Tokio 2020 - 8 sierpnia [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Liwia Waszkowiak
  • Data publikacji: 08.08.2021, 17:00

Najsmutniejszy - bo ostatni dzień igrzysk olimpijskich przed nami. Od 19 dni relacjonujemy je dla Państwa 24 godziny na dobę. Ta wyjątkowa, najważniejsza impreza czterolecia zapisze się w naszej pamięci na długo. Nim jednak dobiegnie końca, powalczymy jeszcze o dobre wyniki w lekkoatletyce i kolarstwie torowym. W maratonie mężczyzn zaprezentują się Marcin Chabowski, Adam Nowicki, Arkadiusz Gardzielewski, w omnium kobiet natomiast Daria Pikulik. Zapraszamy serdecznie!

 

PROGRAM DNIA

 

STARTY POLAKÓW

Relacja na żywo

Nie zwalniamy tempa, niedługo rozpoczną się igrzyska paraolimpijskie, wracamy również na pozostałe areny sportowe, zostańcie z nami! Arigato!

Dziękujemy że byliście z naszą ekipą i śledziliście relacje! Każda interakcja, komentarze, pochwały i wasze uwagi były dla nas cenną lekcją i możliwością dalszego rozwoju.

Zgasł i znicz olimpijski, a wraz z nim zakończyła się piękna przygoda w Tokio. Piękna scena na Stadionie Olimpijskim z dziecięcym spojrzeniem w gwiazdy pełnym nadziei.

Pomału zmierzamy ku końcowi, ostatnie występy artystyczne.

"Do zobaczenia w Paryżu!"

"Zrobiliśmy to! Razem!" - mówi Bach chwilę przed oficjalnym zakończeniem letnich igrzysk w Tokio.

Wyrazy uznania i wdzięczności dla sportowców i Japończyków przekazuje Thomas Bach.

Po podziękowaniach Hashimoto na piedestał wchodzą przedstawiciele kontynentów.

Pierwsza mowę pożegnalną będzie wygłaszać przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego igrzysk w Tokio, Seiko Hashimoto.

Nie mogło zabraknąć wieży Eiffla i ogromnej flagi z logiem paryskich igrzysk.

Podróż po dachach Paryża jako zapowiedź kolejnych letnich igrzysk.

Jest nawet sekcja saksofonu nagrana na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej!

Towarzyszom nam ujęcia z filharmonii paryskiej, a także z wielu charakterystycznych miejsc stolicy Francji.

Marsylianka!

Flaga olimpijska została przekazana burmistrz Paryża przez burmistrz Tokio i Thomasa Bacha.

Przy muzyce hymnu olimpijskiego ściągana jest flaga z pięcioma kołami.

Wracamy na płytę Stadionu Olimpijskiego na dalszą część występów japońskich artystów.

Za nami występ jednej z tancerek, trwa prezentacja nagrań tradycyjnych tańców i śpiewów różnych grup etnicznych Japonii.

Podziękowania powędrowały również do wolontariuszy!

A teraz prezentacja nowych członków Komisji Sportowców MKOl-u.

Bieg wśród mężczyzn wygrał - również z Kenii - Eliud Kipchoge. Drugi był Abdi Nageeye z Holandii. Trzeci maraton ukończył Bashir Abdi z Belgii.

Nadszedł czas na ceremonie medalowe maratonu panów i pań. Wśród kobiet triumfowała Kenijka Peres Jepchirchir. Druga była jej rodaczka, Brigid Kosgei. Podium uzupełniła Amerykanka, Molly Seidel.

Hymn Grecji rozbrzmiewa na stadionie w Tokio.

Teraz czas na Odę do radości.

Płytę stadionu opanowali muzycy, tancerze i artyści.

Wspaniała animacja układająca pięć kół olimpijskich ze światełek przypominających latarki z telefonów sportowców.

Teraz piękne animacje świetlne przejmują płytę stadionu.

Tak to wygląda z perspektywy wchodzących zawodników :D

Dużo radości i podziękowania od reprezentacji Argentyny dla organizatorów.

Liczna reprezentacja USA też dobrze się bawi, witając z kamerami.

Biało-Czerwoni już na płycie stadionu!

Tak prezentowała się nasza chorąża, Karolina Naja!

Na Stadion wchodzą sportowcy, którzy mogli jeszcze zostać w Tokio - przypomnijmy, restrykcje były bardzo surowe i nie pozwalały na swobodne poruszanie się po Japonii.

Oglądamy teraz ujęcia ze wszystkich sportów olimpijskich, z najpiękniejszymi wygranymi i najboleśniejszymi upadkami.

Przypomnijmy, Biało-Czerwoni wywalczyli cztery złote medale i po pięć srebrnych oraz brązowych. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy 17. miejsce.

Chorożą Polski jest Karolina Naja!

Na stadionie pojawiają się przedstawiciele sportowców z flagami krajów!

Flagę przejęli przedstawiciele służb mundurowych, którzy wciągną ją na maszt w akompaniamencie hymnu Japonii.

Na Stadion Olimpijski wnoszona zostaje flaga Japonii przez przedstawicieli olimpijczyków, paraolimpijczyków i służb medycznych.

Zaczynamy!

Ceremonia zamknięcia odbędzie się na Stadionie Olimpijskim w Tokio.

Flagi już czekają!

To była ostatnia konkurencja na tych igrzyskach i ostatni finał w Tokio. Niestety kończymy już zmagania na najważniejszej imprezie sportowej, ale pozostańcie z nami! Od godziny 13:00 wrócimy, by relacjonować dla Was Ceremonię Zamknięcia!

Piłka wodna (GRE 10-13 SRB) - Drugi raz z rzędu Serbowie zostają niepokonani! Złoto olimpijskie ponownie trafia do nich, a więc historia sprzed pięciu lat zatoczyła koło!

Piłka wodna (GRE 10-12 SRB) - Długo nie było w tym meczu przewagi większej, niż jednobramkowa. No to już jest! Na cztery minuty przed końcem trafia Jaksic!

Piłka wodna (GRE 9-10 SRB) - Zaledwie kilka minut dzieli nas od poznania mistrza olimpijskiego. Serbowie wciąż na prowadzeniu po bramce Prlainovica.

Piłka wodna (GRE 7-8 SRB) - Koniec drugiej kwarty. Na półmetku zaledwie jedna bramka przewagi Serbów.

Piłka wodna (GRE 7-7 SRB) - Wspaniała gra Greków w tej kwarcie! To pokazuje, że Serbowie w żadnym wypadku nie mogą być pewni wygranej, bo z trzybramkowej przewagi zrobił się remis!

O godzinie 13:00 oficjalnie pożegnamy XXXII Igrzyska Olimpijskie. Ceremonię zamknięcia oczywiście również będziemy dla Was relacjonować. Jeśli chodzi o reprezentację Polski, chorążą będzie nasza kajakarka Karolina Naja, która wczoraj zdobyła brązowy medal olimpijski w K4 500m.

Piłka wodna (GRE 3-6 SRB) - Widać walkę od samego początku tego spotkania, ale przecież tego mogliśmy się spodziewać po finale. Faulowani siedmiokrotnie Serbowie po pierwszej kwarcie mają kilka bramek przewagi.

Piłka wodna (GRE 2-2 SRB) - Kolomvos bardzo szczęśliwie zdobywa teraz bramkę. Sędziowie musieli sprawdzić tę akcję, ale decyzja okazała się korzystna dla Greków.

Piłka ręczna (FRA 30-25 ROC) - Rosjanki nie obronią tytułu! Reprezentacja Francji zdobywa złoty medal olimpijski i jest to pierwsze złoto w historii dla Trójkolorowych!

Piłka wodna (GRE-SRB) - Przed nami już ostatni finał olimpijski, zanim wszystko w Tokio się zakończy. Grecy powalczą o złoty medal z Serbami!

Piłka ręczna (FRA 26-21 ROC) - Jeszcze zostało kilka minut do końca tego spotkania, ale wygląda na to, że będzie rewanż za finał sprzed pięciu lat!

Piłka ręczna (FRA 21-16 ROC) - Ależ grają teraz Francuzki! Kwadrans do końca i pięć bramek przewagi mają na swoim koncie Trójkolorowe.

Piłka ręczna (FRA 16-15 ROC) - Wracamy na Yoyogi National Stadium. Przez pięć minut nie wpadła żadna bramka, ale teraz dzięki Bobrownikowej Rosjanki zbliżyły się do rywalek.

