Tokio 2020 - Piłka ręczna: dominacja Norweżek w meczu o brąz

• Data publikacji: 08.08.2021, 05:31

Norweżki zdobyły brązowy medal w turnieju piłki ręcznej na igrzyskach olimpijskich. Po półfinałowej porażce z Rosyjskim Komitetem Olimpijskim w meczu o trzecie miejsce pewnie wygrały ze Szwedkami.

Obydwie skandynawskie drużyny liczyły na udział w meczu finałowym. Szczególnie Norweżki, które wygrały wszystkie spotkania do półfinału, gdzie przegrały z broniącymi tytułu reprezentantkami Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego. Szwedki w 1/2 finału musiały uznać wyższość Francuzek. Mecz o trzecie miejsce od samego początku przebiegał pod dyktando Norweżek. Już po kilku minutach prowadziły one 4:1, a potem tylko powiększały przewagę. Po ponad dwudziestu minutach mistrzynie Europy wygrywały 14:7, a do końca pierwszej połowy zdobyły jeszcze pięć kolejnych trafień. Tym samym po trzydziestu minutach na tablicy wyników widniał rezultat 19:7, co dawało duży spokój Norweżkom.

Obraz gry po przerwie się nie zmienił. Norweżki nadal dominowały i jeszcze powiększały swoją przewagę. Ostatecznie mecz o brązowy medal zakończył się rezultatem 36:19. Czyli Szwedki zdobyły w całym spotkaniu, ile samo bramek, co Norweżki do przerwy. Nora Mork i Kari Brattset Dale zdobyły dla norweskiej drużyny po osiem bramek. O 8:00 polskiego czasu rozpocznie się finał, w którym spotkają się Francja i Rosyjski Komitet Olimpijski.

Norwegia - Szwecja 36:19 (19:7)