Mistrzowskie lato w Glasgow i Berlinie - dzień 10. [ZAPIS LIVE]

Mistrzowskie lato w Glasgow i Berlinie - dzień 10. [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 11.08.2018, 20:08

Sobota zacznie się nam można powiedzieć leniwie, od nielicznych konkurencji z udziałem Polaków, ale wieczór zapowiada się niesamowicie emocjonująco! Zapraszamy na naszą relację na żywo!

Relacja na żywo

Lekkoatletyka - To koniec relacji na dziś z niezwykle szczęśliwego dla nas Berlina. Jutro ostatni dzień zmagań i kolejne okazje biało-czerwonych na powiększenie naszego dorobku. Zaczniemy już od 9:00 od biegów maratońskich kobiet i mężczyzn.

Lekkoatletyka - Ten dzień nie mógł się lepiej dla nas skończyć. Zdobywamy dzisiaj trzy złote medale i jesteśmy liderami klasyfikacji generalnej lekkoatletycznych mistrzostw Europy z dorobkiem 6 złotych i 3 srebrnych medali.

Lekkoatletyka - Świetny bieg na każdej zmianie. Justyna Święty pozwoliła wyprzedzić się na chwilę Florii Guei, ale finisz należał do Polki. Czas Polek to 3:26.59, za nami Francuzki i Brytyjki.

Lekkoatletyka - JEEEEST ZŁOTY MEDAL! ALEŻ ONE TO WYTRZYMAŁY.

Lekkoatletyka - Na półmetku Polki pierwsze po świetnym finiszu Baumgart!

Lekkoatletyka - Skład Polek na finał - Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz i Justyna Święty-Ersetic.

Lekkoatletyka - Dziś zostaje nam do rozegrania już tylko jedna konkurencja - sztafeta 4x400 kobiet. Jeśli chcemy rozpocząć jutrzejszy dzień na fotelu lidera klasyfikacji generalnej, Polki muszą zdobyć złoty medal.

Lekkoatletyka - Koniec konkursu rzutu dyskiem kobiet. Claudine Vita straciła w ostatniej kolejce brąz na rzecz koleżanki z kadry Shanice Craft. Srebro dla Nadine Muller, złoto dla Sandry Perković.

Lekkoatletyka - Fatalny finisz Bruno Hortelano odebrał Hiszpanom złoto. Wygrali Belgowie, przed Brytyjczykami. Hiszpanie ostatecznie zdołali obronić się przed Francuzami i skończyli z brązem. Czas biało-czerwonych to 3:02.27.

Lekkoatletyka - Dopiero piąte miejsce Polaków, choć i tak brawa dla Duszyńskiego za wyprzedzenie dwóch sztafet na finiszu.

Lekkoatletyka - Po dwóch zmianach jesteśmy na szóstym miejscu.

Lekkoatletyka - Za chwilę start finału sztafety 4x400 m mężczyzn. Dość zaskakujące jest ustawienie Polaków. Zacznie Karol Zalewski, potem Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk i na koniec pobiegnie Kajetan Duszyński, który kończył też naszą sztafetę we wczorajszym półfinale. Faworytami wydają się Belgowie, mocni są też Brytyjczycy i Hiszpanie.

Lekkoatletyka - W biegu na 5000 m zdyskwalifikowano trzeciego na mecie Belga Isaaca Kimelego. Brąz przypadł więc Morhadowi Amdouniemu, który wcześniej wygrał 10000 m.

Lekkoatletyka - Długo kazała swoim fanom czekać Sandra Perković. Chorwatka w V próbie przypomniała jednak jak rzuca mistrzyni świata i olimpijska i uciszyła niemiecką publiczność. Wynik Perković - 67.62 m - zamyka Niemcom szansę na szósty złoty medal.

Lekkoatletyka - Niemcy wyprzedzają Polskę w klasyfikacji medalowej. Mają w tej chwili tyle samo złotych medali co my, ale zdecydowanie więcej sreber (6). A trwa jeszcze rzut dyskiem kobiet gdzie zanosi się na dublet gospodyń.

Lekkoatletyka - Malaika Mihambo mistrzynią Europy w skoku w dal (6.75 m). Srebro w ostatnim skoku wywalczyła Ukrainka Maryna Bech (6.73 m). Brąz dla Sarah Proctor (6.70 m).

