Fortuna 1. Liga: ŁKS wywozi z Niepołomic trzy punkty
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 13.08.2021, 20:10

Łodzianie wygrali w Niepołomicach z sąsiadującą z nimi przed tym starciem Puszczą - 2:0. Zwycięstwo nie przyszło jednak wcale tak łatwo jakby mogło się wszystkim wydawać.

Faworytem tego starcia w 3. kolejce Fortuna 1. Ligi byli podopieczni trenera Kibu Vicuny i faktycznie od samego początku to łodzianie panowali na murawie stadionu w Niepołomicach. Jednak w pierwszych minutach, obaj trenerzy zmuszeni byli dokonać zmian. W Puszczy, za Erika Cikosa wszedł Grzegorz Aftyka, zaś u gości Nacho Monsalve zmienił Bartosz Szeliga. Przyjezdni dłużej grali piłką i stwarzali więcej okazji do zdobycia goli, ale wynik nie ulegał zmianie i do przerwy było - 0:0.

W drugiej połowie obraz gry się praktycznie nie zmienił. Przyjezdni wciąż szukali szans na objęcie prowadzenia, ale wciąż bili głową w mur. Jego przerwanie nastąpiło w 77. minucie, gdy gości wyręczył Ivan Hladik, który trafił do własnej bramki. Ta sytuacja podłamała mocno graczy trenera Tomasza Tułacza, co skrzętnie wykorzystali "Ełkaesiacy" w 90. minucie gry. Konkretnie zrobił to kapitan ŁKS-u - Maksymilian Rozwandowicz, ustalając wynik końcowy na - 2:0, pewnie wykorzystując rzut karny.

Puszcza Niepołomice - ŁKS Łódź 0:2 (0:0)

Bramki: 77' (sam.) Hladik, 90' (k.) Rozwandowicz

Puszcza Niepołomice: Kobylak - Bardanca, Boguski (67' Włodarczyk), Cikos (6' Aftyka), Górski, Hajda (89' Strózik), Hladik, Kobusiński (67' Thiakane), Mroziński (68' Cichoń), Serafin (C), Stępień

ŁKS Łódź: Kozioł - Bąkowicz (72' Gryszkiewicz), Dąbrowski (67' Tosik), Jurić (67' Janczukowicz), Marciniak, Monsalve (9' Szeliga), Moreno, Pirulo, Rozwandowicz (C), Trąbka, Wolski (72' Klimczak)

Żółte kartki: 54' Stępień, 57' Mroziński, 60' Aftyka, 79' Bardanca - 73' Rozwandowicz

Sędziował: Sebastian Tarnowski (Milicz)