Abramczyk Cup 2021 dla Trefla Sopot!

• Data publikacji: 16.08.2021, 15:05

Czwarty sparing i czwarte zwycięstwo! W finale turnieju towarzyskiego Abramczyk Cup zespół Trefla Sopot pokonał Legię Warszawa 83:76 (20:14, 15:30, 15:17, 33:17). Dla żółto-czarnych był to drugi końcowy triumf w wydarzeniu organizowanym przez Enea Abramczyk Astorię Bydgoszcz.

Pierwsze punkty w meczu należały do Legii, a konkretnie Raymonda Cowelsa, który trafił za trzy, lecz Trefl szybko odpowiedział za sprawą kolejno Brandona Younga, Dariousa Motena i Michała Kolendy, co dało żółto-czarnym prowadzenie 8:3. W następnych minutach na parkiecie obserwowaliśm wyrównaną rywalizację. Sopocianie co prawda wciąż byli "z przodu", lecz Legia potrafiła zbliżyć się na dwa oczka (14:12). Trefl nie dał jednak odebrać sobie prowadzenia i za sprawą dobrych akcji doświadczonych - Leończyka i Gruszeckiego - znowu miał dość komfortową przewagę. Po dziesięciu minutach nasz zespół prowadził 20:14.

Start drugiej kwarty był bardzo dobry w wykonaniu Dariousa Motena, który przeprowadził dwie skuteczne akcje indywidualne. Niestety, swoją grę rozkręcili także legioniści. Od wyniku 27:22 to oni zdobyli pięć punktów z rzędu i o czas musiał prosić Marcin Stefański. Po powrocie na parkiet to wciąż stołeczni byli w natarciu i wyszli na prowadzenie 32:27. Dopiero trójka Karola Gruszeckiego przełamała złą passę Trefla, lecz to nie zatrzymało dobrej gry Legii. Kolejne trafienia rywali i tylko jeden celny rzut zza linii 6.75 metra Daniela Ziółkowskiego dał im prowadzenie 40:33. Obraz gry nie zmienił się do końca kwarty i to warszawianie schodzili na przerwę, mając dziewięć oczek więcej (35:44).

Po zmianie stron to wciąż przeciwnicy byli dominującą stroną i niestety powiększali swoją przewagę. Sopocianie nie potrafili znaleźć sposobu na skuteczną ofensywę Legii, a ponadto również nie kończyli swoich akcji sukcesem. Taki przebieg meczu sprawił, iż w połowie trzeciej kwarty Legia prowadziła 56:42. Trener Marcin Stefański próbował zmienić obraz gry, ale zmiany w składzie czy przerwy na żądanie nie dawały oczekiwanego rezultatu. W końcówce żadna z drużyn nie potrafiła umieścić piłki w koszu, a po 30 minutach tablica wyników pokazywała rezultat 61:50 dla Legii.

Nasi koszykarze bardzo zmotywowani przystąpili do ostatniej części spotkania. Trójka Dariousa oraz akcja "2+1" Yannicka Franke sprawiła, że sopocianie tracili już tylko pięć oczek! Niestety, kolejne cztery oczka należały do Legii i to rywale prowadzili 67:58. Zespół Marcina Stefańskiego nie poddawał się. Za trzy trafił Karol Gruszecki, a następnie tym samym popisał się Brandon Young. Warszawianie robili wszystko, aby nie oddać prowadzenia i sięgnęli po kolejne cztery punkty, jednak Trefl nie odpuszczał. Punkty spod kosza Pawła Leończyka i Yannicka Franke w kontrze, a także kolejna trójka "Gruchy" sprawiła, że mieliśmy remis 71:71! O czas poprosił Wojciech Kamiński, ale po powrocie na parkiet zza linii 6.75 metra trafił Franke i to żółto-czarni prowadzili 74:71. Stołeczni wciąż walczyli i ponownie kolejne cztery oczka należały do nich, co jeszcze raz wyprowadziło ich "do przodu", jednak koszykarze Trefla szybko odpowiedzieli kolejnymi trójkami - po raz czwarty trafił Karol, a dodatkowo tym samym popisał się DeAndre Davis. Wówczas o jeszcze jeden czas poprosił Wojciech Kamiński, ale legioniści nie byli już w stanie odrobić strat. Ostatecznie Trefl Sopot pokonał Legię 83:76 i po raz drugi mógł cieszyć się z triumfu w bydgoskim turnieju!

Źródło: Biuro prasowe Trefl Sopot

Wyniki Abramczyk Cup II dzień:

Legia Warszawa - Trefl Sopot 76:83 (14:20, 30:15, 17:15, 15:33)

Legia: Cowels 21, Abdur-Rakhman 17, Wyka 15, Sharkey 7, Kemp 7, Didier-Urbaniak 5, Kulka 4, Sadowski 0, Kamiński 0, Koszarek 0

Trefl: Franke 16, Moten 14, Gruszecki 14, Leończyk 12, Young 7, Kolenda 7, Davis 6, Ziółkowski 3, Szlachetka 2, Rompa 2

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - King Szczecin 82:79 (15:22, 16:14, 26:20, 25:23)

Enea Abramczyk Astoria: Chyliński 15, Loncar 14, Herndon 12, Domarkas 10, Jorgensen 10, Zębski 9, Krasuski 7, Nizioł 3, Pluta 2, Aleksandrowicz 0

King: Dorsey-Walker 19, Davis 17, Borowski 16, Dixon 10, Salić 8, Kikowski 7, Kroczak 2

Wyniki Abramczyk Cup I dzień:

King Szczecin - Legia Warszawa 78:91 (13:29, 24:17, 24:19, 17:26)

King: Davis 17, Kikowski 12, Dixon 11, Schenk 10, Salić 10, Kroczak 7, Dorsey-Walker 6, Borowski 5, Mateusz Bartosz 0

Legia: Abdur-Rahkman 26, Cowels 21, Sharkey 15, Kamiński 9, Kemp 9, Didier-Urbaniak 5, Kulka 5, Wyka 1, Sadowski 0, Koszarek 0

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Trefl Sopot 91:92 (22:16, 17:20, 25:30, 17:15, d. 10:11)

Enea Abramczyk Astoria: Zębski 17, Loncar 16, Nizioł 15, Domarkas 12, Jorgensen 12, Chyliński 8, Kędel 4, Herndon 4, Pluta 3, Aleksandrowicz 0, Krasuski 0

Trefl: Franke 20, Gruszecki 17, Davis 15, Leończyk 13, Moten 8, Kolenda 6, Young 5, Szlachetka 5, Ziółkowski 3, Klawa 0