Tokio 2020 - Kajakarstwo: Niemcy najlepsi na koniec igrzysk

• Data publikacji: 07.08.2021, 05:45

Zakończyły się zmagania w kajakarstwie podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Ostatniego, szóstego dnia rozdano cztery komplety medali. Najważniejszy dla nas był finał K4 na 500 metrów kobiet z udziałem Polek, które zdobyły brązowy medal. W tej samej konkurencji mężczyzn najlepsi okazali się Niemcy. Wiktor Głazunow płynął w finale B w C1 na 1000 metrów.

Jedynym finałem z udziałem naszych reprezentantów był wyścig czwórek pań na dystansie 500 metrów. Polki zdobyły brązowy medal. Więcej pisaliśmy o nim TUTAJ.

Kajakarskie zmagania na igrzyskach zakończył medalowy wyścig w K4 mężczyzn. Po złoty medal sięgnęli Niemcy w składzie: Max Rendschmidt, Ronald Rauhe, Tom Liebscher i Max Lemke. Niemiecka czwórka stoczyła emocjonujący pojedynek o zwycięstwo z Hiszpanami - Saul Crawiotto, Marcus Walz, Carlos Arewalo i Rodrigo Germade. Reszta stawki straciła ponad sekundę. Podium uzupełnili Słowacy - Samuel Balaz, Denis Mysak, Erik Wlcek i Adam Botek.

Rywalizowano także w C1 na 1000 metrów mężczyzn. Wczoraj w ćwierćfinale odpadł Mateusz Kamiński, więc na placu boju został tylko Wiktor Głazunow. W półfinale Polak nie zdołał wpłynąć do najlepszej czwórki. Zajął siódme miejsce ze stratą blisko sześciu sekund do Francuza Adriena Barta i znalazł się w małym finale. W nim finiszował na piątym miejscu, chociaż jeszcze na około 50 metrów przed metą był drugi. W finale A triumfował Isaquias Queiroz dos Santos przed Hao Liu i Sergiejem Tarnowskim, który minimalnie wyprzedził Adriena Barta.

Po raz pierwszy w historii igrzysk rozdane zostały medale w kanadyjkowych dwójkach kobiet na 500 metrów. W finale zdecydowanie najszybsze były Shixiao Xu i Mengya Sun. Chinki ponad dwie sekundy wyprzedziły Ukrainki - Liudmyłę Luzan i Anastazję Czetwerikową. Podium uzupełniły ze stratą trzech i pół sekundy reprezentantki Kanady - Katie Vincent/Laurence Vincent-Lapointe.