LoL - LPL: Bilibili Gaming odpada z play-offów, przegrana z Team WE
Riot Games, Inc.

• Dodał: Weronika Rudzińska
  • Data publikacji: 16.08.2021, 10:20

W drugiej rundzie play-offów w LPL, Team WE pokonało Bilibili Gaming 3:0 zapewniając sobie awans do dalszych rozgrywek. Drużyna będzie walczyć z Rare Atom o awans do ćwierćfinałów chińskiej ligi. W podobnej sytuacji są Royal Never Give Up i LNG Esports.

Misiing Rell 1/2/20 1/7/3 Leona ppgod

Serię otworzyła pierwsza krew na dolnej alei dla BLG, ale chwilę później Jax zdobył solo zabójstwo na Gnarze. Wkrótce WE złapało też Rell, a Zeka sam zabił Kalistę, za co śmiercią zapłacił ppgod. Ciągle oglądaliśmy większe lub mniejsze wymiany, ale przewagę przez większość czasu miało BLG. W 24. minucie to WE jednak wygrało walkę i ta akcja pozwoliła im zdobyć Barona. Zaczęli przejmować smoki i  odrobili różnicę w złocie, aż w 33. minucie z triple killem dla Kalisty udali się po kolejnego Barona. Niebieska drużyna miała już pełną kontrolę, zdobyli Oceaniczną Duszę i w 40. minucie po wyeliminowaniu przeciwników zakończyli pierwszą mapę.

Breathe Riven 4/3/5 2/5/3 Camille Biubiu
beishang Viego 5/1/5 2/3/1 Xin Zhao Weiwei
Shanks Ryze 3/2/9 0/2/3 Sylas Zeka
Elk Ziggs 3/0/11 2/1/0 Aphelios Aiming
Misiing Trundle 0/0/13 0/4/1 Rell ppgod

Pierwszy zginął Shanks, a chwilę później Biubiu sam zabił Riven. Parę minut później pod swoją wieżą ponownie zginął Breathe i to BLG miało wczesną przewagę. Dopiero w 16. minucie WE zdobyło pierwszą eliminację na Biubiu. W kolejnej walce to ponownie niebieska drużyna zdobyła zabójstwo, a parę minut później zobaczyliśmy wymianę dwa za jeden dla WE. W 24. minucie Shanks i spółka zwyciężyli starcie przy Baronie, który trafił na ich konto. Ponownie przegonili przeciwników w złocie i przejęli kontrolę. Przy kolejnym Baronie, którego zabrało BLG, to i tak gracze WE wypadli lepiej i weszli prosto do bazy przeciwników, aby zdobyć drugie zwycięstwo.

Bilibili Gaming Team WE
Biubiu Kennen 3/8/9 10/5/9 Irelia Breathe
Weiwei Viego 6/5/8 5/5/16 Xin Zhao beishang
Zeka Lissandra 6/5/10 4/5/9 LeBlanc Shanks
Aiming Ezreal 5/4/7 8/2/13 Vayne Elk
ppgod Leona 1/7/10 2/4/21 Trundle Missing

Pierwszą krew zdobył na swojej alei Elk, a chwilę później BLG zdobyło trzy zabójstwa na górnej rzece. Zeka sam zabił Shanksa, a w 8. minucie zobaczyliśmy wymianę dwa za dwa. Przy Heraldzie kolejną walkę wygrało WE i dalej oglądaliśmy dużo wymian. Co chwilę padały zabójstwa, raz dla WE, raz dla BLG. W 22. minucie BLG zwyciężyło walkę przy smoku i to oni zdawali się mieć przewagę, ale dwóch graczy WE postanowiło zdobyć Barona. Przeciwnicy odpowiedzieli Podniebną Duszą. W 32. minucie jednak to Shanks i spółka wygrali starcie i tak jak w poprzednich dwóch grach, zaczęli przejmować kontrolę. Starszy Smok trafił do drużyny beishanga i z tym wzmocnieniem chcieli wejść do bazy przeciwników, ale tam zostali wyeliminowani. To nie wystarczyło żeby powstrzymać rozpędzoną drużynę z graczami VayneIrelii na czele, którzy już wkrótce byli w stanie zniszczyć Nexus BLG