Tenis - WTA Montreal: porażka Alicji Rosolskiej

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 12.08.2021, 00:00

W pierwszej rundzie Rosolska i Heisen po dwóch tie-breakach pokonały Erin Routliffe i Rosalie van der Hoek. W następnej fazie czekało ich dużo trudniejsze zadanie. Na drodze Polki i Niemki stanęły Darija Jurak i Andreja Klepac, które były świeżo upieczonymi mistrzyniami z San Jose. Pierwszy set tylko potwierdził stopień wyzwania. Rosolska i Heisen przegrały 0:6, wygrywając zaledwie jedną piłkę przy serwisie Chorwatki i Słowenki. Druga partia była zdecydowanie bardziej zacięta. Panie nie wypracowały sobie żadnego breaka mimo wielu szans. Jurak i Klepac miały nawet po jednej piłce meczowej w gemie dziesiątym i dwunastym. O losach seta zadecydował tie-break, w którym polsko-niemiecki duet wygrał ledwie dwa punkty przy własnym serwisie i całą dodatkową część gry do czterech. Kolejnymi rywalkami Bałkanek będą Desirae Krawczyk i Alexa Guarachi.

Darija Jurak (CRO)/Andreja Klepac (SLO) [6] - Alicja Rosolska (POL)/Vivian Heisen (GER): 6:0, 7:6(4)