LoL - LPL: Team WE eliminuje OMG z play-offów
Riot Games, Inc.

• Data publikacji: 13.08.2021, 15:02

Team WE nie dał najmniejszych szans Oh My God i pokonał przeciwników 3:0 w pierwszej rundzie play-offów LPL. Tym samym WE zapewniło sobie awans do kolejnego etapu rozgrywek i już w niedzielę zmierzy się z Bilibili Gaming. Dla Oh My God porażka oznacza koniec obecnego sezonu.

COLD Leona 1/2/4 1/1/15 Alistar Missing

Rozgrywka rozpoczęła się dosyć spokojnie, a przez pierwsze osiem minut jedynym wartym odnotowanie wydarzeniem na Summoner's Rift było zgarnięcie smoka przez OMG. W 10. minucie otrzymaliśmy jednak większą dawkę emocji na dolnej alei, gdzie walkę 4 vs 3 wygrali trzech za zero Team WE, a podwójne zabójstwo wykonała Vayne. Ledwie trzy minuty później WE wygrali walkę o smoka, a tym razem potrójne zabójstwo trafiło do Vayne i było już pewne, że WE tej gry nie przegra. W 18. minucie OMG mieli 10,000 złota straty oraz przegrywali w killach 1:13.

W 21. minucie Team WE zdobyli wzmocnienie Nashora, ale popełnili błąd na górnej alei, który kosztował ich utratę buffa oraz zwolnienie tempa gry. Drużyna była jednak cierpliwa, pokonała dwa kolejne smoki, a następnie zaatakowała bazę rywali w 30. minucie. Tym razem wszystko odbyło się bez zarzutów i WE wygrali pierwszą mapę.

Oh My God vs Team WE - 0:2

New Dr. Mundo 0/3/5 5/1/6 Gwen Breathe
Aki Xin Zhao 2/5/2 2/1/10 Viego beishang
Creme Syndra 0/2/4 8/0/7 LeBlanc Shanks
Able Aphelios 2/3/1 3/1/8 Ashe Elk
COLD Rell 2/5/4 0/3/15 Braum Missing

Druga gra rozpoczęła się od pierwszej krwi po stronie OMG, ale smok górski został pokonany przez WE. W 9. minucie kontrola nad grą wróciła jednak do Team WE, którzy wygrali walkę wokół Heralda trzech za jednego i dodatkowo zdobyli również Shelly. W 15. minucie Gwen wspólnie z drużyną wygrała kolejną walkę, tym razem w lesie przeciwników, po której przewaga czerwonej drużyny przekroczyła pięć tysięcy. W 19. minucie potrójnym zabójstwem popisała się LeBlanc, a WE chwilę później wzięli smoka piekielnego oraz Barona Nashora. Następnie zespół ruszył midem oraz botem i wszedł do bazy rywali, gdzie wygrał ostatnią walkę, po której zakończyła się druga gra.

Oh My God vs Team WE - 0:3

New Viego 1/3/1 5/1/5 Jax Breathe
Aki Rumble 1/4/2 8/0/9 Xin Zhao beishang
Creme Irelia 2/3/0 2/3/9 Syndra Shanks
Able Ezreal 1/5/1 4/2/8 Ashe Elk
COLD Leona 1/5/5 1/0/13 Trundle Missing

Ostatnia rozgrywka rozpoczęła się od pierwszej krwi na koncie Xina już w drugiej minucie, po skutecznym wejściu do lasu rywali. Przeciwnicy na chwilę podjęli walkę i do siódmej minuty mieliśmy 2:2 w zabójstwach i równą sytuację ze złotem. W ciągu następnych czterech minut Team WE zdobyli jednak sześć kolejnych killi, Rift Heralda oraz smoka, a ich przewaga urosła do ponad 4,000. W 16. minucie drużyna prowadziła już 15:5 w zabójstwach oraz zebrała kolejnego Heralda i smoka. W 18. minucie WE zniszczyli inhibitor na midzie, a po kolejnej walce trzy minuty później drużyna zwyczajnie teleportowała do bazy OMG i ze spokojem zakończyła grę oraz całą serię.