PKO Ekstraklasa: Stal z pierwszym zwycięstwem w sezonie!

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 13.08.2021, 22:30

Stal Mielec zainkasowała swoje pierwsze trzy punkty w tym sezonie. Mielczanie, w drugim meczu 4. kolejki PKO Ekstraklasy pokonali Wisłę Kraków - 2:1.

Trudno było przed tym meczem wskazać wyraźnego faworyta, bo krakowianie mieli raptem trzy punkty więcej, ale ich forma daleka była od ideału. Była więc dogodna okazja aby gospodarze poszukali pierwszego zwycięstwa w sezonie 2021/22. Od samego początku spotkanie było niezwykle wyrównane, choć częściej przy piłce byli podopieczni trenera Adama Majewskiego. Nie przekładało się to jednak na sytuacje podbramkowe, a wręcz przeciwnie - więcej takowych miała "Biała Gwiazda". Nadeszła jednak końcówka pierwszej połowy, a konkretnie 42. minuta, gdy prowadzenie Stali dał Aleksandar Kolev. Bułgar wykończył dokładne podanie od Macieja Urbańczyka i do przerwy było - 1:0.

Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać, bo ledwie dwie minuty po wznowieniu gry. Po czeskiej akcji, gdzie asystował Matej Hanousek, gola na remis strzelił Jan Kliment. Stal zareagowała równie agresywnie jak rywale i pięć minut później odzyskała prowadzenie. Krystian Getinger zagrał piłkę do Mateusza Maka, a ten pokonał doświadczonego golkipera Wisły - Pawła Kieszka. Krakowianie przeważali w tej części spotkania, ale ostatecznie nie udało im się doprowadzić do wyrównania, a Stal mogła się cieszyć z pierwszego kompletu punktów.

Stal Mielec - Wisła Kraków 2:1 (1:0)

Bramki: 42' Kolev, 52' Mak - 47' Kliment

Stal Mielec: Strączek - De Amo, Matras, Flis - Sitek (71' Kłos), Tomasiewicz, Urbańczyk, Getinger (C) - Mak (75' Jankowski), Kolev (84' Żyro), Budziński (71' Granlund)

Wisła Kraków: Kieszek - Hanousek, Sadlok (C), Frydrych, Gruszkowski (76' Savić) - Kuveljić (46' Brown Forbes), El Mahdioui, Hugi (46' Błaszczykowski), Skvarka (90' Plewka), Yeboah (46' Młyński) - Kliment

Żółte kartki: 4' Urbańczyk, 8' Budziński, 64' Kolev - 21' El Mahdioui, 65' Sadlok

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)