Lekkoatletyka - Claudine Vita przerzuciła Sandrę Perković w finale rzucie dyskiem. Po 4. kolejkach na prowadzeniu dwie Niemki, gdyż Chorwatka spaliła swoją próbę.

Lekkoatletyka - Mateusz Przybyłko tytuł mistrza Europy przypieczętował czysto skoczonym 2.35 m. Srebro dla Białorusina Nedasekowa, a brąz dla Rosjanina Iwaniuka.

Lekkoatletyka - Jakob Ingebrigtsen ustanowił przy okazji rekord Europy U20. Norweg jest mistrzem Europy juniorów na tym dystansie. Jest też mistrzem Europy juniorów na 3000 m z przeszkodami, co czyni go obecnie jednym z najwszechstronniejszych średniodystansowców świata. Warto też dodać, że najmłodszy z Ingebrigtsenów urodzony jest we wrześniu, więc wciąż ma jeszcze 17 lat. I już obok Diny Asher-Smith jest największą gwiazdą tych mistrzostw.

Lekkoatletyka - Niesamowity jest Jakob Ingebrigtsen. 18-latek zdobywa drugi złoty medal na tych mistrzostwach. Chronił go przez cały bieg jego brat Henrik, który ostatecznie skończył ze srebrem.

Lekkoatletyka - Aktualizacja na 5000 m - na starcie nie pojawił się Filip Ingebrigtsen. Początkowo miał też tam startować Mahiedine Mekhissi-Bena.bad, ale Francuza też zabrakło.

Lekkoatletyka - Właściwie to znamy już medalistów skoku wzwyż. Przybyłko zdążył już skoczyć nawet 2.33 m i jest samodzielnym liderem, bo strącił Iwaniuk. Drugi jest w tej chwili Białorusin Maksim Nedasekow, który też zaliczył 2.33 m, ale on miał zrzutki na niższych wysokościach.

Lekkoatletyka - Mateusz Przybyłko skacze 2.31 m w I próbie. Styl wskazuje, że to powinien być złoty medalista, choć bezbłędny ciągle jest też Ilja Iwaniuk.

Lekkoatletyka - Wystartował bieg na 5000 m mężczyzn. Na starcie ponownie cała trójka braci Ingebrigtsenów. Mamy więc aż dwóch mistrzów z Berlina w tym biegu. Oprócz Jakoba Ingebrigtsena (1500 m), jest to Morhad Amdouni (10000 m).

Lekkoatletyka - Nie idzie ten konkurs Sandrze Perković. Chorwatka jest na razie druga i rozdziela dwie Niemki - Muller i Craft. W kontekście naszego pojedynku na medale z Niemcami to nie jest dobra informacja - w tym momencie Niemcy prowadzą we wszystkich trzech trwających konkurencjach technicznych.

Lekkoatletyka - Sylwester Bednarek po raz trzeci strąca 2.28 m i kończy konkurs skoku wzwyż na 7. pozycji.

Lekkoatletyka - Sylwester Bednarek zaliczył drugą zrzutkę na 2.28 m. Już tylko jedna szansa Polaka. Na razie tę wysokość zaliczyło tylko 3 zawodników.

Lekkoatletyka - Dina Asher-Smith z dużą przewagą i najlepszym w tym roku wynikiem na świecie - 21,89 s - pewnie triumfuje w biegu na 200 m. Srebro i brąz dla Holandii. Za Brytyjką linię mety minęły Dafne Schippers i Jamile Samuel.

Lekkoatletyka - Bednarek strącił 2.28 w pierwszym podejściu. Na razie jest 7.

Lekkoatletyka - Przed nami finał biegu na 200 m kobiet. Czy Dina Asher-Smith dołoży drugie złoto na tych mistrzostwach? A może tytuł odzyska Dafne Schippers?

Lekkoatletyka - Niemcom też zaczyna się wieść coraz lepiej. Nadine Muller prowadzi w konkursie rzutu dyskiem, a najlepiej w rywalizacji skoczków wzwyż wygląda w tej chwili Mateusz Przybyłko.

