Tour de l'Avenir: zwycięstwo Holendrów w drużynowej jeździe na czas
Sean Rowe

• Dodał: Paweł Ukleja
  • Data publikacji: 15.08.2021, 17:07

Reprezentacja Holandii uzyskała najlepszy rezultat na etapie drużynowej jazdy na czas rozgrywanej w ramach drugiego etapu Tour de l'Avenir. Nowym liderem wyścigu został Mick van Dijke.

Start i meta drugiego etapu Wyścigu Przyszłości ulokowane zostały w miejscowości Laon. Na 27-kilometrowej trasie reprezentacje narodowe rywalizowały w jeździe drużynowej na czas. Profil odcinka był w większości płaski, jednak meta ulokowana została na szczycie półtorakilometrowego wzniesienia o średnim nachyleniu 4,9%.

Najlepszy czas uzyskała reprezentacja Holandii. Holendrzy w składzie: Gijs Leemreize, Mick van Dijke, Enzo Leijnse, Daan Hoole, Marij van den Berg oraz Casper van Uden wpadli na metę z rezultatem 30:42. Na drugim miejscu ze stratą 23 sekund do zwycięzców zameldowali się Hiszpanie w składzie: Juan Ayuso, Igor Arrieta, Marc Brustenga Masague, Javier Romo, Carlos Rodriguez oraz Raul Garcia Pierna. Trzecie miejsce przypadło w udziale Norwegom, którzy stracili do Holendrów 24 sekundy. Skandynawowie do mety dojechali w zestawieniu: Ander Halland Johannessen, Jonas Iversby Hvideberg, Soren Waerenskjold, Tobias Halland Johannessen, Ande Holter i Johannes Staune-Mittet. Nowym liderem wyścigu został Mick van Dijke.

1. Holandia 30:42

2. Hiszpania +0:23

3. Norwegia +0:24

4. Włochy +0:38

5. Belgia +0:39