Tenis - ATP Cincinnati: Hurkacz w drugiej rundzie
sirobi 2018

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 17.08.2021, 20:35

Hubert Hurkacz w trzech setach 6:1, 6:7(3), 6:1 pokonał Alejandro Davidovicha Fokinę w pierwszej rundzie turnieju ATP Masters w Cincinnati. Kolejny rywalem Polaka będzie Andy Murray.

Dotychczasowy bilans spotkań z Alejandro Davidovichem Fokiną był niekorzystny dla Polaka. Panowie grali ze sobą dwukrotnie i w obu przypadkach lepszy był Hiszpan. Hurkacz zaczął mecz bardzo dobrze - szybkie przełamanie w drugim gemie, na które złożyła się garść niewymuszonych błędów rywala -  następnie potwierdzenie przewagi, czego efektem było prowadzenie 3:0. Wrocławianin nie zamierzał zwalniać tempa. Przyparty do muru Fokina ponownie stracił serwis, po wygrywającym lobie Polaka. Trwającą pół godziny pierwszą partię Hurkacz wygrał 6:1.

W drugiej odsłonie wrocławianin zdobył przełamanie w trzecim gemie. Potem nastąpiła znaczna poprawa w poczynaniach Hiszpana. Długo nie przekładało się to jednak na zagrożenie Polakowi. Nieoczekiwanie w ósmym gemie Fokina odrobił straty przełamania, a kolejnego gema wygrał na sucho. Hurkacz wyrównał na po pięć, a gra została przerwana z powodu opadów deszczu. Po wznowieniu zmagań zawodnicy utrzymali swoje podania i na korcie numer osiem rozegrany został tie-break. W nim szybko przełamanie zdobył Hiszpan. Davidovich Fokina pewnie trzymał serwis i wygrał 7:3, tym samym doprowadzając do wyrównania w setach.

Trzecia partia pokazała, że Polak nie załamał się i od samego początku przystąpił do natarcia. Efektem było przełamanie w drugim gemie. W gemie numer sześć Hurkacz dołożył kolejnego breaka i ponownie zwycięstwo w spotkaniu miał na wyciągnięcie ręki. Serwując na mecz, wrocławianin od stanu 15:40 wygrał cztery piłki z rzędu i zameldował się w drugiej rundzie amerykańskiego turnieju.

Hubert Hurkacz (POL) [9] - Alejandro Davidovich Fokina (ESP): 6:1, 6:7(3), 6:1