PKO Ekstraklasa: grad goli w Gliwiach. Thriller dla Piasta

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 14.08.2021, 17:18

Piast Gliwice pokonał 4:3 Wisłę Płock. Mecz był bardzo efektowny i obfitował w zwroty akcji. Zwycięstwo należało się jednak Piastowi, który miał więcej z gry.

Pierwsza połowa była pokazem siły Piasta Gliwice. Wynik spotkania otworzył w 14. minucie Kristopher Vida. Asystę, po efektownej szarży na skrzydle, zaliczył Arkadiusz Pyrka. Niebawem zrobiło się 2:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do własnej siatki wbił Jakub Rzeźniczak. Kolejne minuty także upływały pod dyktando gospodarzy. Nieoczekiwanie w 38. minucie gola kontaktowego zdobył Ariel Krywociuk. Nie był to jednak koniec strzelania w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Po chwili centra Vidy przyniosła precyzyjne uderzenie Alberto Torila i gliwiczanie schodzili do szatni z dwubramkowym prowadzeniem. Moglo być ono jeszcze wyższe, gdyby sytuacje sam na sam z bramkarzem wykorzystał Tiago Alves.

W drugiej połowie Piast cofnął się w oczekiwaniu na to, co pokażą goście. Przez długi czas Wisła nie potrafiła zagrozić bramce strzeżonej przez Frantiska Placha. Dodatkowo w 66. minucie z boiska został wyrzucony Dominik Furman, który ujrzał czerwoną kartkę. W 73. minucie na boisku pojawił się Damian Warchoł. Pomocnik płocczan w ciągu pięciu minut strzelił dwa gole i doprowadził do wyrównania. Piast potrafił się podnieść i najpierw do siatki trafił Damian Kądzior (gol nieuznany z powodu spalonego), a w 88. minucie wynik ustalił Jakub Czerwiński.

Piast Gliwice - Wisła Płock: 4:3 (3:1)

Bramki: 14' Vida, 18' Rzeźniczak (s.), 40' Toril, 88' Czerwiński - 38' Krywociuk, 75', 78' Warchoł

Piast: Plach - Konczkowski, Huk, Czerwiński, Holubek - Pyrka (90+2' Mosór), Sokołowski, Chrapek, Alves (63 Lipski), Vida (73' Kądzior) - Toril (73' Żyro)

Wisła: Gradecki - Michalski (46' Vallo), Rzeźniczak, Krywociuk (74' Lesniak) - Tomasik, Szwoch, Wolski (74' Warchoł), Furman, Kocyła (62' Cielemęcki) - Kolar (46' Sekulski)

Żółte kartki: 78' Czerwiński - 90' Rzeźniczak

Czerwona kartka: 66' Furman

Sędzia: Sebastian Krasny