Superpuchar Niemiec: Borussia Dortmund - Bayern Monachium [ZAPIS RELACJI]

• Dodał: Rafał Judka
  • Data publikacji: 17.08.2021, 22:20

Borussia Dortmund kontra Bayern Monachium. Erling Haaland kontra Robert Lewandowski. Tak pokrótce można opisać wydarzenia, na które czekamy we wtorkowy wieczór. Na Signal Iduna Park rozegrany zostanie Superpuchar Niemiec, w którym wystąpią zwycięzca Pucharu Niemiec Borussia Dortmund i zdobywca mistrzostwa Niemiec Bayern Monachium. W maju zespół z Zagłębia Ruhry pokonał w finale RB Lipsk za sprawą gol Haalanda i Sancho. Tego drugiego w zespole już nie ma, ale Norweg świetnie wszedł w sezon zaliczając dwie bramki i trzy asysty w meczu z Eintrachtem Frankfurt. Z kolei Bawarczycy zakończyli zeszły sezon z tytułem mistrzowskim i rekordem bramek Roberta Lewandowskiego, który po wakacjach znowu trafił do bramki. Bayern jednak tylko zremisował Borussią Mönchengladbach i nie jest zdecydowanym faworytem we wtorkowym spotkaniu.

BORUSSIA DORTMUND - BAYERN MONACHIUM 1:3

Relacja na żywo

Borussia - Bayern 1:3 - Dziękujemy za śledzenie z nami tego spotkania. Zapraszamy na nasze kolejne relacje.

Borussia - Bayern 1:3 - Bayern po początkowych problemach z dokładnością szybko wszedł na wysokie obroty i zdecydowanie dominował na boisku. Za sprawą dwóch bramek Lewandowskiego i jednej Mullera Bawarczycy podniosą za kilka minut kolejne trofeum

Borussia - Bayern 1:3 - Bayern Monachium wygrywa pewnie Superpuchar Niemiec 2021!

Borussia - Bayern 1:3 - KONIEC SPOTKANIA!

Borussia - Bayern 1:3 - Haaland dostaje piłkę na wolne pole od Dahouda, ale z Sule na plecach Norweg nie zdołał oddać celnego strzału. Neuer rozpocznie od bramki

Borussia - Bayern 1:3 - Choupo-Moting dostał dobre dogranie w pole karne, ale obracając się w stronę bramki stracił panowanie nad piłką

Borussia - Bayern 1:3 - Sędzia dolicza 4 minuty

Borussia - Bayern 1:3 - Lewandowski opuszcza boisko. W jego miejsce Choupo-Moting. Stanisica zmienia Sarr

Borussia - Bayern 1:3 - Lewandowski próbował uderzać głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale piłka zdążyła odbić się od Reusa. Cały czas iskrzy pomiędzy zawodnikami obu ekip. Napięcie nie maleje

Borussia - Bayern 1:3 - Marco Rose wpuszcza na boisko Reiniera i Wolfa. Sześć minut do końca

Borussia - Bayern 1:3 - Ostatnie 10 minut spotkania. Bayern spokojnie kontroluje mecz

Borussia - Bayern 1:3 - Toliso blokuje podanie Akanjego, a bezpańską piłkę przejmuje Lewandowski, który w sytuacji sam na sam z Kobelem się nie myli!

Borussia - Bayern 1:3 - DOPPELPACK LEWANDOWSKIEGO!

Borussia - Bayern 1:2 - Lewandowski groźnie, ale obok prawego słupka Kobela

Borussia - Bayern 1:2 - Na boisku Musiala i Tolisso za Mullera i Gnabriego

Borussia - Bayern 1:2 - Zaostrzyło nam się spotkanie. Borussia czuje krew i przechodzi do ataku. Pozostało im 20 minut do końca spotkania

Borussia - Bayern 1:2 - Manuel Neuer wzywa fizjoterapeutów. Fani uważają to za kradzież czasu i wygwizdują bramkarza

Borussia - Bayern 1:2 - Fantastyczna bramka Reusa! Niemiec uderzył tuż sprzed pola karnego z dużą rotacją i trafił praktycznie w samo okienko bramki Neuera

Borussia - Bayern 1:2 - REUS! BRAMKA KONTAKTOWA DLA BORUSSI!

