Siatkówka plażowa - ME: Kantor i Łosiak z brązem!

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 15.08.2021, 17:30

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zdobyli brązowe medale mistrzostw Europy w siatkówce plażowej rozgrywanych w Wiedniu. Polacy w meczu o trzecie miejsce pokonali holenderską parę Brouwer/Meeuwsen 2:0 (21:14, 21:19).

Nasza para w półfinale mierzyła się z Holendrami Stefanem Boermansem i Yorickiem de Grootem. Polacy bardzo dobrze grali w pierwszym secie i wypracowali sobie trzy punkty przewagi. Przed przerwą techniczną Kantor i Łosiak stracili cztery punkty z rzędu i schodzili na nią, przegrywając 10:11. Później znów Biało-Czerwoni wrócili do swojej gry i ponownie mieli trzy punkty przewagi. Jednak od stanu 18:15 wszystko się popsuło. Polacy stanęli, a Holendrzy odrobili stratę i wygrali całego seta 21:19. Nasi zawodnicy przystąpili do drugiego seta podłamani i rywale szybko odskoczyli na cztery punkty. Nie przeszkodził im nawet drobny uraz Boersmana, który zaczął grać jeszcze lepiej. Drugi set zakończył się pewnym zwycięstwem Holendrów 21:10 i to oni awansowali do wielkiego finału.

Rywalami Kantora i Łosiaka w pojedynku o brąz byli również Pomarańczowi Alexander Brouwer i Robert Meeuwsen. Lepiej w to spotkanie weszli Holendrzy, którzy prowadzili 4:1. Później Polacy zaczęli grać skuteczniej i szybko doprowadzili do wyrównania, a na przerwie technicznej mieli jeden punkt przewagi. Tuż po niej nasz para odskoczyła na pięć punktów. Do końca seta Polacy jeszcze kilka razy wykorzystali kontry i wygrali pewnie 21:14. Druga partia rozpoczęła się tak jak pierwsza. Holendrzy mieli przewagę, ale szybko ją stracili. Następnie Polacy odskoczyli na dwa punkty i taki stan rzeczy utrzymał się do samego końca. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak wygrali 21:19 i całe spotkanie 2:0.