Premier League: zwycięstwo Liverpoolu na Carrow Road
ZakNelson1995/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 14.08.2021, 20:20

Liverpool sezon Premier League rozpoczął od wyjazdowego spotkania z Norwich City. Ostatecznie podopieczni Jurgena Kloopa wygrali 3:0.

Liverpool w zeszłym sezonie musiał do samego końca drżeć o miejsce premiujące grą w Lidze Mistrzów. W tym oczywiście piłkarze Liverpoolu będą chcieli powtórzyć sukces z sezonu 2019/2020, gdy zdobyli mistrzostwo Anglii. W meczu z Norwich City zespół Jurgena Kloopa od początku miał przewagę, a pierwszą dobrą okazję wypracowali sobie w 18. minucie, ale przy strzale Mohameda Salaha świetnie spisał się Tim Krul. Chwilę później swoją szansę miał Teemu Pukki. Jednak przy jego próbie dobrą interwencją popisał się Alisson. Liverpool później wciąż panował na placu gry, co potwierdził w 26. minucie, gdy otworzył wynik spotkania za sprawą Diogo Joty, który wykorzystał instynktowne podanie Mohameda Salaha. Do końca pierwszej części gry goście mieli przewagę, ale nie umieli znów tego przypieczętować i na przerwę zeszli z jednobramkową zaliczką.

Po przerwie wciąż przewagę na boisku mieli podopieczni Jurgena Kloopa. W 63. minucie szansę na gola miał Konstantinos Tsimikas, ale jego strzał zatrzymał Tim Krul. Chwilę później holenderski golkiper skapitulował po uderzeniu świeżo wprowadzonemu Roberto Firmino, który wykończył podanie Mohameda Salaha. Niecałe dziesięć minut później zespół z Anfield Road prowadził już 3:0. Po kolejnym rzucie rożnym dla gości piłka wpadła pod nogi Salaha, a ten świetnym strzałem z linii pola karnego pokonał Tima Krula. W końcówce meczu szansę na zmniejszenie porażki miał Benjamin Gibson, ale czujny w bramce był Alisson. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Liverpoolu 3:0.

Norwich City - Liverpool 0:3 (0:1)

Bramki: 26' Jota, 65' Firmino, 74' Salah

Norwich City: Krul - Aarons, Hanley, Gibson, Giannoulis - Melou, Gilmour, Rupp - Rashica (77' Sargent), Pukki (77' Idah), Cantwell

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Tsimikas - Oxlade-Chamberlain (61' Fabinho), Milner, Keita (83' Ellioth) - Salah, Jota (61' Salah), Mane

Żółte kartki: 53' Cantwell - 25' Milner

Sędzia: Andre Marriner