Tokio 2020 - Piłka ręczna: Hiszpania na podium

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 07.08.2021, 11:45

Hiszpania kończy turniej szczypiornistów z brązowym medalem. W meczu o trzecie miejsce podopieczni Jordiego Ribery pokonali Egipt 33:31 (19:16).

W pojedynku o brązowy medal zmierzyły się ekipy Egiptu i Hiszpanii. Dla pierwszego z tych zespołów medal byłby największym sukcesem w historii, dla drużyny z Półwyspu Iberyjskiego brąz to wyrównanie najlepszego osiągnięcia w turniejach olimpijskich (Atlanta 1996, Sydney 2000, Pekin 2008).

Dzisiejszy mecz rozpoczął się udanie dla Egipcjan. Po 9. minutach prowadzili 5:3, a w ataku brylował Ahmed Elahmar. Odpowiedź Hiszpanów była błyskawiczna. Popisali się serią trzech bramek z rzędu - głównie dzięki świetnym interwencjom bramkarza. Przez kolejne minuty trwała wymiana ciosów. Żadna z ekip nie potrafiła zbudować sobie przewagi. W końcówce pierwszej połowy w poczynania Egipcjan wkradł się chaos. Bardziej doświadczeni Hiszpanie skorzystali z gorszej dyspozycji rywali, zdobywając w końcówce kilka ważnych trafień. Na przerwę schodzili z trzybramkową przewagą.

Po zmianie stron lepiej prezentowali się Egipcjanie, którzy już w siedem minut zniwelowali różnicę. Podobnie jak w pierwszej połowie, tak i w drugiej długimi fragmentami toczyła się gra bramka za bramkę. Po 54. minutach dalej był remis. Hiszpanie mieli jednak w składzie Alexa Dujshebaeva. Zawodnik Vive Łomża Kielce w kluczowych momentach wziął na siebie odpowiedzialność i zdobył kluczowe dla losów meczu bramki. Finalnie brązowe medale powędrowały w ręce hiszpańskich szczypiornistów. Obok Dujshebaeva najwięcej bramek dołożyli Aleix Gomez Abello (8) oraz Antonio Robledo (6).

Hiszpania - Egipt 33:31 (19:16)