Tenis - WTA Montreal: Linette w ćwierćfinale debla

• Data publikacji: 12.08.2021, 02:07

Magda Linette wspólnie z Bernardą Pera pokonały w spotkaniu deblowym Japonki, Shuko Aoyame i Ene Shibahare 6:4, 7:6(3). Tym samym polsko-amerykańska para awansowała do ćwierćfinału rozgrywek w Montrealu, w którym ich rywalkami będą Ellen Perez oraz Kveta Peschke.

Początek spotkania nie zwiastował niczego dobrego dla naszej zawodniczki. Magda wspólnie z Amerykanką przegrały pierwsze cztery gemy w meczu, pozwalając rywalkom na zdobycie przewagi dwóch przełamań. Wtedy jednak nastąpiła całkowita zmiana wydarzeń na korcie i od stanu 0:4 Linette oraz Pera wygrały sześć następnych gemów i ostatecznie zwyciężyły pierwszego seta 6:4. W drugiej odsłonie gra była już zdecydowanie bardziej stabilna i obie strony zdobyły po jednym przełamaniu na samym początku seta. W kolejnych gemach strony serwujące ustabilizowały jednak sytuację przy podaniu, co zaprowadziło obie pary do tie-break, który miał rozstrzygnąć losy seta. W nim zdecydowanie lepsze okazały się Magda Bernarda, które wygrały decydującą rozgrywkę 7:3 i awansowały do ćwierćfinału turnieju w Montrealu.

Magda Linette (POL)/Bernarda Pera (USA) - Shuko Aoyama (JPN)/Ena Shibahara (JPN) 6:4, 7:6 (3)