przewagę jednego gema miała 24-latka. Do końca seta obie tenisistki sumiennie utrzymywały swoje podania, a set zakończył się wynikiem 6:4 dla wyżej notowanej zawodniczki.

Kluczem do zwycięstwa w drugiej odsłonie okazał się być własny serwis. Reprezentantka Polski w tym fragmencie spotkania dokonała tego dwukrotnie, natomiast jej rywalka odpowiedziała tylko jednym wygranym podaniem w tym secie. Mimo, że sytuacja w tej partii zmieniała się dynamicznie, to Polka zwyciężyła w czterech ostatnich gemach i wyrównała stan tego meczu. O losach awansu do półfinału zawodów rozstrzygnął decydujący set.

Trzecią część tego spotkania w perfekcyjny sposób zainaugurowała Linette. 45. rakieta światowego rankingu objęła prowadzenie 2:0 i wszystko wskazywało, że Polka może w najbliższym czasie doprowadzić do zakończenia meczu. Jednak od stanu 3:1 dla biało-czerwonej, wyraźnie lepsza na korcie była Daria Kasatkina. Rosjanka najpierw doprowadziła do remisu, a chwilę później wykorzystała pierwszą piłkę meczową i przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Daria Kasatkina (RUS)[4] - Magda Linette (POL) - 6:4, 3:6, 6:4