Lotto Ekstraklasa: Lechia lepsza od beniaminka z Legnicy

• Data publikacji: 10.08.2018, 20:10

W pierwszym meczu 4. kolejki Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk podejmowała beniaminka z Legnicy - Miedź. Gospodarze wygrali 2:0, a debiut w bramce zespołu z Dolnego Śląska zaliczył Anton Kanibolotsky.

Pierwsza połowa tego spotkania stała pod znakiem przewagi gdańszczan, którzy dużo częściej nękali defensywę podopiecznych trenera Dominika Nowaka. Jednak pierwsza bramka padła dopiero pod koniec pierwszej połowy meczu. Piłkę ze skrzydła w pole karne wrzucił Paweł Stolarski, a tam głową do bramki Kanibolotskyego trafił Jakub Arak. Do przerwy więc było 1:0 dla Lechii.

W drugiej części gry do roboty wzięli się piłkarze Miedzi, którzy osiągnęli przewagę niemal w każdym aspekcie. Niestety ich ataki na nie wiele się zdawały, gdyż dobrze zorganizowana była obrona Lechii Gdańsk. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na zespole beniaminka Lotto Ekstraklasy w 56. minucie. Indywidualną akcją popisał się Słowak Lukas Haraslin, który przed polem karnym wycofał piłkę do Patryka Lipskiego, zaś ten pięknym strzałem nie dał żadnych szans ukraińskiemu bramkarzowi Miedzi.

Lechia Gdańsk 2:0 Miedź Legnica (1:0)

Bramki: Arak 39', Lipski 56'

Lechia Gdańsk: Kuciak - Stolarski, Nalepa, Augustyn (46' Borysiuk), Mladenović - Kubicki, Łukasik, Lipski - Flavio, Arak (76' Fila), Haraslin (68' Mi. Mak)

Miedź Legnica: Kanibolotsky - Adu Kwame, Bozić, Cruz, Zieliński - Santana, Marquitos (84' Garguła), Purzycki (66' Forsell) - Piasecki, Piątkowski (57' Łobodziński), Ojamaa

Żółte kartki: Nalepa, Stolarski - Ojamaa

Sędzia: Szymon Marciniak