PKO Ekstraklasa: Zagłębie Lubin pokonało Pogoń Szczecin 2:0

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 15.08.2021, 21:58

W meczu 4. kolejki PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin grało u siebie z Pogonią Szczecin. Gospodarze zwyciężyli dzięki trafieniom Erika Daniela oraz Łukasza Poręby. Dla Miedziowych jest to druga wygrana z rzędu.

Spotkanie rozpoczęło się niezwykle ciekawie. Już w 1. minucie szanse na zdobycie bramki po dośrodkowaniu miał Patryk Szysz, ale młody napastnik Zagłębia ni trafił w bramkę. Po bardzo mocnym rozpoczęciu meczu w kolejnych minutach nie działo się zbyt wiele. Kolejne ciekawe sytuacje miały miejsce już w drugim kwadransie gry. Najpierw groźny strzał oddawał Kacper Kozłowski, któremu piłkę dostarczył Michał Kucharczyk, ale dobre wtedy interweniował Dominik Hładun.

W 30. minucie Pogoń miała korner, po którym piłkę stracił Luis Mata. Po chwili do kontry ruszyli rywale, wśród których znaleźli się Szysz i Erik Daniel. Pierwszy z nich zdecydowanie rozpędził atak i podał do Czecha, który efektownym wślizgiem skierował futbolówkę do siatki, dając swojej drużynie prowadzenie. Jeszcze przed przerwą dobrą okazję do wyrównania miał Sebastian Kowalczyk, ale jego strzał nie był wystarczająco silny.

Druga połowa to oczywiście próby gonienia wyniku w wykonaniu Pogoni, ale niezbyt skuteczne. Przyjezdni dominowali, ale nie potrafili przełożyć tego na sytuacje bramkowe. Okazja pojawiła się w 64. minucie, kiedy po faulu na Parzyszku został podyktowany rzut karny dla gości, a drugą żółtą kartkę obejrzał Soler. Po weryfikacji okazało się, że Parzyszek był na spalonym i cała sytuacja poszła w zapomnienie.

Niesamowitą okazję do podwyższenia prowadzenia lubinianie mieli w 71. minucie, kiedy Szysz po indywidualnym rajdzie wyłożył piłkę do Filipa Starzyńskiego. Strzał został zablokowany, ale piłka po chwili znów leciała w kierunku bramki Stipicy, wtedy z linii bramkowej wybił ją Zech i wciąż było tylko 1:0. Cały czas spore zagrożenie dla defensywy Zagłębia stanowił wprowadzony w przerwie Parzyszek, ale w jego próbach brakowało celności. Pogoń była skoncentrowana na swoich atakach na tyle, że w doliczonym czasie gry nadziała się na kontrę, po której na 2:0 podwyższył Łukasz Poręba i takim wynikiem zakończyło się spotkanie. Zagłębie wygrało drugi mecz z rzędu i awansowało na siódmą pozycję w ligowej tabeli.

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 2:0 (1:0)

Bramki: 30' Daniel, 90+!' Poręba

Zagłębie Lubin: Hładun - Chodyna, Simić, Soler, Bartolewski - Poręba, Bashkirov, Daniel (77' Wójcicki), Starzyński (77' Dudziński), Zivec (67' Podliński) - Szysz (83' Balić)

Pogoń Szczecin: Stipica - Bartkowski (73' Zahović), Triantafyllopoulos, Zech, Mata (34' Matynia) - Drygas, Kucharczyk, Kozłowski, Kowalczyk, Smoliński (57' Fornalczyk) - Jean Carlos (46' Parzyszek)

Żółte kartki: 45+2' Soler, 83' Chodyna, 90+9' Bartolewski - 10' Kucharczyk, 19' Smoliński, 90+3' Drygas

Sędzia: Sebastian Jarzębak

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.