La Liga: Real z trzema punktami na początek sezonu
Miguelazo84/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 14.08.2021, 23:52

Real Madryt w swoim pierwszym meczu w nowym sezonie podejmował na wyjeździe Deportivo Alaves. Ostatecznie Real pokonał gospodarzy rywalizacji 4:1, a dwoma golami popisał się Karim Benzema.

Spotkanie z Deportivo Alaves było dla Carlo Ancelottiego powrotem na ławkę trenerską "Królewskich". Jednak pierwsza część gry z pewnością nie wyglądała tak, jakby Włoch to sobie wymarzył. Zresztą Deportivo Alaves także nie grało spektakularnej piłki. Pierwszą względnie groźną akcję oglądaliśmy dopiero po 30. minutach gry, ale uderzenia Karima Benzemy przeleciało obok bramki. Swoją szansę mieli także gospodarze, lecz po zamieszaniu w polu karnym strzał Pere Ponsa nie był groźny. W dalszej części pierwszej połowy nie oglądaliśmy już żadnych akcji, które mogłyby doprowadzić do niebezpieczeństwa przy którejś z bramek i do szatni piłkarze zeszli przy bezbramkowym remisie.

Za to drugą połowę fantastycznie rozpoczęli goście za sprawą Karima Benzemy, który świetnie wykorzystał piękne podanie piętą od Edena Hazarda. Niedługo później na tablicy wyników widniał już wynik 2:0 dla Realu. Przy wrzutce Luki Modricia w pole karne najsprytniejszy był Nacho Fernandez, który podwyższył wynik meczu. Za to w 62. minucie bardzo ładny rajd przeprowadził Federico Valverde, który dograł piłkę do Karima Benzemy, a Francuz na raty drugi raz wpisał się na listę strzelców.

Dwie minuty po golu Benzemy fatalny błąd w obronie w obronie popełnił Eder Militao, co doprowadziło do faulu Thibouta Courtoisa na Johnie Guidettim w polu karnym, a jedenastkę dla Deportivo bardzo pewnie wykorzystał Joselu. Po bramce dla gospodarzy tempo spotkania, które na początku drugiej połowy się rozkręciło, bardzo mocno przygasło i gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 3:1, wtedy Real po długim rozegraniu rzutu rożnego strzelił jeszcze jednego gola, a jego autorem był Vinicius i tym samym przyjezdni wygrali całe spotkanie 4:1.

Deportivo Alaves - Real Madryt 1:4 (0:0)

Bramki: 65' Joselu - 48', 62' Benzema, 56' Fernandez, 90'+2 Vinicius

Deportivo Alaves: Pacheco - Aguirregabiria, Laguardia, Lejeune, Duarte - Pina (83' Moya), Pons (59' Loum)- Rioja (68' Martin), Garcia (59' Guidetti), Mendez (68' Pellistri) - Joselu

Real Madryt: Courtois - Vazquez, Militao, Fernandez, Alaba - Modrić (88' Asensio), Casemiro, Valverde (88' Isco) - Hazard (66' Vinicius), Benzema (88' Jović), Bale (68' Rodrygo)

Żółte kartki: 35' Garcia - 53' Bale, 64' Courtois

Sędzia: Cesar Soto Grado