Lekkoatletyka - MŚ U20: sztafeta mieszana 4x400 metrów ze srebrnym medalem!
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 18.08.2021, 16:24

Michał Wróbel, Kornelia Lesiewicz, Alicja Kaczmarek i Patryk Grzegorzewicz zdobyli srebrny medal podczas mistrzostw świata do lat 20, które odbywają się w Nairobi.

W porannych eliminacjach nasza kadra w składzie: Mateusz Matera, Olga Rzeszewska, Alicja Kaczmarek oraz Michał Wróbel z wynikiem 3:24,69 zajęła trzecie miejsce w swoim biegu. W tym wyścigu lepsze od Polaków były reprezentacje Indii oraz Czech. Ostatecznie Polska awans wywalczyła z czwartym czasem. Z kolei ogólnie z najlepszym wynikiem do finału (3:21,66) weszła Nigeria.

W wielkim finale zamiast Olgi Rzeszewskiej pobiegła Kornelia Lesiewicz, a Mateusza Materę zastąpił Patryk Grzegorzewicz. Decydujący o medalu wyścig w polskiej kadrze rozpoczął Michał Wróbel, który swoją zmianę zakończył na trzeciej pozycji, oddając pałeczkę w ręce Kornelii Lesiewicz. Ta znakomicie spisała się na swojej zmianie i wybiegła na drugą lokatę, tuż za Nigeryjką. Z kolei jeszcze lepiej spisała się Alicja Kaczmarek, która świetnym finiszem wyprowadziła biało-czerwonych na pierwsze miejsce. Biegnący jako ostatni Patryk Grzegorzewicz był bardzo bliski złotego medalu, ale ostatecznie zajął drugą lokatę i Polska zdobyła srebrny medal z wynikiem 3:19,80, tracąc do pierwszej Nigerii tylko 0,1 sekundy. Brązowy medal wywalczyły Indie.