LPK: Kot piąty w Frenstacie, triumf Polaska
Joanna Malinowska / sportwobiektywie.pl

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 13.08.2021, 19:07

Viktor Polasek wygrał zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w Frenstacie (HS106). Maciej Kot, który był najlepszym spośród naszych reprezentantów, zajął 5. miejsce.

Na starcie konkursu w Czechach stanęło aż 72 zawodników w tym sześciu Polaków. W pierwszej serii zawodów najlepszą notę uzyskał Viktor Polasek, który skoczył 104 metry. Czech za swój skok zdobył 135,3 punktu i o 0,6 punktu wyprzedzał Mikę Schwanna (105,5 m). Na najniższym stopniu podium po pierwszej części rywalizacji stał Philipp Raimund (100,5 m). Na szóstym miejscu plasował się Maciej Kot, będący najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski. Kot w pierwszej serii skoczył 102,5 metra. Na dziewiątym miejscu plasował się Paweł Wąsek (101 m), jedenastym Tomasz Pilch (100 m). Do drugiej serii awansowali jeszcze Kacper Juroszek (99,5 m, 22. miejsce) i Jarosław Krzak (96 m, 25. miejsce). Z konkursem po pierwszej części rywalizacji pożegnał się Adam Niżnik, który zajął 37. lokatę.

W drugiej serii znów bardzo dobrze spisał się Polasek i skokiem na 101 metr zapewnił sobie zwycięstwo. Drugą lokatę utrzymał Mika Schwann, a trzecią Philipp Raimund. Maciej Kot przesunął się na piątą pozycję, dzięki skokowi na 102 metr. Swoich lokat nie zdołali utrzymać Wąsek i Pilch, którzy odpowiednio po próbach na 95 i 98 metr spadli na 13. oraz 15. miejsce. Z kolei awans o sześć lokat uzyskał Juroszek, który w drugiej serii skoczył 99 metrów. Jarosław Krzak także się przesunął, ale na 22. pozycję.