Trzecie miejsce polskiej judoczki w Budapeszcie
ILGAR JAFAROV

Trzecie miejsce polskiej judoczki w Budapeszcie

  • Data publikacji: 11.08.2018, 17:41

Sześcioro polskich judoków wystartowało drugiego dnia turnieju Grand Prix w Budapeszcie. Najlepiej spisała się Agata Ozdoba-Błach, która zajęła trzecie miejsce w swojej wadze.

 

Rywalizację do 63 kg u pań Ozdoba-Błach rozpoczęła w drugiej rundzie, pokonując w niej Yankę Pascoalino. Oprócz Brazylijki w drodze do półfinału nasza zawodniczka wygrała też z Rosjanką Jekateriną Wałkową i Kanadyjką Stefanie Tremblay. Pierwszą walkę w strefie medalowej przegrała jednak z reprezentantką Niemiec Martyną Trajdos. Pozostała jej zatem walka o brąz przeciwko Sanne Vermeer, którą udało się Polce pokonać. W tej samej kategorii wystartowała też Agata Zacheja, jednak już w pierwszej swojej walce uległa Rosjance Walentinie Kostienko.

 

Trzecią z Polek, która wystąpiła na tatami w Budapeszcie w sobotę była Daria Pogorzelec. W kategorii do 70 kg nasza zawodniczka wygrała z Niemką Szaundrą Diedrich, przegrywając jednak później z Portorykanką Marią Perez i odpadając z dalszej rywalizacji. Na dwóch walkach zakończył się też występ Michała Bartusika w kategorii do 73 kg. Polak w pierwszej rundzie pokonał Słoweńca Martina Hojaka, jednak w kolejnej walce okazał się słabszy od Włocha Giovanniego Esposito. Z kolei dużego pecha do Czarnogórców mieli nasi reprezentanci w wadze do 81 kg - Damian Szwarnowiecki w pierwszej walce uległ Nebojsy Gardaseviciowi, a Damian Stępień Srdjanowi Mrvaljeviciowi.

 

Wyniki:

 

Kobiety:

 

-63 kg:
1. Aimi Nouchi (Japonia)
2. Martyna Trajdos (Niemcy)
3. Andreja Leski (Słowenia)
3. Agata Ozdoba-Błach (Polska)

 

-70 kg:
1. Saki Niizoe (Japonia)
2. Sanne van Dijke (Holandia)
3. Kelita Zupancic (Kanada)
3. Sally Conway (Wielka Brytania)

 

Mężczyźni:

-73 kg:
1. Miklós Ungvári (Węgry)
2. Masashi Ebinuma (Japonia)
3. Frigyes Szabó (Węgry)
3. Arthur Margelidon (Kanada)

 

-81 kg:
1. Alan Chubecow (Rosja)
2. Kenya Kohara (Japonia)
3. Robin Pacek (Szwecja)
3. Sagi Muki (Izrael)