Koszykówka 3x3 - Mistrzostwa Polski: reprezentanci mistrzami Polski, dwie warszawskie drużyny na podium

• Dodał: Filip Munyama
  • Data publikacji: 11.08.2021, 14:32

W miniony weekend w Katowicach odbył się finałowy turniej Mistrzostw Polski w koszykówce 3x3. Tytuł Mistrza Polski przypadł do reprezentantów Polski z igrzysk w Tokio - Michaela Hicksa, Szymona Rducha, Przemysława Zamojskiego i Pawła Pawłowskiego, którzy pod nazwą Team Poland zwyciężyli we wszystkich spotkaniach turnieju. Na pozostałych miejscach podium znalazły się warszawskie drużyny Planet Team i Hutnik Warsaw.

W sobotę i niedzielę w Katowicach 16 drużyn zmierzyło się w walce o tytuł najlepszej drużyny koszykówki 3x3 w kraju. Miejsce w finałowym turnieju ekipy zapewniły sobie wcześniej, podczas turniejów kwalifikacyjnych rozgrywanych w całej Polsce. W ćwierćfinale po rozgrywkach grupowych i barażach zameldowały się drużyny: NFZ, Hutnik Warsaw, 3x3 Biłgoraj, Planet Team, Hutnik II Warsaw, Team Poland, Studio Budza i Stolica V2.

Team Poland bez problemu poradził sobie z NFZ, wygrywając 22:9, a w pozostałych, bardziej wyrównanych spotkaniach triumfowały drużyny Planet Team, Hutnika Warsaw i Stolicy V2. W półfinale zespół złożony z naszych reprezentantów po dość zaciętym meczu  pokonał Hutnik 18:14, a Planet Team pewnie wygrał ze Stolicą V2 22:10. W decydującym starciu turnieju Team Poland nie dał szans drużynie Planet Team zwyciężając aż 22:8 i sięgnął po tytuł Mistrza Polski. Brązowe medale wylądowały z kolei na szyjach graczy Hutnika Warsaw, którzy w meczu o trzecie miejsce pokonali Stolicę V2 14:12. Dzięki zwycięstwu w turnieju nasi reprezentanci wywalczyli bilet na turnieju kwalifikacyjny do FIBA 3x3 World Tour Masters. Turniej ten będzie świetną okazją do zmierzenia się z najlepszymi zespołami na świecie przed wrześniowymi Mistrzostwami Europy.