Boks - Bachodir Żałowow mistrzem olimpijskim w wadze superciężkiej! To już koniec pięściarskich emocji w Tokio.

Boks - Żałowow spokojnie "dowiózł" zwycięstwo do końcowego gongu. Zaboksował mądrzej, trzymał rywala na dystans i trafiał go ciosami prostymi. Torres Jr do końca szukał swojej szansy, ale zmęczony i poobijany nie miał zbyt wielu szans. Ależ walka na koniec pięściarskiego turnieju!

Boks - Ależ ringowa wojna rozgorzała w drugim starciu! Znakomicie rozpoczął Torres Jr, który mocno trafił dwa razy faworyzowanego Uzbeka. Ten w końcu uaktywnił się i zaczął sprawiać Amerykaninowi potężne kłopoty. Torres Jr przyjął całe mnóstwo mocnych sierpowych, doznał kontuzji łuku brwiowego, był liczony i został mu odjęty punkt. Mimo to, wciąż jest w grze o końcowy tryumf, ale musi wygrać przed czasem.

Piłka ręczna (FRA 15-13 ROC) - Na dziewiątym metrze pojawiła się skuteczna Vedechina, ale przed początkiem drugiej połowy wciąż to Francuzki są o dwie bramki do przodu.

Boks - Spokojny boks z dystansu Żałowowa. Amerykanin miał jednak swoje momenty, kiedy to dwukrotnie wypalił celnie mocnymi sierpami zamachowymi. Trzech sędziów przyznało zwycięstwo Torresowi Jr, który jest bliżej sprawienia niespodzianki.

Boks - Faworytem rywalizacji jest Bachodir Żałowow. Richard Torres Jr zrobi jednak wszystko, żeby zrewanżować się za walkę podczas Mistrzostw Świata w Jekaterynburgu, kiedy to został przez Uzbeka ciężko znokautowany.

Boks - Żałowow i Torres Jr już w ringu.

Piłka ręczna (FRA 13-11 ROC) - Laura Flippes uderza i Francuzki prowadzą już trzema bramkami. Rosjanki na dodatek grają teraz w osłabieniu.

Boks - Trwa dekoracja medalowa panów z wagi lekkiej. Za chwile na ring wyjdą Bachodir Żałowow i Richard Torres Jr.

Piłka ręczna (FRA 9-7 ROC) - Daria Dmitriewa rzuciła na remis, ale teraz inicjatywę znów przejęły Francuzki.

Boks - Li nie miała pomysłu jak zaskoczyć Price w trzeciej rundzie. Brytyjka kontrolowała jej przebieg, była skoncentrowana do samego końca i zaskakująco łatwo wygrała ten finał.

Piłka ręczna (FRA 2-3 ROC) - Pewnie rozpoczęły Rosjanki, ale szybko niwelują straty wicemistrzynie z Rio.

Piłka ręczna (FRA - ROC) - Złote medalistki z Rio kontra wicemistrzynie olimpijskie - takiego finału można było się spodziewać i stał się on faktem. Czy tym razem zwycięzca tego spotkania będzie inny?

Boks - Mało emocji w tym pojedynku. Lauren Price jest znakomita i łatwo wygrywa też drugą odsłonę. Tylko trzęsienie ziemi może odebrać jej mistrzostwo olimpijskie.

Siatkówka - USA 25:14 (3:0) BRA - Z pewnością mogliśmy spodziewać się zdecydowanie bardziej wyrównanego pojedynku, ale Amerykanki prezentowały się dzisiaj na boisku znakomicie. Canarinhas nie mogły znaleźć sposobu na tak grające rywalki i po wygranych finałach w Pekinie i Londynie tym razem muszą zadowolić się srebrnym medalem.

Boks - Li nie miała zbyt wielu argumentów w pierwszej rundzie. Niższa Price znakomicie kontrowała Chinkę i pewnie zmierza do złotego medalu.

Siatkówka - USA 25:14 (3:0) BRA - Amerykanki mistrzyniami olimpijskimi! W ostatniej akcji punktuje Larson i daje swojemu zespołowi upragniony złoty medal olimpijski! Brazylijki w trzeciej partii były tylko tłem dla rywalek i dostały solidne siatkarskie lanie.

Siatkówka - USA 23:13 (2:0) BRA - Brazylijki coraz bardziej zrezygnowane, co potwierdzają błędy własne.

Boks - Price i Li już w ringu. Za chwilę rozpoczniemy przedostatnią walkę pięściarską podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Siatkówka - USA 20:11 (2:0) BRA - Fe Garay zablokowana na lewym skrzydle i później błąd w ataku popełnia Natalia. Wielka radość Amerykanek już tylko o krok.

Siatkówka - USA 17:9 (2:0) BRA - Prowadzące pewnie zmierzają w kierunku olimpijskiego złota. Rywalki są teraz dla nich tylko tłem.

Siatkówka - USA 15:8 (2:0) BRA - Pewny atak Drews z prawego skrzydła, coraz bardziej nakręcają się znowu Amerykanki.

Siatkówka - USA 12:7 (2:0) BRA - W grze Canarinhas powróciły demony z dwóch poprzednich partii i własne błędy. Rywalki coraz bardziej odskakują.

Siatkówka - USA 9:7 (2:0) BRA - Długa akcja wygrana na siatce przez Amerykanki, które wychodzą na dwupunktowe prowadzenie.

Boks - Przed nami ceremonia medalowa pań w wadze lekkiej, a potem w ringu pojawią się znakomite Lauren Price i Qian Li - finalistki kategorii średniej.

Piłka wodna - Jeszcze tylko jeden mecz pozostał do rozegrania w turnieju waterpolistów. W finale Grecy zmierzą się z Serbami. Początek meczu o złoto o 9.30.

Siatkówka - USA 6:6 (2:0) BRA - Na dwa punkty odskoczyły Brazylijki, ale szybko stratę odrobiły rywalki.

Piłka wodna - HUN 9:5 SPA - Wyśmienita druga połowa w wykonaniu drużyny węgierskiej! Koniec meczu. Brązowy medal zawiśnie na szyi Węgrów. Bohaterem spotkania bramkarz Viktor Nagy.

Siatkówka - USA 4:5 (2:0) BRA - Kontynuujemy grę punkt za punkt, myli się w polu serwisowym Washington.

Siatkówka - USA 2:3 (2:0) BRA - Wyrównany początek trzeciej odsłony, asem serwisowym popisuje się Rosamaria.

Piłka wodna - HUN 9:5 SPA - Kolejna świetna obrona Viktora Nagy'a. Po chwili Węgrzy strzelają kolejne dwa gole. Cztery bramki przewagi, 2,5 minuty do końca. Wszystko wskazuje na triumf Węgier.

Boks - Wydłużył dystans Cruz w ostatniej rundzie. Kubańczyk bardzo ładnie pracował na nogach, unikał większości ciosów rywala i starał się kontrować. Defensywna postawa przyniosła mu zwycięstwo, albowiem wszyscy sędziowie punktowali tę odsłonę na jego konto. Andy Cruz mistrzem olimpijskim w wadze lekkiej!

Siatkówka - USA 25:20 (1:0) BRA - Carol posyła piłkę w polu serwisowym daleko w aut i rywalki wygrywają drugą partię. Amerykanki miały szansę na bardzo wysokie zwycięstwo w tej odsłonie, ale Canarinhas udało się zmobilizować i odrobić część strat. Końcówka należała ponownie do przeciwniczek, które są o krok od złota.

Piłka wodna - HUN 7:5 SPA - Na sześć minut przed końcem Węgrzy wychodzą na dwubramkową przewagę. Czy to już koniec emocji? Raczej nie.

Boks - Podkręcił tempo Davis w drugiej rundzie. Amerykanin znakomicie zaskoczył rywala kilka razy przejściami do półdystansu, chyba nawet naruszył Cruza, lecz w ostatniej minucie poszedł kilka razy nieprzygotowany i został skontrowany. Wszyscy sędziowie widzieli przewagę Keyshawna. O mistrzostwie olimpijskim zadecyduje ostatnia odsłona!

Siatkówka - USA 22:19 (1:0) BRA - Myli się Drews i przewaga prowadzących zmalała do trzech "oczek".

Siatkówka - USA 21:16 (1:0) BRA - Przerywa wreszcie serię rywalek Larson.

Piłka wodna - HUN 6:5 SPA - Tylko jedna bramka w trzeciej kwarcie. Popis gry defensywnej. Za chwilę końcowe rozstrzygnięcia. Za osiem minut poznamy brązowych medalistów olimpijskich w piłce wodnej mężczyzn.

