Tenis - WTA Cincinnati: zwycięska Świątek na rozpoczęcie turnieju
Carine06 from UK/ Wikimedia

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 18.08.2021, 08:54

Iga Świątek w parze z Amerykanką Bethanie Mattek-Sands rozpoczęły od zwycięstwa rywalizację podczas turnieju WTA 1000 w Cincinnati. Polsko-amerykański duet pokonał w pierwszej rundzie zawodów Petrę Martic i Shelby Rogers 2:6, 7:5, 10:5.

Bethanie Mattek-Sands oraz Iga Świątek, dla której był to pierwszy mecz od igrzysk olimpijskich w Tokio, rozpoczęły pojedynek gry podwójnej poniżej oczekiwań. Petra Martic i Shelby Rogers już w pierwszym gemie przełamały rywalki, a w kolejnej części znakomicie radziły sobie przy własnym podaniu. Chorwacko-amerykański duet, w siódmej rozgrywce zanotował drugie przełamanie, a chwilę później przypieczętował pierwszą partię na swoje konto.

Dużo lepiej drugą odsłonę meczu zainaugurowały finalistki tegorocznego Rolanda Garrosa. Polka i doświadczona Amerykanka objęły prowadzenie 4:1, by kilka minut później stanąć przed szansą wygrania seta przy własnym podaniu. Wtedy polsko-amerykańska para straciła koncentracje, a straty odrobiły przeciwniczki. O losach drugiej części zadecydowała końcówka seta. W ostatnich dwóch gemach dużo lepiej zaprezentowały się Świątek i Mattek-Sands, które tym samym wyrównały stan meczu.

Decydująca partia rozpoczęła się po myśli chorwacko-amerykańskiej pary. Jednak od stanu 1:3, na korcie całkowicie inicjatywę przejęły 20-latka i 36-latka. Polka wraz z Amerykanką wygrały osiem z dziewięciu punktów i doprowadziły do pięciu piłek meczowych. Martic oraz Rogers były w stanie obronić pierwszego matchpointa, natomiast przy drugiej okazji na zamknięcie meczu górą okazały się Świątek i Mattek-Sands, które w drugiej rundzie rywalizować będą z parą Darija Jurak, Andreja Klepac.

Iga Świątek/Bethanie Mattek-Sands (POL/USA) - Petra Martic/Shelby Rogers (SLO/USA) - 2:6, 7:5, 10:5