Borussia - Bayern 0:2 - Bellingham strzela w światło bramki, ale za słabo, żeby zaskoczyć Neuera

Borussia - Bayern 0:2 - Haaland świetnie indywidualnie prawą stroną, zagrywa do środka pola karnego do Malena, ale Holender nie sięga piłki

Borussia - Bayern 0:2 - Malen zmienia Moukoko

Borussia - Bayern 0:2 - Bayern kontroluje spotkanie. Borussia próbuje zaatakować indywidualnymi akcjami Haalanda, ale nie zbliżają się do bramki

Borussia - Bayern 0:2 - Kolejna nieuznana bramka dla Borussi. Tym razem na spalonym znalazł się Haaland. Norweg świetnie uderzył obok Neuera, ale gol nie mógł zostać uznany

Borussia - Bayern 0:2 - Lewandowski utrzymał podanie w polu karnym, ale po rykoszecie od obrońcy ciężko mu było oddać strzał, więc wykonując obrót zdołał ją skierować piętką do Mullera. Temu pozostało już tylko wpakować piłkę do bramki

Borussia - Bayern 0:2 - MULLER! 2:0!

Borussia - Bayern 0:1 - Sane zmienia kontuzjowanego Comana

Borussia - Bayern 0:1 - Coman uderza, ale w obrońców

Borussia - Bayern 0:1 - Rozpoczęli! Czas na drugie 45 minut

Borussia - Bayern 0:1 - Widzimy graczy już w tunelu. Zaraz wrócimy do rywalizacji

Borussia - Bayern 0:1 - Tylko jedna bramka na Signal Iduna Park, ale emocjami można obdzielić kilka spotkań. Wysokie tempo gry i kilka bardzo dobrych okazji strzeleckich. Jedną z nich wykorzystał Robert Lewandowski, który w 41. minucie wyprowadził Bayern na prowadzenie. Czas na przerwę i wracamy za ok. 15 minut

Borussia - Bayern 0:1 - Koniec pierwszej połowy!

Borussia - Bayern 0:1 - Co za bramka Polaka! Gnabry dośrodkował z lewej strony, a Lewandowski z pełnym impetem nabiegł na piłkę w okolicy 8. metra, skąd oddał silny strzał głową

Borussia - Bayern 0:1 - GOL DLA BAYERNU! LEWANDOWSKI!

Borussia - Bayern 0:0 - Długa piłka do Haalanda, ten świetnie przyjmuje i uderza na bramkę, ale Neuer czujny na bramce znowu ratuje swój zespół!

Borussia - Bayern 0:0 - Coman strzela z bardzo ostrego kąta w stronę dalszego słupka i pomylił się naprawdę o niewiele

Borussia - Bayern 0:0 - Moukoko trafia do bramki...ale sędzia odgwizdał spalonego!

Borussia - Bayern 0:0 - Co za okazja Bayernu! Kimmich z rzutu wolnego podaje sprytnie do Mullera, który uderzał na bramkę z kilku metrów. Kobel broni, a dobijać próbował Lewandowski, ale za tłoczno było w świetle bramki, aby zmieścić futbolówkę.