Siatkówka - USA 20:15 (1:0) BRA - Odrabiają teraz trzy punkty siatkarki Brazylii, punktuje Fe Garay.

Boks - Doskonała pierwsza runda. Cruz ładnie punktuje lewym prostym, a w końcowych fazach dokłada do tego prawą rękę, a nawet ciosy podbródkowe. Wydaje się, iż Kubańczyk jest szybszy od Davisa. To Cruz jest bliżej złota.

Siatkówka - USA 20:12 (1:0) BRA - Amerykanki utrzymują swoją wysoką przewagę i już chyba tylko całkowity przestój mógłby im odebrać tego seta.

Boks - Keyshawn Davis i Andy Cruz już w ringu. Ależ to będzie walka!

Piłka wodna - HUN 6:5 SPA - Znakomita dyspozycja bramkarza węgierskiej drużyny Viktora Nagy'a. Hiszpanie atakują, ale nie mogą pokonać golkipera.

Siatkówka - USA 18:10 (1:0) BRA - Przerywa wreszcie niemoc swojej ekipy Gabi, ale sytuacja drużyny jest bardzo ciężka.

Siatkówka - USA 17:9 (1:0) BRA - Niemoc po stronie Canarinhas trwa, myli się w ataku Fe Garay.

Siatkówka - USA 14:9 (1:0) BRA - Amerykanki są w gazie i punktują rywalki w każdym elemencie. Brazylijki póki co nie potrafią znaleźć sposobu na świetnie dysponowane prowadzące.

Boks - Świetny boks pokazała w ostatniej rundzie Kellie Harrington i ostatecznie pewnie wygrywa 5:0. Oj, jeszcze nie raz usłyszymy o Irlandce w najbliższych latach.

Siatkówka - USA 12:8 (1:0) BRA - W grze Canarinhas pojawił się lekki chaos, a to tylko woda na młyn dla rywalek.

Siatkówka - USA 10:7 (1:0) BRA - Kończy Drews z prawego skrzydła, Amerykanki w dalszym ciągu z przewagę.

Boks - Nadrabia straty z nawiązką Harrington. Irlandka wyboksowała Ferreirę w drugiej odsłonie i jest bliżej złota.

Piłka wodna - HUN 5:5 SPA - Do przerwy 5:5. Cały mecz trwa rywalizacja "punkt za punkt". Bez większej przewagi dla żadnej z drużyn. Być może w drugiej połowie wyłoni się faworyt do zwycięstwa.

Siatkówka - USA 7:5 (1:0) BRA - Dobrą grę kontynuuje Bartsch-Hackley. Najpierw posłała dwa solidne serwisy, a później zapunktowała z drugiej linii i Amerykanki wyszły na prowadzenie.

Boks - Beatriz Ferreira wygrywa pierwszą rundę 3:2. Wydawałoby się, iż Harrington nieco dobrze boksowała z dystansu, lecz agresywny i intensywny boks Brazylijki może robić wrażenie.

Siatkówka - USA 4:4 (1:0) BRA - Myli się Rosamaria i mamy remis.

Siatkówka - USA 1:3 (1:0) BRA - Dobry początek Brazylijek, które w pierwszych akcjach tej partii zdążyły już zanotować dwa bloki.

Boks - Na początek walka pań w finale wagi lekkiej. Wspaniała Kellie Harrington podejmie Beatriz Ferreirę.

Boks - Ostatni dzień Igrzysk Olimpijskich w Tokio to też ostatni dzień zmagań pięściarzy. W Kokugikan Arenie poznamy za chwilę czterech mistrzów olimpijskich. W najciekawiej zapowiadającej się walce, Keyshawn Davis podejmie Andy'ego Cruza w finale wagi lekkiej. Sesja zakończy się mocnym akcentem - finałem wagi super ciężkiej między Bachodirem Załołowem i Richardem Torresem Jr.

Siatkówka - USA 25:21 BRA - Obroniły Brazylijki dwie piłki serowe, ale rywalki kończą partię przy trzeciej okazji. Pierwszy set był zdecydowanie lepszy w wykonaniu Amerykanek, które wykonały pierwszy krok w kierunku olimpijskiego złota.

Siatkówka - USA 23:19 BRA - Punktuje ponownie Bartsch-Hackley, Amerykanki dwa punkty od zwycięstwa.

Piłka wodna HUN 3:3 SPA Po pierwszej kwarcie na tablicy wyników widnieje remis i jest odzwierciedleniem tego, co dzieje się w basenie.

Siatkówka - USA 22:17 BRA - Hill pojawia się zadaniowo na zagrywce i posyła asa.

Piłka wodna HUN 2:3 SPA - Utrzymuje się jednobramkowa przewaga Hiszpanów, chociaż spotkanie jest bardzo wyrównane.

Siatkówka - USA 20:16 BRA - Obie drużyny grają teraz punkt za punkt, solidne zbicie Drews.

Siatkówka - USA 18:14 BRA - Trafia z lewego skrzydła Larson, bardzo faluje gra obu ekip w tym secie.

Siatkówka - USA 15:14 BRA - Trzy akcje z rzędu dla Canarinhas, które tym samym zbliżyły się do rywalek już tylko na jeden punkt.

Siatkówka - USA 15:11 BRA - W siatkę atakuje teraz Gabi, Brazylijki nadal cztery punkty z tyłu.

Siatkówka - USA 13:9 BRA - Wymiana ciosów ze środka z obu stron, a późnij serwis psuje Macris.

Piłka wodna HUN 0:1 SPA - Jako pierwsi prowadzenie objęli Hiszpanie.

Siatkówka - USA 11:7 BRA - Skuteczna kiwka Larson, Amerykanki ponownie odskakują.

Piłka wodna HUN 0:0 SPA - Rozpoczyna się jedno z ostatnich rozstrzygnięć medalowych w Tokio. O brązowy medal w turnieju piłki wodnej mężczyzn zagrają Węgrzy z Hiszpanami.

Siatkówka - USA 8:7 BRA - Brazylijki łapią swój rytm gry, punktuje na środku Gattaz.

Siatkówka - USA 7:4 BRA - Pewnie z obiegnięcia atakuje Washington.

Siatkówka - USA 6:2 BRA - Póki co Canarinhas zdobywają punkty po zepsutych zagrywkach rywalek, tym razem myli się Drews.

Siatkówka - USA 4:1 BRA - Brazylijki otwierają wynik po swojej stronie po błędzie rywalek.

Siatkówka - USA 3:0 BRA - Lepszy początek notują Amerykanki, dwa punkty zdobywa Bartsch-Hackley. Punktowym blokiem popisuje się też Washington.

Siatkówka - USA 0:0 BRA - Znamy już wyjściowe składy, zaczynamy spotkanie!

Siatkówka - Już za kilka minut po raz ostatni przeniesiemy się do Ariake Arena, gdzie finałowy pojedynek turnieju pań rozegrają Brazylijki i Amerykanki. Obie drużyny są w dobrej formie, więc możemy spodziewać się wyrównanego i ciekawego spotkania. Przypomnijmy, że w meczu o brąz Serbki pewnie pokonały Koreanki 3:0.

Kolarstwo torowe - Omnium kobiet było ostatnią konkurencją rozgrywaną na welodromie Izu. Polacy spisali się poniżej oczekiwań. Na plus należy zaliczyć start sióstr Darii i Wiktorii Pikulik w madisonie. Pozostali nie trafili z formą na igrzyska.

Gimnastyka artystyczna - Mieliśmy jeszcze ostatni protest. Ocena Rosjanek podniesiona o 0.3 pkt., ale nic to nie daje. Bułgaria wciąż złota. Tym akcentem kończymy relację z sensacyjnych igrzysk, które przejdą do historii gimnastyki jako zmierzch złotej ery Rosjanek. Zarówno w rywalizacji indywidualnej, jak i zbiorowej po 21 latach tytuły mistrzowskie trafiły do zawodniczek z innych krajów.

Koszykówka (USA 90:75 JPN) - Japonki, choć przegrały, mogą mieć spore powody do dumy. Dla koszykarek z Kraju Kwitnącej Wiśni zdobycie srebrnych medali jest największym sukcesem w historii japońskiej koszykówki.

Koszykówka (USA 90:75 JPN) - Koniec spotkania. Bez niespodzianki w turnieju koszykarskim kobiet. Amerykanki pewnie pokonują Japonki 90:75 i sięgają po złote krążki. Dla reprezentantek USA to siódmy z rzędu triumf na olimpiadzie, natomiast gospodynie sprawiają sporą sensację i zgarniają srebrne medale igrzysk olimpijskich.

