Tenis - ATP Toronto: Kubot lepszy od Hurkacza w polskim pojedynku
Carine06 from UK/ Wikimedia

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 10.08.2021, 21:58

Łukasz Kubot i Marcelo Melo w pierwszej rundzie turnieju rangi ATP 1000 w Toronto pokonali Huberta Hurkacza oraz Jannika Sinnera. Rozstawieni z piątką zwyciężyli w stosunku 7:5, 6:4 z polsko-włoskim duetem.

Mimo, że niewiele ponad dwa tygodnie temu Łukasz Kubot i Hubert Hurkacz tworzyli deblową parę na igrzyskach olimpijskich w Tokio, we wtorkowej rywalizacji stanęli po dwóch stronach siatki. Dużo lepiej rywalizację w Toronto rozpoczął wrocławianin, który występował u boku Jannika Sinnera. Polsko-włoski duet przełamał rywali rozstawionych z „piątką”, a chwilę później przy wyniku 5:2 miał cztery okazje na zamknięcie seta. Od tego momentu do głosu doszli doświadczeni debliści. Zwycięzcy Wimbledonu wygrali pięć gemów z rzędu i zapisali pierwszą partię na swoje konto.

Druga odsłona meczu miała podobny przebieg, jak pierwsza. Ponownie pierwsi dwugemowe prowadzenie objęli młodsi tenisiści na korcie. Także i tym razem Hurkacz i Sinner nie utrzymali koncentracji do końca seta. Od stanu 4:2, cztery gemy powędrowały na konto Kubota oraz Melo, co finalnie zakończyło pojedynek. Polsko-brazylijski duet w drugiej rundzie turnieju ATP w Toronto podejmie Dusana Lajovica oraz Asłana Karacjewa.

Łukasz Kubot/ Marcelo Melo (POL/BRA)[5] - Hubert Hurkacz/ Jannik Sinner (POL/ITA) - 7:5, 6:4