Lekkoatletyka - Niemcy odetchnęli z ulgą. Malaika Mihambo była o krok od odpadnięcia w konkursie skoku w dal, ale w III podejściu poprawiła się na 6.75 m i teraz prowadzi.

Lekkoatletyka - Są też dobre informacje ze skoczni do skoku wzwyż. Sylwester Bednarek w III próbie zaliczył 2.24 m i pozostaje w konkursie.

Lekkoatletyka - Czas Kszczota - 1:44.59 - to jego najlepszy wynik w tym sezonie. Srebro dla Szweda Andreasa Krammera, a brąz dla Francuza Pierre'a-Amboise'a Bosse'a.

Lekkoatletyka - Michał Rozmys i Mateusz Borkowski bardzo mocno finiszowali ale do medali brakło bardzo niewiele. Rozmys 4. z życiówką i stratą 0,02 s do brązu. Borkowski 5., również z rekordem życiowym.

Lekkoatletyka - ZŁOTO ADAMA KSZCZOTA! TO JUŻ TROCHĘ BANAŁ, ALE TO BYŁ KOLEJNY PERFEKCYJNY TAKTYCZNIE BIEG POLAKA!

Lekkoatletyka - Pierwsze okrążenie w tempie 53,16. Rozmys biegnie drugi, reszta Polaków w środku stawki.

Lekkoatletyka - Są już ośmiusetmetrowcy na torach. Tor trzeci to Adam Kszczot, tory 7 i 8 to Michał Rozmys i Mateusz Borkowski. Mieliśmy już dublety Polaków na 800 m na ME, czy będzie kolejny? W stawce jest też jeszcze m.in. mistrz świata Pierre Ambroise Bosse.

Lekkoatletyka - Rozpoczął się finał rzutu dyskiem kobiet, w którym murowaną faworytką jest Sandra Perković. A za chwilę finał 800 m mężczyzn - na starcie aż 3 Polaków.

Lekkoatletyka - Sylwester Bednarek niestety strącił 2.24 m w pierwszej próbie.

Lekkoatletyka - Wynik Święty-Ersetic to najlepszy w tym roku wynik w Europie. Świetnie rozpoczyna nam się ta sesja!

Lekkoatletyka - Polka na kratach wyprzedziła Greczynkę Belibasaki. Brąz dla Lisanne de Witte. Iga Baumgart z rekordem życiowym (51,24 s) finiszuje na 5. miejscu.

Lekkoatletyka - Jest ZŁOTO!!!! FANTASTYCZNY BIEG JUSTYNY ŚWIĘTY-ERSETIC. I DO TEGO JAKIŻ ŚWIETNY WYNIK - 50,41!

Lekkoatletyka - A na bieżni już rozstawione są finalistki biegu na 400 m. A wśród nich aż dwie Polki - Justyna Święty-Ersetic i Iga Baumgart-Witan. Czy uda się rozpocząć sesję od medalu?

Lekkoatletyka - Sylwester Bednarek rozpoczyna konkurs od zaliczenia 2.19 m w I próbie.

Lekkoatletyka - Równolegle trwa finał skoku w dal kobiet. Tam nie ma biało-czerwonych. Jest za to niespodzianka - do startu w finale nie stanęła Ivana Spanović.

Lekkoatletyka - Konkurs rozpoczęli skoczkowie wzwyż, a wśród nich Sylwester Bednarek, który 9 lat temu zdobył na tym stadionie brąz mistrzostw świata. Pierwsza wysokość to 2.19 m.

Triathlon - Polacy ze stratą ponad 5 minut do Francuzów przecinają linię mety na 13. pozycji. To tyle z Glasgow na dziś.

Lekkoatletyka - Za 5 minut rozpoczynamy bardzo intensywną sesję popołudniową lekkoatletycznych ME w Berlinie. To już przedostatni dzień zmagań, w programie same finały, w tym kilka z reprezentantami Polski.

Triathlon - A jednak Francuzi! Na ostatniej zmianie wyprzedzili Szwajcarów i pewnie sięgnęli po złote medale. Na trzecim miejscu do mety dotarli Belgowie. Czekamy na Polaków..., a kilka chwil poczekamy...