Kolarstwo torowe - Amerykanka Jennifer Valente obroniła się i została mistrzynią olimpijską w omnium. Na drugiej pozycji pozostała Japonka Yumi Kajihara, która upadła na ósmym okrążeniu od końca, ale rywalki nie zdołały odrobić do niej start. Aktywna postawa Kirsten Wild pozwoliła jej awansować na trzecie miejsce.

Koszykówka (USA 90:68 JPN) - Dwadzieścia dwa oczka przewagi reprezentantek USA. Bardzo pewne, kontrolowane spotkanie w wykonaniu Amerykanek.

Gimnastyka artystyczna - Rosjanki również nie uniknęły błędów, choć potknięcia nie były tak znaczące jak u rywalek. Nie będzie jednak złota dla Rosji, strata do Bułgarii była zbyt duża. Mamy więc kolejną sensację, choć mniejszego kalibru niż wczoraj. Bułgarki pierwszy raz w historii mistrzyniami olimpijskimi w układach zbiorowych (92.100)! Rosjanki ze srebrem (44.200; łącznie 90.400), pierwszy raz od Sydney bez tytułu. Brązowe medale dla Włoszek (87.700). Tuż za podium Chinki, a dalej Białoruś, Izrael, Ukraina i Japonia.

Koszykówka (USA 84:68 JPN) - Ostatnie trzy minuty finałowego starcia. Nic już nie odbierze Amerykankom triumfu na turnieju koszykarskim kobiet w Tokio.

Koszykówka (USA 84:63 JPN) - Trafia z półdystansu Rui Machida, a chwilę później zalicza widowiskową asystę. Rozgrywająca Japonek w półfinale ustanowiła nowy rekord igrzysk pod względem asyst, rozdając ich tamtego dnia aż 18.

Koszykówka (USA 84:59 JPN) - I kolejne punkty liderki Amerykanek, Brittney Griner. 30 punktów już uzbierała na swoim koncie środkowa reprezentacji USA.

Kolarstwo torowe - Liderka Jennifer Valente (USA) przed chwilą zaliczyła upadek. Będzie bardzo ciekawie w końcówce.

Koszykówka (USA 82:59 JPN) - Akcja 2+1 Breanny Stewart. Pewnie zmierzają Amerykanki po upragnione złoto.

Gimnastyka artystyczna - Białoruś również nie wytrzymała presji. Seria poważnych błędów na początku układu wybiła zawodniczki z rytmu. Druga połowa występu była lepsza, jednak to zdecydowanie za mało, by myśleć o utrzymaniu miejsca na podium. 38.300 i czwarte miejsce, za Chinkami (łącznie 84.050). Bułgarki i Włoszki z medalami! Rywalizację zakończą Rosjanki.

Kolarstwo torowe - Na półmetku wyścigu medalowego na prowadzeniu umocniła się Amerykanka Jennifer Valente, ale bardzo aktywnie jadą Amalie Dideriksen i Kirsten Wild, które próbują odrobić straty. Zagrożona na drugiej pozycji może się czuć Japonka Yumi Kajihara.

Gimnastyka artystyczna - Fatalny występ Japonek. Gospodynie najwyraźniej zjadła presja - od wczoraj prezentują się słabo, a w układzie z piłkami popełniały błąd za błędem. Gubiły przybory, kilkukrotnie wychodziły poza planszę. 29.750. Japonia spada na ostatnią pozycję i kończy zmagania z wynikiem 72.500. Przed nami rozstrzygnięcia medalowe. Na planszy za chwilę pojawią się Białorusinki, a po nich Rosjanki.

Koszykówka (USA 77:56 JPN) - Ostatnią kwartę rozpoczynamy od trafienia Brittney Griner. Nie do zatrzymania jest środkowa Amerykanek.

Koszykówka (USA 75:56 JPN) - Nieco zmniejszyły straty Japonki w końcówce trzeciej kwarty, ale wciąż to Amerykanki dyktują warunki na parkiecie hali w Saitama. Dziesięć minut dzieli reprezentację USA od wywalczenia olimpijskiego złota.

Gimnastyka artystyczna - Bardzo dobry start Chinek. Ocena 42.400 pozwala wyprzedzić w klasyfikacji generalnej drużynę z Izraela. Azjatki aktualnie plasują się na 3. pozycji za Bułgarkami i Włoszkami (84.550).

Koszykówka (USA 70:49 JPN) - Łatwe punkty Sue Bird, o przerwę na żądanie poprosił trener koszykarek gospodyń turnieju, Tom Hovasse.

Gimnastyka artystyczna - Bułgarki zaprezentowały świetny układ i popełniły błąd w ostatniej sekundzie. Jak odniosą się do tego sędziowie? 44.550, dobra nota. W klasyfikacji łącznej zespół bułgarski uzyskuje 92.100, to jeszcze lepiej niż wczoraj. Złoto na wyciągnięcie ręki.

Koszykówka (USA 68:47 JPN) - Odskakują Amerykanki na różnicę 21 oczek, bardzo dobry fragment gry w wykonaniu reprezentantek Stanów Zjednoczonych.

Koszykówka (USA 63:45 JPN) - Uciekają się Japonki do faulów i coraz częściej stają Amerykanki na linii rzutów osobistych, powiększając przewagę punktową.

Piłka ręczna NOR 36:19 SWE - KONIEC! Pewne zwycięstwo Norweżek w meczu o brązowy medal! 36:19 to wielka dominacja! Do Yoyogi National Stadium wrócimy po raz ostatni przed 8:00, kiedy rozpocznie się finał między Francją i Rosyjskim Komitetem Olimpijskim.

Kolarstwo torowe - Za chwilę rozpocznie się ostatni wyścig na welodromie Izu. Kolarki powalczą w ostatniej konkurencji omnium - wyścigu punktowym.

Koszykówka (USA 60:45 JPN) - Piętnaście oczek przewagi reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Kontrolują to spotkanie od samego początku Amerykanki.

Gimnastyka artystyczna - Może jednak Izrael zaliczy awans w klasyfikacji? Protestują, protest odrzucony. Włoszki w układzie z piłkami i maczugami popełniają błędy. Mimo to otrzymują najlepszą jak dotąd notę 42.850 i wysuwają się na zdecydowane prowadzenie w wieloboju (87.700). Czekamy na Bułgarki.

Koszykówka (USA 54:43 JPN) - Nie znajdują sposobu na powstrzymanie Brittney Griner koszykarki z Japonii. Środkowa Amerykanek ma już na swoim koncie aż 22 oczka, trafiając 11 na 13 rzutów z gry.

Piłka ręczna NOR 33:18 SWE - Pięć minut dzieli reprezentantki Norwegii od radości z brązowego medalu. Nie będzie to taka satysfakcja, jak ze złota, ale staną na podium olimpijskim. Szwedki poniosą dzisiaj dotkliwą porażkę.

Koszykówka (USA 50:41 JPN) - Agresywna obrona Japonek i szybkie punkty Rui Machidy. Zaczynają od skutecznej akcji Japonki.

Koszykówka (USA 50:39 JPN) - Koszykarki obu reprezentacji powróciły już na parkiet Saitama Super Arena. Zaczynamy trzecią kwartę, muszą gonić wynik Japonki.

Gimnastyka artystyczna - Nieźle zaprezentowały się Izraelki, choć ocena 39.750 nie jest szczytem marzeń. Medalistki mistrzostw Starego Kontynentu na półmetku olimpijskiej rywalizacji plasowały się na 5. miejscu i raczej nie mogą liczyć na nic więcej. Utrzymanie rezultatu i tak będzie ich najlepszym występem w historii startów na IO. W klasyfikacji łącznej Izrael z oceną 83.850.

Piłka wodna - Chorwaci piątą drużyną igrzysk olimpijskich w Tokio. Wicemistrzowie z Rio pokonują USA 14:11, ale do kraju i tak wrócą w złych humorach. Mieli grać o medale.

Piłka ręczna NOR 28:14 SWE - Chyba nikt nie przypuszczał, że na kwadrans do końca meczu o medal Norweżki będą miały dwa razy więcej trafień niż Szwedki. Ale tak się dzieje.

Kolarstwo torowe - Jason Kenny odjechał rywalom w keirinie tuż po zjeździe rozprowadzającego i dojechał do mety, zdobywając swój siódmy złoty medal na igrzyskach i broniąc tytułu. Srebro zdobył Mohd Azizulhasni Awang z Malezji, a dopiero trzeci był Harrie Lavreysen z Holandii.

