Tenis - WTA Cincinnati: porażka Linette po dobrym meczu otwarcia

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 17.08.2021, 20:22

Magda Linette przygodę z turniejem WTA w Cincinnati zakończyła już na pierwszej rundzie. Polka po dobrym meczu i trzysetowej walce musiała uznać wyższość rozstawionej z numerem 12. Simony Halep, przegrywając 4:6 6:3 1:6.

Polka bardzo źle rozpoczęła spotkanie, pozwalając przełamać się rywalce już w pierwszym gemie. Choć Linette miała okazję odrobić stratę już w czwartej odsłonie, Rumunka obroniła trzy breakpointy i utrzymując swoje podanie odskoczyła na 1:3. Odrobienie starty przełamania stało się jednak faktem w szóstym gemie, co pozwoliło polskiej tenisistce wyrównać stan rywalizacji. Niestety już po chwili Halep ponownie odebrała serwis rywalce, wychodząc po utrzymaniu własnego podania na 3:5. Dwie późniejsze odsłony zapisały na swoim koncie zawodniczki podające, a wygrany do zera gem serwisowy dał Rumunce zwycięstwo w tej partii 4:6.

Linette o wiele lepiej weszła w drugiego seta, szybko odskakując na 3:0 z jednym przełamaniem. Choć w czwartym gemie Polka miała okazję podwyższyć swoje prowadzenie, Halep obroniła breakpointa i utrzymała swój serwis. Przy stanie 4:1 dla polskiej zawodniczki rywalka poprosiła o przerwę medyczną, po której udało jej się wygrać gema serwisowego. Po nim nastąpiła jednak kolejna przerwa w grze, tym razem spowodowana warunkami atmosferycznymi. Nie wpłynęła ona na dyspozycję serwisową obu tenisistek, bowiem po powrocie do gry trzy kolejne gemy zapisały na swoim koncie podające. Przełożyło się to na zwycięstwo Linette 6:3 i wyrównanie stanu pojedynku.

Na otwarcie trzeciej partii polska tenisistka miała trzy szanse na odebranie podania rywalce, jednak żadnej z nich nie udało się wykorzystać. Już pierwszego breakpointa w drugim gemie wykorzystała z kolei Rumunka, która odskoczyła na 0:2. Przewaga rywalki utrzymywała się w kolejnych odsłonach, a Linette najpierw ponownie nie potrafiła wykorzystać trzech breakpointów, by później kolejny raz dać się przełamać. Także kolejny gem padł łupem Halep, a po nim swój serwis po długiej walce utrzymała Polka, wygrywając honorową odsłonę. Później gema przy swoim podaniu zwyciężyła też Rumunka, co dało jej wygraną w tej partii 1:6, a w całym pojedynku 1:2. Linette pozostaje jeszcze występ w zmaganiach deblowych, w których weźmie ona udział z Bernardą Perą.

Magda Linette (POL) - Simona Halep (ROU) [12] 4:6 6:3 1:6

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.