Vuelta a Espana: Roglić najlepszy w czasówce na początek wyścigu

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 14.08.2021, 21:00

Primoż Roglić (Team Jumbo-Visma) wygrał pierwszy etap Vuelta a Espana, tym samym zostając liderem wyścigu. Drugie miejsce zajął Alex Aranburu (Astana-Premier Tech), a trzecie Jan Tratnik (Brahrain Victorious).

Pierwszą trudnością dla kolarzy podczas hiszpańskiego wyścigu była nieco ponad 7-kilometrowa jazda indywidualna na czas. W jej pierwszej części zawodnicy podjeżdżali pod Alto del Castillo (2,1 km, 3,4%), dzięki czemu poznaliśmy także pierwszego lidera klasyfikacji górskiej.

Z początkowo startujących zawodników dobrze spisał się Dylan van Baarle (INEOS Grenadiers), który trasę w Burgos przejechał w czasie 8:43,77. Jednak później na swoje nieszczęście wyprzedził go Alex Aranburu (Astana-Premier Tech), który był od Holendra szybszy o nieco ponad pięć sekund. W następnie startujących kolarzy na drugie miejsce wskoczył Tom Scully (EF Education-Nippo). Jednak wtedy wciąż na trasie nie było faworytów do triumfu na czasówce takich jak Primoż Roglić (Team Jumbo-Visma), który niedawno został mistrzem olimpijskim w jeździe indywidualnej na czas czy Jan Tratnik (Bahrain Victorious). Ostatecznie Tratnik od Aranburu był gorszy o dwie sekundy i zajął trzecie miejsce w czasówce. Ją wygrał Primoż Roglić, który o sześć sekund był lepszy od Aranburu. Z kolei jeden z głównych rywali Słoweńca w walce o końcowy triumf w wyścigu - Egan Bernal (INEOS Grenadiers) zajął 46. lokatę ze stratą blisko 30 sekund. Rafał Majka (UAE-Team Emirates) był 65., a Cesare Benedetti (BORA-hansgrohe), który od niedawna reprezentuje Polskę uplasował się na 126. pozycji.