Górnik Łęczna coraz bliżej ligi mistrzów!

• Data publikacji: 10.08.2018, 19:58

Dziś po południu piłkarki Górnika Łęczna rozegrały kolejny mecz w ramach eliminacji Ligi Mistrzów. Po efektownym zwycięstwie nad Martve Kutaisi (12:0 red.) tym razem pokonały znacznie silniejszy Anderlecht Bruksela.

Od samego początku mecz był bardzo wyrównany, choć nieco lepiej prezentowały się zawodniczki Anderlechtu. Jednak dobrze spisywała się defensywa i bramkarka Górnika Klaudia Kowalska. Świetnie zorganizowana gra w obronie i mądrze przeprowadzane ataki pozwoliły łęczniankom na objęcie prowadzenia kilka minut przed końcem pierwszej połowy. W 39. minucie piłkę do bramki Justien Odeurs skierowała Sylwia Matysik.

W drugiej części gry boiskowe poczynania obu ekip nie zmieniły się. Belgijki za wszelką cenę próbowały doprowadzić do wyrównania, ale nic z tego nie wychodziło. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Górnik zgarnął kolejne trzy punkty. Tym samym przybliżył się do gry w Lidze Mistrzów.  Ostatnim rywalem zespołu z Lubelszczyzny będzie Glasgow City.

Anderlecht Bruksela 0:1 Górnik Łęczna (0:1)

Bramki: Matysik 39'

Anderlecht Bruksela: Odeurs - De Caigny, Deloose, De Neve, Merchiers - Tison, Van Gorp, Vanhamel (71' Susanna), Van Kerkhoven - Vatafu, Wijnants

Górnik Łęczna: Kowalska - Balcerzak (46' Zawistowska), Dygus, Górnicka, Grabowska (90+1' Jędrzejewicz) - Grzywińska, Guściora, Kamczyk, Matysik - Siwińska, Zdunek

Żółte kartki: Van Kerkhoven, Van Gorp - Guściora, Grzywińska

Sędzia: H. Guteva (Bułgaria)