Tokio 2020 - Piłka wodna: Amerykanki z drugim z rzędu złotem!

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 07.08.2021, 10:32

Faworytki nie zawiodły. Broniąca tytułu mistrzowskiego drużyna USA pokonała w finale Hiszpanię i zapewniła sobie olimpijskie złoto. Na najniższym stopniu podium staną Węgierki.

Amerykanki w finale nie pozostawiły złudzeń Hiszpankom, udowadniając, że są zdecydowanie najlepszą obecnie drużyną globu. Od pierwszych minut narzuciły wysokie tempo, były bardzo skuteczne i dobrze spisywały się w obronie. Hiszpanki walczyły dzielnie, ale momentami były bezradne. Już po pierwszej kwarcie faworytki prowadziły 4:1, w kolejnych częściach gry budując coraz większą przewagę. Mecz skończył się ostatecznie wynikiem 14:4.

Wiele emocji przyniosło za to starcie o medale brązowe, w którym zmierzyły się Węgierki i Rosjanki. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk kilka razy, a wynik był sprawą otwartą do ostatnich sekund. Mecz wywołał olbrzymie emocje w obu obozach. Początkowo prowadziły Węgierki, które w połowie czasu gry miały przewagę 2 bramek. Po kolejnych ośmiu minutach gry to Rosjanki były o bramkę bliżej podium. W ostatniej kwarcie Węgierki wyszarpały brązowe medale, zwyciężając 11:9.

W nocy rozegrano też mecze o lokaty 5. i 7. W dość jednostronnych pojedynkach Australijki wygrały z Holenderkami, a Kanadyjki nie dały szans Chinkom.