La Liga: Sevilla wzorowo zaczyna sezon
Валерий Дед/Wikimedia Commons

• Dodał: Patryk Pyszka
  • Data publikacji: 16.08.2021, 00:15

Sevilla pewnie pokonała Rayo Vallecano w pierwszej kolejce La Liga. Gospodarze od 15. minuty meczu grali z przewagą jednego zawodnika, co z pewnością ułatwiło im zadanie. W następnej serii spotkań podopieczni Julena Lopeteguiego zmierzą się z Getafe.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla Sevilli, bo już w 15 minucie Luca Zidane źle obliczył lot piłki i musiał ratować się faulem w polu karnym na Oussamie Idrissim. Sędzia nie miał żadnych wątpliwości, ukarał bramkarza czerwoną kartką, a do jedenastki podszedł Youseff En Nesyri i pewnie zamienił ją na gola. Pierwsza połowa zakończyła się z jednobramkową przewagą gospodarzy, choć postawa Rayo Vallecano mogła się podobać. Drużyna Julena Lopeteguiego pomimo gry z jednym zawodnikiem więcej nie zdołała zdominować przeciwnika.

Po zmianie stron Sevilla dość szczęśliwie strzeliła swoją drugą bramkę w tym meczu. Nowy nabytek zespołu – Eric Lamela po zamieszaniu w polu karnym zdecydował się na uderzenie, a piłka po rykoszecie wpadła do siatki. W 79. minucie kolejnego gola zdobył Eric Lamela, który dopełnił formalności i wykorzystał podanie od Youseffa En Nesyriego. Wynik meczu nie uległ już zmianie i Sevilla zwyciężyła pewnie 3:0 z beniaminkiem ligi hiszpańskiej.

Sevilla FC – Rayo Vallecano 3:0 (1:0)

Bramki: 17' En Nesyri, 55' Lamela, 79' Lamela

Sevilla FC: Dmitrović – Rekik (52' Gomez), Diego Carlos, Kounde, Navas – Rodriguez, Reges (89' Romero), Jordan (84' Ortiz) – Idrissi (46' Lamela), Acuna, En Nesyri (89' Gudelj)

Rayo: Zidane –  Fran Garcia, Catena, Valentin (71' Martin), Balliu – Suarez, Comesana (61' Merquelanz), Garcia, Nteka (71' Bebe), Palazon (61' Ciss), Trejo (16' Dimitrievski)

Żółte kartki: 45' Idrissi

Czerwone kartki: 15' Zidane

Sędzia: Diaz de Mera