Jeździectwo - skoki: Wojciech Wojcianiec mistrzem Polski

• Dodał: Kinga Marchela
  • Data publikacji: 15.08.2021, 17:05

W dniach 11-15 sierpnia w stajni Wierzbna w Białym Lesie rozegrano Mistrzostwa Polski 2021 w Skokach przez Przeszkody Seniorów, Młodych Jeźdźców, Juniorów, Dzieci i Ladies. W rozgrywkach seniorów tytuł Mistrza Polski zdobył Wojciech Wojcianiec startujący na wałachu Chintablue.

W finale MP LadiesCup tytuł mistrzyni wywalczyła Małgorzata Koszucka na klaczy Keira Hippica. Para reprezentująca KS Verso La Natura uzyskała w konkursie dwunawrotowym wynik 3.31. Za nimi, z wynikiem 5.47, znalazły się Aniela Szlufik i Helia Van De Heikoek (St. KJ Preria Wilkowice). Na trzecim miejscu znalazła się para reprezentująca Zielonogórski KJ Przylep-Lotnisko – Daria Kobiernik i Ogano’s Boy Z.

Wyniki konkursu

Finał MP Młodych Jeźdźców, również będący konkursem dwunawrotowym, zakończył się triumfem Aleksandry Kierznowskiej. Amazonka startująca na klaczy Badorette zdobyła 12 punktów, co było najlepszym wynikiem w konkursie. Na drugim miejscu, z notą 13.37, znaleźli się Filip Lewicki i La Pezi. Za nimi, z wynikiem o ponad 5 punktów wyższym, uplasowała się Julia Błaszczak startująca na wałachu Corcon. Na czwartym miejscu znalazł się Jakub Kubiak z wałachem Quilibet, jednak ich nota była już o wiele gorsza od pierwszej trójki (39.21).

W niedzielę rozegrano pozostałe finały. W zawodach dzieci, po konkursie nawrotowym aż 4 zawodników miało taką samą ilość punktów. Z tego powodu wystartowali oni w rozgrywce, w której najlepszy okazał się Filip Skrzyczyński. Wraz z klaczą Wodka-Polka pokonał parkur bezbłędnie w czasie 39.31. Nieco wolniej (45.40), ale również bezbłędnie tor przejechali Patryk Skrzyczyński i Lucky Star. Na trzecim miejscu, z jedną zrzutką i czasem 41.47, znalazły się Paulina Pellowska i La Coco 3. Czwarta z par startujących w rozgrywce (Nell Sówka i Juranda) została wyeliminowana.

W finale MP Juniorów po dwóch nawrotach zwyciężył Aleksander Lewandowski. Wraz z klaczą Jazzmir Van Het Halderthof zdobył notę 4.61. Na drugim miejscu, z wynikiem 6.22, znaleźli się Róża Konieczna i wałach Darido B. Tuż za nimi, z ośmioma punktami, uplasowała się Eliza Zawadzka startująca na wałachu Quaido.

Najwięcej emocji wywołał oczywiście finał MP Seniorów, w którym tytuł mistrzowski zdobył Wojciech Wojcianiec. Zawodnik startujący na wałachu Chintablue zdobył w konkursie dwunawrotowym 6.87 punktu. Tytuł wicemistrzów, z notą 7.02, zdobyli Dawid Kubiak i ogier Szuler. Na trzecim miejscu, z wynikiem 8.78, znaleźli się Mateusz Tyszko i Zirocco Air. Jarosław Skrzyczyński i Olimpic Star zajęli miejsce czwarte, a za nimi uplasowali się Mściwoj Kiecoń i Idealisca.