PKO Ekstraklasa: skromna wygrana Górnika Zabrze

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 07.08.2021, 19:39

Górnik Zabrze skromnie pokonał Stal Mielec 1:0. Trzy punkty gospodarzom dał błysk umiejętności Jesusa Jimeneza. Dla drużyny prowadzonej przez Jana Urbana było to pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Pierwsza połowa w Zabrzu nie należała do atrakcyjnych dla kibica. Oba zespoły oddały łącznie jeden strzał celny. Najgroźniej było natomiast po uderzeniu Adriana Dziedzica. Młodzieżowiec Górnika spróbował szczęścia z dystansu, lecz piłka o włos minęła słupek bramki strzeżonej przez Michała Gliwę.

W drugiej odsłonie Górnik coraz śmielej szukał pierwszego gola. Bliski otwarcia rezultatu był w 54. minucie Lukas Podolski. Były reprezentant Niemiec trafił z ostrego kąta w boczną siatkę. Dziesięć minut później ponownie mistrz świata z 2018 roku uderzał na bramkę rywali, lecz tym razem skutecznie interweniował Michał Gliwa. Statyczność w poczynaniach mielczan wykorzystał w 75. minucie Jesus Jimenez. Hiszpan zabrał się z piłką i wpadł w pole karne, a później umieścił futbolówkę w dalszym rogu bramki. Stal pomimo niekorzystnego rezulatu nie podeszła wyżej, chcąc odrobić straty. W doliczonym czasie gry na 2:0 podwyższył Krzysztof Kubica. Po interwencji VAR-u sędzia odgwizdał rękę pomocnika zabrzan i gracze Jana Urbana zakończyli mecz wynikiem 1:0.

Górnik Zabrze - Stal Mielec: 1:0 (0:0)

Bramka: 75' Jimenez

Górnik: Sandomierski - Wiśniewski, Janicki, Gryszkiewicz - Dadok (46' Cholewiak), Dziedzic (46' Kubica), Manneh, Podolski (86' Baidoo), Nowak (82' Krawczyk), Janża - Jimenez (89' Sobczyk)

Stal: Gliwa - Flis, De Amo, Czorbadżiński (62' Urbańczyk) - Sitek (68' Wyjadłowski), Tomasiewicz, Matras (68' Ma.Żyro), Ma. Mak (72' Kłos), Budziński, Getinger - Jankowski (68' Kolew)

Żółte kartki: 8' Getinger, 40' Ma. Mak, 90+5' Gliwa

Sędzia: Wojciech Myć