Borussia - Bayern 0:0 - Żółta kartka dla Dahouda

Borussia - Bayern 0:0 - Reus do Moukoko, a ten z ostrego kąta uderza na bramkę rywali. Neuer jednak bez problemów broni strzał

Borussia - Bayern 0:0 - Haaland dostaje piłkę na wolne pole i podaje do Moukoko. Davies jednak w ostatniej chwili uprzedził nastolatka i zatrzymał dobrze zapowiadającą się akcję

Borussia - Bayern 0:0 - Piękna walka siłowo-biegowa Upamecano i Haalanda. Górą Francuz i koniec akcji Borussi

Borussia - Bayern 0:0 - Mała sprzeczka obu ekip po faulu Reusa na Upamecano. Sędzia uspokaja zawodników, a Niemcowi wlepia "żółtko"

Borussia - Bayern 0:0 - Reus uderza nad bramką z rzutu wolnego

Borussia - Bayern 0:0 - Sule mocno spóźniony w swojej interwencji przeciwko Haalandowi. Żółta kartka dla Niemca

Borussia - Bayern 0:0 - Neuer ratuje Bayern przed stratą bramki! Bellingham pięknie podał w "uliczkę" do Reusa, który przegrał pojedynek sam na sam z niemieckim bramkarzem

Borussia - Bayern 0:0 - Coman pudłuje z 6. metrów! Gnabry odbiera piłkę Passlackowi w narożniku boiska i dogrywa do Francuza, który jednak marnuje najlepszą okazję do tej pory w tym spotkaniu

Borussia - Bayern 0:0 - Kolejny odbiór Bayernu. Muller został zatrzymany w ostatniej chwili, kiedy oddawał strzał z pola karnego. Znakomita okazja Bawarczyków!

Borussia - Bayern 0:0 - Lewandowski na połowie boiska podaje piętą do Mullera, który napędza kontrę lewą stroną boiska. Niemiec jednak zbyt długo przetrzymuje piłkę i traci ją w okolicach 30. metra przed bramką rywali

Borussia - Bayern 0:0 - Bayern znowu przejmuje piłkę tuż pod polem karnym Borussi, ale nie potrafi oddać celnego strzału na bramkę. Obrona z Dortmundu powinna wziąć się w garść, bo kolejna taka strata może zakończyć się głupią stratą gola

Borussia - Bayern 0:0 - Lewandowski czekał w polu karnym na dośrodkowanie z lewej strony, ale w ostatniej chwili piłkę wybił Witsel

Borussia - Bayern 0:0 - Gnabry dostał nie lada przeznt od obrońców w okolicach 16. metra. Niemiec przejął niedokładne podanie, lecz zamiast strzelać postanowił odgrywać do Lewandowskiego. Zrobił to jednak niecelnie

Borussia - Bayern 0:0 - Kimmich dobrze dośrodkowuje z rzutu wolnego, ale Muller nie dosięga do piłki

Borussia - Bayern 0:0 - Obie ekipy wychodzą wysoko w pressingu przeszkadzając rywalom. Póki co żadna drużyna nie zawiązała dokładnej akcji

Borussia - Bayern 0:0 - Oby ulewa w Dortmundzie nie ostudziła emocji w tym spotkaniu. Pierwszy gwizdek i zaczynamy Superpuchar Niemiec!

Borussia - Bayern 0:0 - Teraz czas na minutę ciszy z powodu śmierci Gerda Muellera

Borussia - Bayern - Zespoły wychodzą już na boisko!

Borussia - Bayern - Zostały już ostatnie minuty do dzisiejszego spotkania. Czy zobaczymy spokojny mecz? Czy może obie armaty rozpoczną kanonadę? W pierwszych jedenastkach wystąpią oczywiście Erling Haaland i Robert Lewandowski. Który strzelec wyjdzie zwycięsko z dzisiejszego starcia? Dowiemy się już niedługo.

Borussia - Bayern - Znamy składy! Borussia Dortmund: Kobel - Passlack, Witsel, Akanji, Schullz - Bellingham, Dahoud, Reyna - Moukoko, Haaland, Reus. Bayern Monachium: Neuer - Stanisic, Upamecano, Sule, Davies - Coman, Kimmich, Mueller, Goretzka, Gnabry - Lewandowski

Borussia - Bayern - Na relację LIVE zapraszamy na chwilę przed 20:30