Gimnastyka artystyczna - Ukrainki nie poprawią pozycji i zamkną stawkę. Nieudany występ z obręczami i piłkami, dużo błędów, niziutka ocena - 37.250. W łącznej klasyfikacji 77.600, czyli bardzo słabo. W międzyczasie protest Rosjanek. Odrzucony.

Koszykówka (USA 50:39 JPN) - Koniec drugiej kwarty finałowego spotkania. Do szatni reprezentacja USA schodzi z jedenastoma punktami przewagi.

Koszykówka (USA 48:36 JPN) - Podejmują walkę Japonki, ale Amerykanki wykorzystują przewagę wzrostu, skutecznie grając zarówno w ofensywie jak i defensywie.

Kolarstwo torowe - Japończyk Yuta Wakimoto wygrał wyścig o siódme miejsce w keirinie.

Gimnastyka artystyczna - Zawodniczki Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego zaczęły nerwowo i z błędami! Mimo potknięć ocena jest stosunkowo wysoka - 46.200. Do Bułgarek na półmetku rywalizacji tracą jednak aż 1.350 pkt. Rosjanki bez złota w Japonii? Taki scenariusz staje się coraz bardziej realny. Trzecia lokata na półmetku zmagań dla Białorusi, która o miejsce na podium powalczy z Włoszkami i być może z Izraelem. Słabo Japonki, które są dopiero szóste i wyprzedzają jedynie zbiorówki z Chin i Ukrainy. Przed nami układy z obręczami i maczugami.

Koszykówka (USA 46:32 JPN) - Bezradne jednak Japonki wobec dobrze grającej Brittney Griner. Ponownie odskakują Amerykanki, powiększając swoją przewagę.

Koszykówka (USA 40:32 JPN) - Dobrze rzucają Japonki zza łuku, kolejne trafienie za trzy koszykarek z Azji.

Piłka ręczna NOR 22:9 SWE - Za nami już kilka minut drugiej połowy. Przewaga Norweżek nadal jest bezdyskusyjna.

Koszykówka (USA 34:27 JPN) - Siedem oczek przewagi w połowie drugiej odsłony mają Amerykanki.

Kolarstwo torowe - Kanadyjka Kelsey Mitchell mistrzynią olimpijską w sprincie! W finale 2:0 pokonała Ukrainkę Olgę Starikową.

Gimnastyka artystyczna - Japonki protestują, ale bezskutecznie. Tymczasem świetny układ z piłkami wykonały Białorusinki. Po horrorze w kwalifikacjach, dziś ekipa z Białorusi zaprezentowała pełnię umiejętności i uzyskała wysoką notę 45.750! Przed występem Rosjanek, kończących pierwszą rotację, Białoruś na drugim miejscu, za Bułgarią. To pewna niespodzianka, bo ten zespół nie był faworytem do medalu.

Koszykówka (USA 30:21 JPN) - Indywidualna akcja Chelsea Gray, to mogło się podobać. Chwilę później równie efektowny blok Breanny Stewart.

Kolarstwo torowe - Wai Sze Lee z brązem w sprincie kobiet. Po raz drugi okazała się lepsza na finiszu od mistrzyni świata Niemki Emmy Hinze.

Koszykówka (USA 28:18 JPN) - Utrzymują bezpieczną przewagę nad rywalkami Amerykanki. Próbują Japonki niwelować straty, ale na każdą skuteczną akcję Azjatek odpowiedź znajdują reprezentantki USA.

Piłka wodna - Przejmują wyraźnie inicjatywę Chorwaci. Po trzech kwartach prowadzą z USA 10:7. Niespodzianki tu raczej nie będzie.

Kolarstwo torowe - Zwyciężczynią wyścigu eliminacyjnego została Francuzka Clara Copponi. Na drugim miejscu uplasowała się Japonka Yumi Kajihara, a trzecia była Dunka Amalie Dideriksen.

Koszykówka (USA 23:14 JPN) - Jewell Loyd trafieniem za trzy punkty ustala rezultat pierwszej odsłony. Dziewięć oczek przewagi Amerykanek po pierwszych dziesięciu minutach gry.

Koszykówka (USA 20:14 JPN) - Nie radzą sobie z Brittney Griner Japonki, środkowa Amerykanek wykorzystuje przewagę wzrostu i dokłada do dorobku swojej drużyny kolejne punkty.

Gimnastyka artystyczna - Za nami starty dwóch drużyn azjatyckich. Chinki prezentują się z dobrej strony i za układ z piłkami otrzymują 42.150 pkt. Sporo do udowodnienia ma zbiorówka japońska, która w kwalifikacjach niw wytrzymała presji i do finału awansowała z odległej, 7. pozycji. Gospodynie to drużyna z medalami MŚ i w Tokio chciałaby walczyć o podium. Chyba jednak nic z tego nie wyjdzie, bo Japonki po raz kolejny z błędami. Nota 42.750 jest dużo niższa od Izraelek i daje aktualnie czwarte miejsce.

Koszykówka (USA 18:8 JPN) - Trafiają z dystansu Japonki po raz pierwszy w tym spotkaniu, ale wciąż wyraźna przewaga koszykarek USA.

Kolarstwo torowe - Bardzo dużo niespodzianek mamy w wyścigu eliminacyjnym. We wczesnej fazie odpadły już m.in. obrończyni tytułu Laura Kenny, Annette Edmondson, wiceliderka Kirsten Wild czy mistrzyni Europy Elisa Balsamo.

Koszykówka (USA 14:5 JPN) - Połowa pierwszej odsłony za nami, Amerykanki powiększają przewagę. O przerwę na żądanie prosi Tom Hovasse.

Piłka ręczna NOR 19:7 SWE - Z każdą minutą powiększają Norweżki swoją przewagę. Dwanaście bramek do przerwy to przepotężna zaliczka.

Kolarstwo torowe - Rozpoczął się wyścig eliminacyjny. Niestety, już bez Polki Darii Pikulik, która wycofała się z rywalizacji w poprzedniej konkurencji omnium.

Koszykówka (USA 10:2 JPN) - Pierwsze trzy minuty spotkania zdecydowanie na korzyść Amerykanek. Już osiem oczek przewagi wypracowały sobie reprezentantki Stanów Zjednoczonych.

Piłka wodna - Odrobili straty Chorwaci i wyszli nawet na minimalne prowadzenie. Po dwóch kwartach wygrywają z USA 6:5.

Gimnastyka artystyczna - Bułgarki na fali! Mocne otwarcie rywalizacji, niezwykle trudny program, wykonany właściwie bezbłędnie. 47.550 i zdecydowane prowadzenie w stawce. Moda na protesty trwa w najlepsze i Włoszki również postanowiły spróbować szczęścia. A nuż uda się dołożyć do dobrej noty jeszcze ułamki punktu? Chwila przerwy i... jest zmiana! Ocena zbiorówki z Italii podwyższona do 44.850 pkt.

Koszykówka (USA 4:2 JPN) - Wykorzystują przewagę wzrostu Amerykanki, efektowny blok Brittney Griner.

Koszykówka (USA 2:0 JPN) - Zaczynamy wielki olimpijski finał na Saitama Super Arena. Pierwsze punkty Sue Bird.

Kolarstwo torowe - Bliżej złota w sprincie Kanadyjka Kelsey Mitchell, która wygrała pierwszy wyścig z Ukrainką Oleną Starikową.

Piłka ręczna NOR 16:7 SWE - Bardzo jednostronny jest ten mecz, co nie przeszkadza Norweżkom, które na kilka minut do końca pierwszej połowy prowadzą 16:7.

Kolarstwo torowe - W pojedynku o brąz w sprincie Wai Sze Lee (Hongkong) prowadzi 1:0 z Niemką Emmą Hinze.

Koszykówka (USA 0:0 JPN) - Za kilka minut początek spotkania wieńczącego zmagania koszykarek na olimpiadzie w Tokio. W finale turnieju broniące tytułu Amerykanki zmierzą się z Japonkami. Obie drużyny spotkały się już w Tokio w fazie grupowej, wtedy koszykarki ze Stanów Zjednoczonych nie dały gospodyniom żadnych szans. Czy tym razem drużyna z Kraju Kwitnącej Wiśni znajdzie sposób na pokonanie faworytek do zgarnięcia złotych krążków?

