Skoki narciarskie - LPK: podium Macieja Kota!
Ailura

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 14.08.2021, 13:01

Maciej Kot stanął na najniższym stopniu podium zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego w czeskim Frenstacie. Zwyciężył Austriak Mika Schwann, a drugi był reprezentant gospodarzy Cestmir Kozisek.

Bardzo dobry drugi dzień zawodów LPK w czeskim Frenstacie zanotował Maciej Kot. Wczoraj Polak zajął piąte miejsce, zaś dziś uplasował się na najniższym stopniu podium. Kot, po skokach na odległość - 106 i 99,5 metrów uzyskał łączną notę w wysokości - 243,5 pkt. O 0,1 pkt., przegrał drugie miejsce z zawodnikiem gospodarzy Cestmirem Koziskiem - 104 i 102,5 metrów, zaś 7,1 pkt., stracił do zwycięzcy Austriaka Miki Schwanna - 104,5 oraz 102,5 metrów.

W czołowej dziesiątce znalazł się jeszcze Kacper Juroszek, który lądował na 98,5 oraz 106,5 metrze, uzyskując - 232,6 pkt. Taką samą notę otrzymał współdzielący z nim tę pozycję Słoweniec Jernej Presecnik. Do drugiej serii załapali się również Paweł Wąsek (16 m-ce, 100,5 i 98 m., 229,7 pkt.), a także Tomasz Pilch (20 m-ce, 100 i 96 m., 225,4 pkt.). Poza finałem niestety znaleźli się Jarosław Krzak (47 m-ce, 91,5 m., 100,7 pkt.) oraz Adam Niżnik (52 m-ce, 89,5 m., 97,1 pkt.).