Bundesliga: remis Bayernu w meczu otwarcia, Lewandowski rozpoczął strzelanie
mr.schnabel [CC BY-SA 2.0]/Wikimedia Commons

• Dodał: Krzysztof Dunaj
  • Data publikacji: 13.08.2021, 22:32

Bayern Monachium na wyjeździe zremisował z Borussią Mönchengladbach 1:1 w pierwszej kolejce Bundesligi. Robert Lewandowski nie zatrzymuje się i od strzelenia bramki rozpoczął sezon 2021/22. Dla piłkarzy z Allianz Arena może to być wyjątkowy rok, ponieważ „Bawarczycy” mają szansę na 10. mistrzostwo z rzędu.

Od pierwszego gwizdka Bayern Monachium pozwalał rywalowi na swobodne rozgrywanie piłki. Ponadto Czerwoni” popełniali sporo prostych błędów. Gospodarze szybko wykorzystali dekoncentrację przeciwnika i w 10. minucie spotkania objęli prowadzenie. Gola dla Borussii Mönchengladbach zdobył Alassane Plea. Robert Lewandowski natychmiast próbował odpowiedzieć strzałem z woleja, lecz Yann Sommer skutecznie chronił dostępu do bramki.

Ponownie król strzelców z ubiegłego sezonu dał o sobie znać w 26. minucie. Tym razem Polak miał jeszcze lepszą okazję do wyrównania. Napastnik dostał świetne podanie z lewej strony boiska i z bliskiej odległości uderzając wewnętrzną częścią stopy, skierował futbolówkę prosto w bramkarza. Za trzecim razem Yann Sommer nie miał już szans na obronę strzału Roberta Lewandowskiego. 32-latek wpisał się na listę strzelców w 42. minucie po asyście z rzutu rożnego Joshuy Kimmicha.

Od początku drugiej części rywalizacji przyjezdni wrzucili wyższy bieg. Bayern Monachium znacznie poprawił dynamikę swoich akcji, a także zaczął stosować wysoki pressing na połowie rywala. Natomiast zawodnicy Borussii Mönchengladbach nie grali tak pewnie, jak na samym początku meczu.

W 59. minucie przed szansą zdobycia bramki stanął Alphonso Davies, a po chwili drugiego trafienia szukał Robert Lewandowski. Na szczęście dla miejscowych Yann Sommer prezentował dobrą formę. Borussia Mönchengladbach również miała swoją okazję na zmianę wyniku. Szybki kontratak gospodarzy Lars Stindl zakończył płaskim strzałem w dolny róg bramki Bayernu. W tej akcji refleks Manuela Neuera przedłużył nadzieję FCB na korzystny rezultat.

Pod koniec starcia obie drużyny miały dogodne sytuacje, lecz żadna z ekip nie potrafiła zadać ostatecznego ciosu. W konsekwencji zespoły musiały podzielić się jednym punktem na rozpoczęcie sezonu.

W drugiej kolejce Bundesligi Borussia Mönchengladbach zmierzy się z Bayerem Leverkusen, natomiast Bayern Monachium powalczy o pierwsze zwycięstwo z 1. FC Köln. Dodatkowo „Bawarczycy” 17 sierpnia 2021 roku zawalczą z Borussią Dortmund o Superpuchar Niemiec.

Borussia Mönchengladbach - Bayern Monachium 1:1 (1:1)

Bramki: 10’ A. Plea - 42’ R. Lewandowski

Borussia: Sommer – Lainer, Ginter, Elvedi, Scally – Kramer, Neuhaus (90+1. Benes) – Herrmann (64. J. Hofmann), Stindl, H. Wolf (72. Bennetts) – Plea (64. Thuram).

Bayern: Neuer – Stanisić (82. B. Sarr), Upamecano, Sule, A. Davies – Kimmich, Goretzka – Sane (75. Coman), Muller (82. Choupo-Moting), Gnabry (75. Musiala) – Lewandowski.

Żółte kartki: L. Stindl,  Neuhaus

Sędzia: Marco Fritz