Droga do Tokio [ZAPIS LIVE] #10
Sailing Energy/Aarhus 2018

Droga do Tokio [ZAPIS LIVE] #10

  • Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 11.08.2018, 13:30

Przedostatni dzień mistrzostw świata przed nami. Odbędą się w nim wyścigi medalowe w klasach 49er i 49erFX. Niestety, nie zobaczymy w nich Polaków.

Relacja na żywo

Softball Amerykanki pewne gry w finale Mistrzostw Świata! Pokonały w dramatycznym meczu reprezentację gospodarzy. Japonki mają jeszcze szanse na finał, o ile pokonają jutro reprezentację Kanady. Więcej informacji wkrótce na naszej stronie!

Na tym kończymy dzisiejsza relację i zapraszamy na jutro. O medale powalczą Polacy: Zofia Noceti-Klepacka, Paweł tarnowski i Piotr Myszka.

Żeglarstwo - Wyścig wygrały Holenderki Van Aanholt/Jongens. Drugie ich rodaczki Bekkering/Duetz, które niespodziewanie zostają mistrzyniami świata. Srebro dla pechowych Austriaczek, które kończą wyścig na ostatniej pozycji. Brązowy medal zdobyły Brytyjki Weguelin/Ainsworth.

Żeglarstwo - Ależ błąd liderek. Wywrócił im się jacht i tracą one teraz pierwszą pozycję w generalce na rzecz Holenderek Bekkering/Duetz.

Żeglarstwo - Austriaczki Frank/Abicht na są pierwszej pozycji i pewnie zmierzają po tytuł mistrzyń świata. Brytyjki Weguelin/Ainsworth bronią swojej pozycji, a na trzecie miejsce wskakują Dunki Hansen/Salskov-Iversen.

Żeglarstwo - Wyruszyły panie do walki o medale.

Żeglarstwo - Przed ostatnim wyścigiem prowadzą Austriaczki Frank/Abicht, które mają 12 punktów przewagi nad Brytyjkami Weguelin/Ainsworth i 14 nad Holenderkami Bekkering/Duetz.

Żeglarstwo - W tej klasie reprezentowały nas dwie załogi. Aleksandra Melzacka z Kingą Łobodą do końca walczyły o olimpijską przepustkę, ale ostatecznie ukończyły regaty na 20. pozycji. Gorzej poszło siostrom Madeleine i Nadii Zielińskim, które zajęły 42. miejsce.

Żeglarstwo - A już za dziesięć minut o medale powalczą panie w klasie 49erFX.

Żeglarstwo - Frei i Delpech wygrali wyścig medalowy i zapewnili sobie srebrny medal. Złoto trafia do chorwackich braci Fantela, którzy w wyścigu medalowym zajęli 5. miejsce. Brąz zdobyli Niemcy Fischer/Graf.

Żeglarstwo - Braciom Fantela chyba nikt nie zagrozi. Tymczasem załoga Frei/Delpech na chwilę obecną wyprzedza obie załogi niemieckie, które żeglują na dwóch ostatnich pozycjach.

Żeglarstwo - Na pierwszej boi pierwsi zameldowali się Francuzi Raul/Amoros, którzy wyprzedzają swoich rodaków Frei/Delpech. Ci drudzy mają szansę zagrozić załogom niemieckim.

Żeglarstwo - W tej klasie poniżej oczekiwań spisały się polskie załogi. Łukasz Przybytek z Pawłem Kołodzińskim zakończyli rywalizację na 22. miejscu. Tuż za nimi uplasowali się Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki.

Żeglarstwo - Żeglarze już wystartowali do decydującego wyścigu.

Żeglarstwo - Przed wyścigiem sytuacja w klasyfikacji generalnej przedstawia się następująco: Prowadzi załoga Fantela/Fantela (Chorwacja) z dorobkiem 62 punktów. Za nią plasują się dwie załogi niemieckie: Fischer/Graf 75 pkt. i Heil/Ploessel 80 pkt.

Żeglarstwo - Witamy w naszej relacji. Za 10 minut rozpocznie się wyścig medalowy w klasie 49er.

Relacja z przedostatniego dnia MŚ w Aarhus rozpocznie się o godz. 14:00.