Premier League: West Ham odrobił starty i wygrał z Newcastle
Mari/Flickr/CC BY 2.0

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 15.08.2021, 17:09

West Ham United z Łukaszem Fabiańskim w bramce pokonał na inaugurację sezonu Newcastle United - 4:2, choć do przerwy przegrywał.

Spotkanie nie zaczęło się zbyt dobrze dla ekipy Łukasza Fabiańskiego, bo gospodarze wyszli na prowadzenie już po pięciu minutach gry. Allan Saint-Maximin wykonał wysokie dośrodkowanie w kierunku Calluma Wilsona, a ten wyskoczył i strzałem głową dopełnił tylko formalności. Jednak to nie podłamało londyńczyków i kilkanaście minut później mieliśmy remis. Pablo Fornals wyłożył jak na tacy piłkę Aaronowi Cresswelowi, który wepchnął ją do pustej bramki. "Młoty" chciały pójść za ciosem, ale po fantastycznej, indywidualnej akcji Jarroda Bowena jeszcze lepiej spisał się golkiper Newcastle - Frederick Woodman. Co nie udało się gościom, udało się w końcówce pierwszej połowy "Srokom". Ponownie dośrodkowanie z bocznego sektora, na gola strzałem głową zamienił tym razem Jacob Murphy. W ostatnich sekundach mógł być jeszcze remis, ale Mohamed Said Benrahma minimalnie chybił, posyłając futbolówkę tuż obok lewego słupka.

Po zmianie stron, w 53. minucie, Benrahma się zrehabilitował i z bliska wbił piłkę do siatki, po asyście Michaila Antonio. Dziesięć minut potem, goście otrzymali rzut karny, lecz Woodman wygrał ten pojedynek z Antonio. Jednak do odbitej piłki zdążył dobiec Thomas Soucek i zrobiło się - 3:2 dla WHU. Nie minęło 180 sekund, a swojego gola znalazł też Antonio. Napastnik wykazał się niezłym sprytem, po tym jak zobaczył wysuniętego bramkarza i uderzył w przeciwną stronę, ustalając wynik końcowy na - 4:2.

Newcastle United - West Ham United 2:4 (2:1)

Bramki: 5' Wilson, 40' Murphy - 18' Cresswell, 53' Benrahma, 63' Soucek, 66' Antonio

Newcastle United: Woodman - Murphy, Krafth (84' Longstaff), Fernandez, Clark, Ritchie - Hayden, Shelvey (70' Fraser), Almiron - Wilson (85' Joelinton), Saint-Maximin

West Ham United: Fabiański - Cresswell, Ogbonna, Dawson, Coufal - Soucek, Rice, Fornals, Benrahma (88' Fredericks), Bowen (90' Yarmolenko) - Antonio (90+3' Johnson)

Żółte kartki: 52' Shelvey

Sędziował: Martin Atkinson