Fortuna 1 Liga: remis GKS-u Katowice z Podbeskidziem
Biuro Prasowe Fortuna 1 Liga/Accredito.com

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 14.08.2021, 23:09

Adrian Woźniak zdobył gola w doliczonym czasie gry i dał GKS-owi Katowice remis 2:2. Podbeskidzie prowadziło już 2:0, lecz po raz kolejny w tym sezonie nie mogli cieszyć się z kompletu punktów.

Pierwsze pół godziny w Katowicach obfitowało w emocje. W ciągu pierwszych dziesięciu minut Dawid Kudła dwukrotnie ratował gospodarzy przed utratami gola, a i katowiczanie obili poprzeczkę branki strzeżonej przez Michala Peskovicia. W 11. minucie bielszczanie dopięli swego i świetnie poprowadzoną akcję Joana Romana wykończył Kacper Gach. Niedługo później było już 2:0 po trafieniu Kamila Bilińskiego. GKS nie pozostał dłużny i po dobrej akcji gola kontaktowego zaliczył Adrian Błąd.

W drugiej połowie inicjatywę przejęli gospodarze. Przyjezdni przez długi czas grali skutecznie w obronie. Klarowną sytuację zmarnował w 73. minucie Filip Kozłowski. Gdy wydawało się, że bielszczanie dowiozą skromne zwycięstwo, wtedy głową z dośrodkowanej piłki do bramki trafił Adrian Woźniak. Obie drużyny po rozegraniu trzech kolejek mają na swoim koncie po dwa oczka.

GKS Katowice - Podbeskidzie Bielsko-Biała: 2:2 (1:2)

Bramki: 11' Gach, 20' Biliński - 32' Błąd, 90+1' Woźniak

GKS: Kudła - Wojciechowski (81' Woźniak), Jędrych, Kołodziejski, Pavlas, Figiel, Jaroszek (64' Repka), Rogala (64' Sanocki), Błąd, Kościelniak (71' Kozłowski), Szymczak (71' Samiec-Talar)

Podbeskidzie: Pesković - Mikołajewski, Kowalski-Haberek, Rodriguez - Gach (65' Milasius), Roman (65' Merbaszwili), Frelek (56' Bieroński), Gutowski, Roginić (88' Polkowski) - Biliński, Scalet

Żółte kartki: 46' Wojciechowski, 83' Pavlas - 54' Frelek, 84' Roginić

Sędzia: Paweł Urban