Kolarstwo torowe - W pierwszej trójce i z awansem do finału drugi wyścig półfinałowy keirinu zakończyli: Malezyjczyk Mohd Azizulhasni Awang, Niemiec Maximilian Levy i Holender Harrie Lavreysen.

Gimnastyka artystyczna - Swój układ zaprezentowały już Włoszki - jedne z kandydatek do podium. Zawodniczki z Italii wykonały ładny i czysty program oceniony na 44.550. Pierwszy mały kroczek w stronę olimpijskiego krążka został zrobiony, teraz trzeba czekać na odpowiedź rywalek. Tymczasem mamy pierwszy protest - izraelski. Odrzucony. Do swojego występu szykują się Bułgarki, które wczoraj w kwalifikacjach zaimponowały i mają pełne prawo myśleć o walce o złoto.

Kolarstwo torowe - Jason Kenny (Wielka Brytania), Matthew Glaetzer (Australia) i Jair Tjon En Fa (Surinam) awansowali z pierwszego półfinału w keirinie do finału.

Piłka ręczna NOR 10:5 SWE - Pierwszy kwadrans zdecydowanie dla Norweżek. W tym momencie mają dwa razy więcej zdobytych bramek od rywalek.

Piłka wodna - Niespodziewanie Amerykanie prowadzą po pierwszej kwarcie 3:2. Chorwaci w Tokio daleko są od optymalnej formy.

Gimnastyka artystyczna - Nerowowo na początku rywalizacji. Ukrainki w układzie z piłkami popełniły kilka błędów, co skutkuje oceną 40.350. Znacznie lepiej zmagania zainagurowała zbiorówka izraelska, która za występ otrzymała notę 44.100. Izraelki w tym roku prezentują dobrą i równą dyspozycję, co powinno dać miejsce w ścisłej czołówce. Do miejsca na podium prawdopodobnie jednak trochę zabraknie.

Kolarstwo torowe - Wyścig o piąte miejsce w sprincie kobiet wygrała Niemka Lea Sophie Friedrich.

Kolarstwo torowe - Nie dała rady Emma Hinze wyprzedzić Kelsey Mitchell w trzecim wyścigu. To Kanadyjka powalczy o złoto w sprincie, a mistrzyni świata pojedzie w wyścigu o brąz.

Piłka ręczna NOR 5:2 SWE - Dużo lepszy początek Norweżek. W meczu o brązowy medal chcą wywalczyć olimpijskie podium, ale także pokazać, że zasługują nawet na finał, ale szansa na złoto została zaprzepaszczona przedwczoraj.

Kolarstwo torowe - Straty z wyścigu scratch odrabia Brytyjka Laura Kenny, która wygrała wyścig tempowy. Drugie miejsce zajęła Holenderka Kirsten Wild, a trzecia była Amerykanka Jennifer Valente.

Piłka wodna - Chorwaci i Amerykanie zagrają teraz o miejsce piąte. Szczególnie dla tych pierwszych brak awansu do czołowej czwórki jest spory niepowodzeniem. Wszak to mistrzowie olimpijscy z 2012 roku i wicemistrzowie z 2016, drużyna, która na podium mistrzostw świata stoi nieprzerwanie od 2007 roku. A z Tokio wrócą bez medalu.

Gimnastyka artystyczna - Zaczynamy ostatni tokijski finał w gimnastyce artystycznej. O medale w wieloboju drużynowym powalczy 8 zbiorówek, które uzyskały najlepsze wyniki w kwalifikacjach. Drużyny w pierwszej rotacji zaprezentują układy z pięcioma piłkami, a następnie z trzema obręczami i dwiema parami maczug. Czy po raz kolejny będziemy świadkami sensacyjnej porażki Rosjanek? Reprezentacja Bułgarii wygrała eliminacje i marzy o złocie igrzysk. Rywalizację zainaugurują Ukrainki, Bułgarki wystąpią w połowie stawki, a reprezentantki Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego na planszy pojawią się jako ostatnie.

Kolarstwo torowe - Daria Pikulik odpuściła i nie ukończyła wyścigu tempowego.

Kolarstwo torowe - Niestety, Daria Pikulik chyba nie czuje się najlepiej po tej kraksie. Polka została przed chwilą zdublowana. Szkoda, bo było widać dobrą formę Polki.

Piłka ręczna NOR 0:0 SWE - Już tylko dwa spośród 38 meczów zostały do rozegrania w turnieju piłki ręcznej kobiet. Norweżki i Szwedki liczyły na finał, ale już za kilka minut przystąpią do walki o brązowe medale.

Kolarstwo torowe - Teraz pora na drugą część omnium kobiet - wyścig tempowy.

Kolarstwo torowe - W drugim pojedynku półfinałowym mamy remis. Mistrzyni świata Niemka Emma Hinze wyrównała stan rywalizacji z Kanadyjką Kelsey Mitchell i potrzebny będzie trzeci wyścig.

Piłka wodna - Włosi nieznacznie lepsi w serii rzutów karnych i zajmują siódme miejsce w turnieju. Czarnogórcy będą na ósmym. Dla obu drużyn to miejsca zdecydowanie poniżej oczekiwań.

Kolarstwo torowe - Niespodzianka. Olena Starikowa po raz drugi ograła Wai Sze Lee i melduje się w finale sprintu kobiet.

Kolarstwo torowe - Japończyk Yuta Wakimoto, Malezyjczyk Mohd Azizulhasni Awang, reprezentant Trynidadu i Tobago Kwesie Browne i Australijczyk Matthew Glaetzer dołączyli do grona półfinalistów keirinu.

Piłka wodna - Ha! Mieli Włosi prze moment przewagę dwóch bramek, ale Czarnogórcy zdołali wyrównać! Ostatnią bramkę rzucili 8 sekund przed syreną. Będzie więc dogrywka na rzuty karne.

Kolarstwo torowe - Z drugiego ćwierćfinału w keirinie awans wywalczyli: Nicholas Paul (Trynidad i Tobago), Jack Carlin (Wielka Brytania) Jair Tjon En Fa (Surinam) i Maximilian Levy (Niemcy).

Kolarstwo torowe - Z pierwszego wyścigu ćwierćfinałowego w keirinie do półfinału awansowali: Kolumbijczyk Kevin Santiago Quintero, Brytyjczyk Jason Kenny, Francuz Rayan Helal i Holender Harrie Lavreysen.

Kolarstwo torowe - Wyniki scratchu zostały zweryfikowane. Okazało się, że to mety nie dojechało więcej zawodniczek. W tej chwili na ostatnim 13. miejscu sklasyfikowanych jest 9 kolarek.

Kolarstwo torowe - W półfinale sprintu kobiet pierwszy wyścig półfinałowy wygrała Olena Starikowa (Ukraina) z Wai Sze Lee, a Kanadyjka Kelsey Mitchell była lepsza od Emmy Hinze (Niemcy) i to one prowadzą 1:0.

Siatkówka - KOR 15:25 (0:3) SRB - Pewne zwycięstwo reprezentacji Serbii, która kończy olimpijski turniej z brązowymi medalami! Korea Południowa była dziś bezradna wobec tak grających Serbek, a w szczególności Tijany Bosković.

Kolarstwo torowe - Daria Pikulik nie dojechała do mety i razem z trzema zawodniczkami (Brytyjką Laurą Kenny, Irlandką Emily Kay i Egipcjanką Ebtissam Zayed Ahmed) została sklasyfikowana na 18. miejscu.

Piłka wodna - Wciąż daleko do rozstrzygnięcia w świetnym spotkaniu o siódme miejsce. Włosi prowadzą z Czarnogórą jedną bramką - 12:11. Do końca pozostała jedna kwarta czyli osiem minut gry.

Siatkówka - KOR 14:23 (0:2) SRB - Efektownym blokiem popisuje się Rasić i już tylko dwa punkty dzielą serbską drużynę od zwycięstwa.

Kolarstwo torowe - Polka nie jest jeszcze ujęta w wynikach.

Siatkówka - KOR 11:18 (0:2) SRB - Tijna Bosković tyle i aż tyle. Ogromna, bo już siedmiopunktowa przewaga serbskiego zespołu.

Kolarstwo torowe - Najlepsza w scratchu buła Amerykanka Jennifer Valente. Za nią finiszowała Japonka Yumi Kajihara, a na trzecim miejscu sklasyfikowana została Australijka Annette Edmondson.

Siatkówka - KOR 10:14 (0:2) SRB - Dobra seria w wykonaniu Koreanek przy serwisach Jeong Ah Park, ale czy będą jeszcze w stanie dogonić Serbki?

