PKO Ekstraklasa: remis Śląska z Lechią, po golu w doliczonym czasie gry

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 08.08.2021, 22:20

Remisem 1:1 zakończył się pojedynek Śląska Wrocław i Lechii Gdańsk. Gole zdobywali Dino Stiglec i Tomasz Makowski, który zapewnił swojej drużynie remis w doliczonym czasie gry.

Goście mogli idealnie rozpocząć spotkanie. W 5. minucie Jarosław Kubicki zagrał do Josepha Ceesaya, który uderzył zbyt lekko dla Michała Szromnika. Diogo Verdasca sfaulował rywala i sędzia odgwizdał rzut karny. Egzekutorem był Łukasz Zwoliński. Popularny "Zwolak" uderzył jednak fatalnie, posyłając piłkę wysoko nad poprzeczką. Minuty mijały, a napastnik gości miał kolejne dwie dobre okazje, by otworzyć wynik meczu. W obu przypadkach skutecznie interweniował golkiper Śląska. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 33. minucie. Dino Stiglec zakończył kontrę gospodarzy i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Mimo przewagi Lechii do przerwy 1:0.

Drugą połowę efektownie mogli rozpocząć wrocławianie. Fabian Piasecki przewrócił się po kontakcie z Bartoszem Kopaczem. Jarosław Przybył początkowo podyktował rzut karny, lecz po interwencji VAR-u zmienił decyzję. W 62. minucie strzał Quintany wybronił Zoltan Alomerović, a potem Piasecki nie wbił piłki do siatki. W kolejnych minutach swoje szanse zmarnowali młodzi Bassekou Diabate i Kacper Sezonienko. Na boisku dużo działo się także w ostatnich dziesięciu minutach gry. Z dobrej strony prezentowali się bramkarze obu drużyn, broniąc strzały Roberta Picha i Flavio Paixao. W 95. minucie idealne dośrodkowanie Mykołi Musolitina na gola zamienił Tomasz Makowski. Lechia wydarła remis i zakończyła spotkanie remisem 1:1.

Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk: 1:1 (1:0)

Bramki: 33' Stiglec - 90+5' T.Makowski

Śląsk: Szromnik - Bejger, Poprawa, Verdasca - Stiglec, Mączyński, R.Makowski (65' Lewkot), Stiglec, Praszelik (73' Schwarz), Quintana (65' Pich) - Piasecki (65' Exposito)

Lechia: Alomerović - Żukowski (85' Musotilin), Maloca, Kopacz, Conrado (78' Pietrzak) - Ceesay (64' Diabate), T.Makowski, Gajos (64' Paixao), Kubicki, Durmus - Zwoliński (74' Sezonienko)

Żółte kartki: 7' Verdasca - 60' Conrado, 88' Sezonienko

Sędzia: Jarosław Przybył