PKO Ekstraklasa: Jagiellonia nowym liderem

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 07.08.2021, 17:38

Jagiellonia Białystok pokonała na własnym stadionie Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 1:0. Autorem jedynej bramki był Tomas Prikryl. Trzy punkty pozwoliły zrównać się Jadze z przewodzącym w tabeli Lechem Poznań.

Od początku spotkanie było otwarte. Wysokie ustawienie obrońców powodowało wiele prób dostarczenia piłek za ich plecy. W pierwszych trzydziestu minutach dwie dogodne sytuacje zmarnował, zbyt lekko strzelając, Andrzej Trubeha. Goście mogli wyjść na prowadzenie za sprawą Ernesta Terpiłowskiego i Adama Radwańskiego. W obu przypadkach piłka nie znalazła drogi do bramki. Inaczej było w doliczonym czasie gry, kiedy to niefortunnie interweniował Artem Putiwcew, a wybijaną przez niego futbolówkę zgarnął Tomas Prikryl i strzałem z woleja pokonał Tomasza Loskę.

W drugiej połowie Jagiellonia zdominowała przebieg gry. Na boisku błyszczał Jesus Imaz, co rusz posyłając efektowne otwierające podania. Po jednym z nich Fedor Cernych znalazł się sam na sam z golkiperem. Litwin próbował minąć Loskę, lecz ten nie dał się wymanewrować i wygarnął piłkę spod nóg napastnika. Drugą szansę reprezentant naszych sąsiadów dostał w 85. minucie. Tym razem umieścił futbolówkę w siatce, ale po analizie VAR sędzia dopatrzył się zagrania ręką u Litwina. Skromne zwycięstwo Jagiellonii było już dla nich drugą wygraną z rzędu.

Jagiellonia Białystok - Bruk-Bet Termalica Nieciecza: 1:0 (1:0)

Bramka: 45+1' Prikryl

Jagiellonia: Dziekoński - Pazdan, Puerto (33' Tiru), Augustyn - Prikryl, Romańczuk, Pospisil (77' Mystkowski), Nastić (77' Wdowik) - Trubeha (46' Cernych), Imaz, Struski (53' Quintana)

Bruk-Bet: Loska - Bezpalec (62' Żyra), Tekijaski, Putiwcew - Grzybek, Wlazło, Radwański, Stefanik (87' Bonecki), Hlousek (62' Wasielewski) - Terpiłowski (62' Śpiewak), Mesanović (80' Czarnowski)

Żółte kartki: 57' Cernych, 81' Imaz - 90' Putiwcew

Sędzia: Dominik Kos