Kolarstwo torowe - Kraksa miała miejsce dwa okrążenia przed końcem. Obok Polki upadła m.in. Brytyjka Laura Kenny. Szkoda, bo Polka bardzo ładnie przesuwała się do przodu.

Siatkówka - KOR 7:13 (0:2) SRB - Koreanki mylą się w ofensywie, a gdy już atakują udanie to zostają zatrzymanie przez serbski blok.

Kolarstwo torowe - Duża kraksa w peletonie. Leży Daria Pikulik.

Kolarstwo torowe - Do mety pozostało 10 okrążeń. Nikt nie zdecydował się na atak. Kolarki jadą w jednej grupie i czekają na finisz.

Siatkówka - KOR 7:10 (0:2) SRB - Serbki spokojnie zdobywają kolejne "oczka" i pewnie zmierzają po brązowy krążek.

Siatkówka - KOR 5:7 (0:2) SRB - Asa za asem serwuje Tijana Bosković!

Kolarstwo torowe - Kolarki już wystartowały. Przed nimi 30 okrążeń.

Siatkówka - KOR 4:4 (0:2) SRB - Proste błędy Koreanek i siatkarki z Serbii wyrównują wynik.

Piłka wodna - Zacięte spotkanie w Tatsumi Centre - po 16 minutach gry Włosi remisują z Czarnogórą 7:7.

Siatkówka - KOR 4:1 (0:2) SRB - Koreanki jeszcze walczą i bardzo dobrze rozpoczynają pierwszą odsłonę. Nareszcie swoje ataki pewnie kończy Kim Yeon-Koung.

Kolarstwo torowe - -W ostatnim dniu igrzysk na torze Izu zobaczymy Darię Pikulik. Polka za chwilę wystartuje w pierwszej konkurencji omnium, czyli wyścigu scratch.

Siatkówka - KOR 15:25 (0:2) SRB - Nie kto inny jak Bosković kończy drugą partię! Zdecydowana dominacja reprezentacji Serbii.

Siatkówka - KOR 14:21 (0:1) SRB Przewaga Serbek wciąż jest ogromna, ale Koreanki jeszcze gonią wynik, gdy Kim Yeon-Koung popisuje się na linii zagrywki.

Piłka wodna - Po pierwszej kwarcie Włosi minimalnie prowadzą z Czarnogórą 3:2.

Siatkówka - KOR 11:18 (0:1) SRB - Dużo zepsutych zagrywek w wykonaniu serbskich siatkarek, ale nawet to nie przeszkadza im w zdobywaniu kolejnych "oczek".

Siatkówka - KOR 8:15 (0:1) SRB - Bosković jeszcze raz i jeszcze raz. Serbki uparcie grają na swoją liderkę, która jak na razie nie zawodzi.

Siatkówka - KOR 6:11 (0:1) SRB - Serbki uruchamiają swój szczelny blok, przez który Azjatki nie mogą się przebić. Rośnie przewaga zespołu Zorana Terzicia, a Koreanki tracą swój pomysł na grę.

Siatkówka - KOR 3:6 (0:1) SRB - W tym secie Bosković również nie zawodzi -najpierw udany atak, potem punktowa zagrywka.

Piłka wodna - Rozpoczął się właśnie mecz o siódme miejsce w turnieju waterpolistów. Grają Włosi i Czarnogórcy

Siatkówka - KOR 1:3 (0:1) SRB - Po raz kolejny Serbki świetnie rozpoczynają Serbki, a Bianka Busa popisuje się na lewem skrzydle.

Siatkówka - KOR 18:25 (0:1) SRB - Podwójny serbski blok zatrzymuje atak rywalek i kończy premierową odsłonę!

Siatkówka - KOR 17:23 (0:0) SRB - Serbki koncertowo grają w końcówce, a Bosković popisuje się jeszcze asem serwisowym.

Lekkoatletyka - maraton mężczyzn - Ambitnie walczył też Arkadiusz Gardzielewski, który z wynikiem 2:22:50 zajął 63. miejsce. To był już ostatni akcent lekkoatletycznej rywalizacji na tokijskich igrzyskach.

Siatkówka - KOR 17:20 (0:0) SRB - Maja Ognjenović uruchamia na środku Milenę Rasić, a ta odwdzięcza się udanymi atakami.

Siatkówka - KOR 16:17 (0:0) SRB - Serbki grają na swoją liderkę i póki co Bosković nie zawodzi. Koreanki jednak cały czas trzymają się blisko.

Lekkoatletyka - maraton mężczyzn - Adam Nowicki na mecie na 38. pozycji. Jego czas to 2:17:19, a strata 8:41.

Siatkówka - KOR 13:14 (0:0) SRB -Kim Yeon-Koung dwa razy atakuje w aut, a Bosković wraca do świetnej dyspozycji - szybko zmienia się nam wynik w tym meczu.

Siatkówka - KOR 13:10 (0:0) SRB - Bosković zaczęła popełniać błędy, a Koreanki powiększają prowadzenie.

Siatkówka - KOR 8:6 (0:0) SRB - Kim Hee-Jin melduje się na linii zagrywki, a dwa asy serwisowe odwracają wynik.

Lekkoatletyka - maraton mężczyzn - Eliud Kipchoge jest na mecie z czasem 2:08:38. Srebro na finiszu wywalczył dla siebie Holender Nageeye, Belg Abdi nie dał szans Kenijczykowi Cherono w walce o brąz. Czekamy na Polaków.

Siatkówka - KOR 3:5 (0:0) SRB - Tijana Bosković jest nie do zatrzymania w pierwszych akcjach i bardzo szybko to Serbki wychodzą na prowadzenie.

Siatkówka - KOR 0:0 SRB - Zaczynamy walkę o medale w siatkówce pań! Korea Południowa i Serbia, to te drużyny zmierzą się w pojedynku o brązowy medal. Faworytkami są zdecydowanie mistrzynie świata, a zwycięstwo Koreanek będzie sporą niespodzianką.

Lekkoatletyka - maraton mężczyzn - W tle biegu o złoto rozgrywa się samotne zmagania Japończyka Osako, który próbuje dogonić czwórkę, która rozegra między sobą walkę o srebro i brąz. Niestety strata dzielnego zawodnika nie maleje.

Lekkoatletyka - maraton mężczyzn - Ostatnie dwa kilometry przed liderem biegu.

Lekkoatletyka - maraton mężczyzn - Tylko kataklizm mógłby odebrać Eliudowi Kipchoge złoto. Do mety ma niecałe 4 kilometry, a jego przewaga nad czwórką biegnącą za nim wynosi już minutę.

Lekkoatletyka - maraton mężczyzn - Coraz wyżej w klasyfikacji jest Adam Nowicki, który awansował na 50. pozycję.

Lekkoatletyka - maraton mężczyzn - Kipruto się poddał i zszedł z trasy, niestety wycofał się również Marcin Chabowski.

Lekkoatletyka - maraton mężczyzn - 7 kilometrów do mety, Kipchoge ma 27 sekund przewagi nad trójką, jeszcze walczy Nageeye.

Lekkoatletyka - maraton mężczyzn - Kipchoge wciąż na czele, jego rodak Kipruto odpadł z grupki biegnącej za plecami lidera. W pościgu są Hiszpan Lamdassem, Belg Abdi i Kenijczyk Cherono, odpadł Holender Nageeye.

Lekkoatletyka - maraton mężczyzn - Mamy też kolejnych sklasyfikowanych po 30 kilometrach Polaków, Marcin Chabowski jest 75., Arkadiusz Gardzielewski 78. Tylko 90 zawodników wciąż jest na trasie.

Lekkoatletyka - maraton mężczyzn - Najlepsze tempo biegu z naszych ma obecnie Adam Nowicki, który awansował na 64. miejsce.

Lekkoatletyka - maraton mężczyzn - Kipchoge samotnie na czele. Czyżby zdecydował się na atak w stylu Dawida Tomali?

Lekkoatletyka - maraton mężczyzn - Po 30 kilometrach oprócz trójki Kenijczyków w czołówce została jeszcze siódemka biegaczy.

Lekkoatletyka - maraton mężczyzn - Tempo biegu nadaje obecnie Eliud Kipchoge.

Lekkoatletyka - maraton mężczyzn - Minęło 27 kilometrów, a do Kenijczycy wyglądają jakby obudzili się ze snu zimowego i zaczęli dyktować swoje warunki, obecnie to oni biegną w trójkę na szpicy, czołowa grupa błyskawicznie zaczęła się kurczyć.