Triathlon - Po trzech zmianach Szwajcarzy prowadzą o osiem sekund przed Francją. Polska sztafeta bardzo, bardzo daleko w tyle.

Triathlon - Po dwóch zmianach sztafety mieszanej Polacy na 14. dopiero miejscu.

Skoki do wody - "Polski syndrom ostatniego skoku". Skrzek miała szansę na czołową szóstkę, ale zaprzepaściła je w ostatniej próbie. Niespełna 44 punkty to najgorszy wynik Polki w finale, który spowodował spadek na lokatę ósmą. Na podium dwie Brytyjki - pierwsza jest Grace Reid, na drugim Alicia Bragg. Medal brązowy dla Niemki Tiny Punzel.

Skoki do wody - Dobry występ Kai Skrzek. Po czterech skokach Polka jest szósta, prowadzi Brytyjka Alicia Bragg.

Triathlon - W Glasgow rozpoczyna się ostatnia konkurencja triathlonowa - sztafeta mieszana. Uczestniczą w niej zespoły czteroosobowe - dwie kobiety i dwóch mężczyzn, którzy mają do przebycia po jednej rundzie, na którą składają się: 300 metrów pływania, 5.9 km jazdy na rowerze i 1500 metrów biegu. Na starcie mamy czwórkę z Polski: Marię Cześnik, Kacper Stepaniak, Marta Łagownik i Tomasz Marcinek.

Skoki do wody - Już za 15 minut rozpocznie się finał skoków z trampoliny 3-metrowej kobiet z udziałem Kaji Skrzek. Niedawno zakończył się natomiast finał skoków synchronicznych mieszanych z wieży 10-metrowej. Wystartowało tylko pięć duetów, a złoto wywalczyli Rosjanie Nikita Shleikher i Iuliia Timoshinina.

Gimnastyka sportowa - Zakończył się finał wieloboju drużynowego. Niespodzianek nie było, złoto dla Rosjan, srebro dla Wielkiej Brytanii, a brąz dla Francji. Polacy, przypomnijmy, nie zakwalifikowali się do finału. Jutro, na zakończenie mistrzostw, finały indywidualne mężczyzn na poszczególnych przyrządach.

Kolarstwo BMX - Ależ radość Brytyjczyków! Kyle Evans pierwszy, a Kye Whyte drugi w wielkim finale na mistrzostwach Europy w Glasgow. Reprezentanci Wielkiej Brytanii triumfowali u siebie, pokonując mistrza świata Sylvaina Andre z Francji. Polacy nie startowali.

Kolarstwo BMX - Mistrzyni świata także mistrzynią Europy! Laura Smulders odparła wszystkie ataki Simone Tetsche Christensen i wygrała wyścig finałowy. Trzeci finiszowała Rosjanka Jarosława Bondarenko. Niedługo finał mężczyzn.

Pływanie długodystansowe - W Glasgow zakończyła się bardzo ciekawa konkurencja pływacka na otwartym akwenie, sztafeta mieszana. W każdej drużynie płyną dwie kobiety (pierwsza 1.25 km, druga 2.5 km) oraz dwaj mężczyźni (3.75 i 5 km). Konkurencję wygrali Holendrzy o... 0.6 sekundy wyprzedzając Niemców i nieco ponad 11 sekund Francuzów. Emocje na finiszu były ogromne. To bardzo rozwojowa konkurencja, wpisująca się w tendencję MKOl do tworzenia takich właśnie zawodów, gdzie razem stratują kobiety i mężczyźni. Kto wie, może za kilka lat taka sztafeta będzie rozgrywana na igrzyskach?

Kolarstwo BMX - Znamy skład wyścigów finałowych w kolarstwie BMX Racing na mistrzostwach Europy. W finale kobiet pojadą wszystkie zawodniczki z podium mistrzostw świata Laura Smulders, Merel Smulders i Judy Bauuw oraz inna Holenderka Manon Veenstra, a także Rosjanki Jarosława Bondarenko, Natalia Suworowa, Natalia Afremowa i Dunka Simone Tetsche Christensen. Skład finału mężczyzn tworzą: Brytyjczycy Kye White i Kyle Evans, Francuzi Sylvain Andre i Jeremy Rencurel, Szwajcarzy David Graf i Simon Marquardt, Holender Joris Harmsen i Rosjanin Jewgienij Komarow. Finał zaplanowany jest na 13:30.

Teraz w startach Polaków nastąpi dłuższa przerwa. Dopiero po 18 wystartują Kaja Skrzek i triathloniści w sztafecie mieszanej, a po 20 lekkoatleci. Zapraszamy tymczasem na relację z końcówki mistrzostw świata w żeglarstwie, która zacznie się przed 14.

Lekkoatletyka - Złoty hiszpański poranek w Berlinie. W chodzie kobiet triumfuje Maria Peraz. Srebro dla Czeszki Anezki Drahtovej, brąz dla Włoszki Atonelli Palmisano. Katarzyna Ździebło z blisko 10-minutową stratą do triumfatorki do mety doszła na 21. pozycji. Wśród mężczyzn Dawid Tomala sklasyfikowany ostatecznie został na 19. miejscu.

Lekkoatletyka - Dublet Hiszpanów w chodzie na 20 km. Złoto wygrywa Alvaro Martin, srebro dla Diego Garcii Carrery, a brąz dla Rosjanina Vasiliya Mizinova. Artur Brzozowski został zdjęty przez sędziów z trasy.

Skoki do wody - A jednak udało się. Ostatni skok Kaji Skrzek najlepszy z wszystkich dzisiejszych dał awans na 12. pozycję w klasyfikacji eliminacji i kwalifikację do popołudniowego finału. Brawo! Najlepsza była Rosjanka Mariia Poliakova.

Lekkoatletyka - Słabnie Artur Brzozowski nieco. Traci 5 sekund do liderów na 5 kilometrów przed metą, ma na koncie też ostrzeżenie, więc musi uważać. Tomala i Ździebło daleko.

Lekkoatletyka - Artur Brzozowski wciąż w ścisłej czołówce chodziarzy, za którymi już 13 kilometrów marszu. Dawid Tomala osłabł, Katarzyna Ździebło prawie zamyka stawkę kobiet.

Skoki do wody - Nieudana czwarta próba Skrzek spycha Polkę na odległą pozycję. O awans do finału będzie szalenie trudno.

Lekkoatletyka - Połowa dystansu za nami, Polacy idą wciąż w czołowej grupce 20 zawodników, Artur Brozowski nawet wysoko, na piątym miejscu.

Skoki do wody - Kaja Skrzek po trzech seriach na 11. pozycji. Trzeba ją utrzymać albo poprawić, by awansować do finału.

Lekkoatletyka - Osiem kilometrów za chodziarzami chodziarkami. Tomala i Brzozowski wciąż w czołówce, Ździebło już sporo straciła.

Lekkoatletyka - Na czele chodu kilkunastosobowa grupa panów, wśród nich są obaj Polacy.

Skoki do wody - Mniej udany drugi skok Kaji Skrzek i Polka spada na pozycję 12., ostatnią dającą awans do finału.

Lekkoatletyka - Gaz się już nie ulatnia. Chodziarki i chodziarze gotowi do startu. Wśród nich Dawid Tomala, Artur Brzozowski oraz Katarzyna Ździebło. Ruszyli.

Skoki do wody - Kaja Skrzek dziesiąta po pierwszej serii eliminacyjnej z wynikiem 50.4 pkt.

Skoki do wody - Tymczasem rozpoczynają się eliminacje kobiet na trampolinie 3-metrowej. Wśród startujących jest Kaja Skrzek. Mamy nadzieję, że Polka co najamniej powtórzy wczorajszy wynik, kiedy na trampolinie 1-metrowej była siódma w finale.

Lekkoatletyka - Start obu chodów przewidziany jest na 10:55.

Lekkoatletyka - Przyczyną opóźnienia startu jest interwencja służb ratowniczych związana z prawdopodobnym ulatnianiem się gazu w okolicy trasy chodu.

Lekkoatletyka - Na sesję poranną w Berlinie składają się jedynie dwa 20-kilometrowe marsze. Panie już miały iść po ulicach niemieckiej Stolicy, ale start jest opóźniony. Wśród startujących jest jedna Polka, Katarzyna Ździebło.

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.