"Danielzinho" upadł. Co ciekawe, minimum olimpijskie wywalczył w swoim pierwszym maratonie! Niestety, dalej nie pobiegnie.

Lekkoatletyka - maraton mężczyzn - Chabowski jest 73., Nowicki 76., niestety gdzieś daleko za nimi biegnie Gardzielewski.

Lekkoatletyka - maraton mężczyzn - Brazylijczyk Daniel Do Nascimento również wypada z dalszej rywalizacji. Po pierwszym upadku jeszcze próbował wrócić do czołówki, jednakże ostatecznie opadł z sił.

Lekkoatletyka - maraton mężczyzn - W czołówce jest m.in trójka Kenijczyków, a na szpicy cały czas widać Kolumbijczyka Suareza, wciąż śmiało poczynają sobie Belgowie i Chińczycy.

Lekkoatletyka - maraton mężczyzn - Z ponad 50-osobowej czołówki, po 25. kilometrze zostało zaledwie 29 biegaczy.

Lekkoatletyka - maraton mężczyzn - Kolejny Etiopczyk wypada z gry. Z trasy zszedł Sisay Lemma.

Kolumbia póki co może cieszyć się z dobrego występu swojego reprezentanta. Oby nie brakło mu sił, gdyż od początku biegnie w czołówce i nadaje tempa pozostałym zawodnikom.

Lekkoatletyka - maraton mężczyzn - Do punktu pomiaru dotarli też pozostali nasi reprezentanci, Adam Nowicki jest 83., a Arkadiusz Gardzielewski 88.

Lekkoatletyka - maraton mężczyzn - Już niemal połowa dystansu za maratończykami, zgodnie z przewidywaniami topnieje czołowa grupa, do teraz jej tempo było w stanie wytrzymać 33 zawodników, kolejnych ośmiu biegnie kilkanaście sekund za nią. Na 79. lokatę spadł Marcin Chabowski, jego strata to 2:37.

Lekkoatletyka - maraton mężczyzn - Będąc już w temacie maratonu, cofnijmy się do pierwszych igrzysk olimpijskich - tych w 1896 r. w Atenach. Wówczas triumfował Grek - Spirydos Louis, a z jakim czasem? To dość ciekawe, bo dość zbliżonym do tych, które osiągają maratończycy obecnie. Może nie ci najszybsi, jednakże Spirydos finiszował po 2 godzinach, 55 minutach i 20 sekundach.

Lekkoatletyka - maraton mężczyzn - Rośnie lista nazwisk zawodników, którzy nie ukończą biegu, w tym tak znamienici biegacze jak Tanzańczyk Geay, Ugandyjczyk Kiprotich oraz reprezentujący Borneo Alemu Bekele.

Lekkoatletyka - maraton mężczyzn - Już 15 kilometrów pokonali maratończycy, czołówka skurczyła się do 43 biegaczy, nieco awansował Marcin Chabowski, który obecnie jest 76., ale jego strata wynosi już ponad 1,5 minuty. W Sapporo temperatura wynosi obecnie 27 stopni Celsjusza, jednak wszystko utrudnia niemal 80-procentowa wilgotność powietrza.

Lekkoatletyka - maraton mężczyzn - Kilku zawodnikom japońskie warunki już dały się we znaki, na razie jednak tylko Etiopczyk Kitata figuruje na liście tych, którzy wycofali się z rywalizacji.

Lekkoatletyka - maraton mężczyzn - 10 kilometrów za biegaczami, w czołowej grupie jest niespełna 50 zawodników. Czas najlepszych to ok. 30:53. Chabowski jest 80., równo minutę za liderem. Gardzielewski i Nowicko wciąż razem, aktualnie na 89. i 90 pozycji.

Lekkoatletyka - maraton mężczyzn - Bardzo aktywnie w czołówce biegną Kenijczycy, którzy całą trójką trzymają się w szpicy wyścigu.

Lekkoatletyka - maraton mężczyzn - Za biegaczami pierwsze 5 kilometrów, Marcin Chabowski jest 87. ze stratą 32 sekund, Arek Gardzielewski i Adam Nowicki zajmują 93. i 94. pozycję 50 sekund za liderem Niemcem Petrosem.

Lekkoatletyka - maraton mężczyzn - Polacy biorąc pod uwagę rekordy życiowe, są pozbawieni szans na medal. W dzisiejszym biegu wielu zawodników legitymuje się wynikami poniżej 2 godzin i pięciu minut, nasi mają te czasy powyżej 2 godzin i dziesięciu minut.

Lekkoatletyka - maraton mężczyzn - Ze względu na niższe temperatury konkurencje takie jak maraton czy chody rozgrywane są w Sapporo. Plan dla polskich zawodników zakłada wolne tempo, aby zachować siły na całym dystansie.

Lekkoatletyka - Ruszyli!!! Na starcie mamy Marcina Chabowskiego, Adama Nowickiego i Arkadiusza Gardzielewskiego.

Lekkoatletyka - Już za parę minut ponad setka zawodników stanie na starcie by zmierzyć się ze sobą w maratonie!

A już za chwilkę, za chwileczkę pierwszy start ostatniego dnia igrzysk! Zainaugurujemy go maratonem, w którym zobaczymy trzech reprezentantów Polski: Marcina Chabowskiego, Adama Nowickiego (na zdjęciu) i Arkadiusza Gardzielewskiego.

Wróćmy jeszcze na chwilę do wielkich siatkarskich emocji i rozstrzygnięć w męskim turnieju. Oprócz medalistów poznaliśmy również Drużynę Marzeń, a MVP turnieju został wybrany francuski przyjmujący Earvin Ngapeth.

Jedną z największych gwiazd zmagań lekkoatletów w Tokio była Sifan Hassan. Holenderka zdobyła trzy medale: dwa złote i jeden brązowy. Patrząc na różnorodność bieganych przez nią dystansów jest to duży wyczyn.

Jeszcze niedawno żyliśmy ceremonią otwarcia igrzysk, obserwowaliśmy efektowne prezentacje drużyn narodowych i snuliśmy medalowe wizje. Dzisiaj najsmutniejszy, ostatni dzień i koniec kolejnej pięknej historii.

Przed nami ostatnia zarwana noc i ostatnie występy polskich sportowców. Wstać warto z pewnością, ale czy będziemy świadkami kolejnego polskiego krążka?

Wracając do naszych sztafet... Co tu dużo mówić, piękną mamy historię, a ona cały czas tworzy się na naszych oczach.

A tak prezentuje się klasyfikacja medalowa po dzisiejszym dniu. Biało-Czerwoni dołożyli do swojego dorobku dwa kolejne krążki!

Podczas ostatniego dnia igrzysk nie zabraknie biało-czerwonych akcentów. Łapcie ostatnią już rozpiskę startów Polaków!

Aż dziewięć medali polskich lekkoatletów robi wrażenie!

Jest wiele ikon igrzysk olimpijskich, które w dorobku mają bardzo pokaźną ilość zdobytych krążków. Jedną z olimpijskich legend jest niewątpliwie Alison Felix, która na bieżni króluje już od 2004 roku, a w Tokio powiększyła swój dorobek o indywidualny brąz na 200 metrów i złoto w sztafecie.

Aniołki Matusińskiego są po prostu nie do zatrzymania! Dziewczyny, dziękujemy za wspaniałe emocje!

W nocy mnóstwo pozytywnych emocji zapewniły nam kajakarki. Dla Karoliny Naji zdobyty dziś medal jest już czwartym krążkiem olimpijskim! A Paryż już za trzy lata... ;)

Vital Heynen postanowił pogratulować zdobycia złotego medalu Francuzom, którzy w finale wygrali z Rosjanami. Przypomnijmy, że oni pokonali w ćwierćfinale Polskę 3:2.

Już kilka godzin dzieli nas od wydarzenia, które zawsze elektryzuje w ostatni dzień igrzysk olimpijskich! Maraton mężczyzn! Na co stać Eliuda Kipchoge? Na co stać trójkę naszych reprezentantów?

Ostatnie zmagania olimpijskie przed nami! Odliczamy czas do wieńczących rywalizację na igrzyskach startów i trzymamy kciuki za naszych reprezentantów. Zostańcie z nami!

Liwia Waszkowiak

20-letnia studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, aspirująca na dziennikarkę sportową. Od dzieciństwa pasjonatka żużla i piłki nożnej, związana niegdyś z siatkówką, tańcem, a także przez dłuższą chwilę z lekkoatletyką.